KETO A LOW CARB na cestách

Pozvolna nastává doba výletů a dovolených. A s tím se množí i dotazy: Jak udržím keto / low carb na cestách? Bez problémů, jde to.

Low carb v restauracích

V restauracích se najíte vždycky. Rozhodně jednodušeji než, kdybyste holdovali veganství.

Objednejte si

  • jakékoliv maso, bez omáčky – které bývají plné škrobu, zeleninu
  • zeleninu. Volte raději tmavě zelenou – fazolky, kapustičky, špenát, chřest. Na low carb stravě můžete volit i dvojitou porci zeleniny.
  • extra porci másla nebo olivového oleje.
  • zákusek? Volte šlehačku. Zjistěte si ale, zda je skutečně živočišná a bez sladidel.

Také si můžete vzít s sebou do příručního zavazadla menší skleničku s kokosovým olejem apod. Vyhněte se ochucovadlům typu kečup, sójová omáčka a jiné nejrůznější omáčky a dipy – bývají plné cukru, škrobů a chemických aditiv.

Ve fast foodu si nouzově můžete dát burger bez housky nebo caesar salát – zálivku ani neotevírejte, požádejte o olivový olej.

Pokud jste na dovolené s polopenzí formou bufetu – budete to mít mnohem jednodušší. Prostě si vyberte dobrý, ideálně tučný protein (maso, ryby, vejce, sýry) a k tomu keto-přátelskou zeleninu. Nezapomeňte na extra olivový olej nebo máslo, které bývají součástí bufetu.

Bez ledničky

Pokud máte na výletech k dispozici ledničku, je všechno o dost jednodušší a nejste v podstatě ani tolik omezeni. Potíž nastává, pokud lednička k dispozici není, zvláště pak šplhají-li teploty vysoko ke 30°C.  Pořád jsou tu ale alternativy jako sardinky, tuňák v olivovém oleji, kokosový olej, ghí, kakaové máslo, ořechy, semínka, 100 – 90 % čokoláda… Dalším tipem jsou třeba malá balení kokosového mléka nebo různá ořechová másla. Můžete se také porozhlédnout ve vašem farmářském obchodě po kvalitních masových konzervách (ať už v plechovce či ve skle) – jsou vyráběny z masa zvířat z volných chovů, mají vynikající chuť a v pohodě vydrží neotevřené teplotu do 30°C.  Dopředu si můžete připravit také směs na lahodný domácí keto koktejl:

Inspiraci na jídla s sebou naleznete zde na webu.

Na čundry a treky

Je také dobré si s sebou předem napéct keto pečivo, alespoň na první dny vám vystačí. Kromě výše zmíněných potravin můžete sáhnout po lyofilizovaných jídlech, která koupíte na speciálních e-shopech prodávajících campingové a sportovní vybavení. Některá z těchto mrazem sušených jídel bývají včetně přílohy, ale při troše hledání narazíte i na čistě sušené maso se zeleninou nebo sušená míchaná vajíčka.

Low carb jídla na cesty

Tučná káva

Tučná tzv. neprůstřelná káva dokáže skvěle zasytit a nahradit porci jídla. Do černé kávy si přidejte vlastní máslo, kokosový olej, případně oboje. V restauraci vám pravděpodobně s máslem vyjdou vstříc. Navíc můžete pořádat o porci neslazené šlehačky, která vám doplní potřebnou tukovou energii.

Ať už se chystáte kamkoliv, k moři nebo do hor, za památkami nebo na kolo, přeji vám šťastnou cestu a budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jak jste na dovolené gastronomicky improvizovali 😉

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*