Je mi líto, že jsem se o této stravě nedozvěděla dříve …

Přináším další svědectví o úspěchu s nízkosacharidovou stravou. Tentokrát se o svůj poutavý příběh podělila paní Zuzana, které za její sdílení a vytrvalost moc děkuji a především gratuluji k tak skvělým výsledkům!

„Blížila se mi 30 a to byl důvod, proč si mě paní doktorka koncem května 2018 pozvala na preventivní prohlídku. Jaterní testy vyšly špatně. Doktorka se na mě koukla a zeptala se mě kolik vážím Tehdy jsem měla při výšce 169cm asi 97 kg. Řekla mi, že nejspíš mám ztučnělá játra, takže nasadit dietku, zhubnout a přijít za 3 měsíce. Vždycky jsem si říkala, že ty kila NĚKDY shodím… Ale víte, jak to je. Nic se mi nechtělo, byla jsem strašně lenivá, nechtělo se mi ani chodit ven, prostě nic.

 Můžu paní doktorce jen poděkovat, že mi neřekla, jak moc jsou ty testy špatné. Lekla jsem se (i když to žádná hrůza nebyla, ale to já nevěděla), a to mě konečně dokopalo, abych se sebou něco udělala. Řekla jsem si, že tedy ty 3 měsíce dodržím. Tím, že jsem se o diety nikdy nezajímala, tak podle toho, co člověk zná, jsem se pustila do klasické nízkotučné diety: Každé ráno zelenino-ovocný koktejl se semínky ostropestřce, bílou mouku jsem nahradila celozrnnou, vyřadila alkohol a sladké nápoje, jako přílohu k masu většinou zeleninu, ale i rýži a celozrnné těstoviny. Za 3 měsíce bylo 10kg dole. Testy vyšly dobře. A už jsem věděla, že to jde.

Měla jsem o hodně víc energie, začala jsem se více hýbat, jezdili jsme na kole, chodit na dlouhé procházky.. Chtěla jsem pokračovat dál, ale pak už to nějak nešlo.. Až jsem na internetu narazila úplně náhodou na ketogenni stravu.. pustila jsem se do čtení, hledala jsem informace. Hodně mi pomohla skupina KETO a LOW CARB jako životní styl. Zkusila jsem to. Byla jsem na LC asi 3 týdny začalo mi být dost špatně.. Bolest břicha a žaludku hlavně večer.. Lekla jsem se a jedla zase „normálně“.. Doktorka mi řekla, že to asi budou vředy, ale že s tou stravou to nejspíš nemá nic společného… dostala jsem tabletky, ale nepomohly.. Vyšetření na ultrazvuku a gastru neodhalily nic, jen žaludeční kylu, ale tím to nebylo. Byly mi odebrány vzorky ze žaludku a jediné co bylo pozitivní, byla helicobakter pylori.. (asi se ta mrcha nastvala, že nedostavala cukr dostala jsem atb a byl klid..

Po pár týdnech (na přelomu října a listopadu 2018) jsem znovu najela na LC. Měla jsem +- 85kg. Rozhodla jsem se pro keto, takže nějakých 20 – 30g sacharidů denně. Ze začátku nic moc dolů nešlo (moc jsem to řešila), po 3 týdnech jsem začala vše počítat a zapisovat do tabulek, ač jsem se tomu všemožně vyhýbala. Zapisovala jsem cca 14 dní. Pak už jsem to tak nějak měla v oku a přestala jsem vše řešit. Adaptace mi trvala celkem dlouho. Asi až po měsíci a půl mi začalo být o poznání lépe, spánek byl kvalitnější, váha šla dolů. Zavedla jsem i jednodenní půsty. Po 3 měsících mě napadlo, že si nechám udělat krevní testy, jen pro klid duše, výsledky prý byly krásné, jen mírně zvýšená štítná žláza, ale myslím, že to se po čase upraví.
Další přínos pro mě je, že mi konečně zmizelo akné na zádech i obličeji, které mě trápilo už od puberty, a také zázrakem vymizely migrény s aurou, které mě trápily po dlouhá léta. A zdá se mi, že i vlasy méně padají.

Určitě nekončím a jedu dál!

Celkem mám (zatím) dole 30 kg a asi po 8 letech o sobě můžu říct, že vypadám zase skvěle a taky se tak cítím – a taky to slýchám ze všech stran a je to příjemné. Jen je mi líto, že jsem se o této stravě nedozvěděla už dříve, moc mi chutná a baví mě zkoušet nové recepty, které jsou úžasné.“

Zuzka se skutečně změnila k nepoznání. Je. z ní úplně jiná žena a moc ji to sluší. Pokud i vy stále tápete v moři informací o „zdravé výživě“ a nedaří se vám zhubnout nadbytečné tukové polštáře, či jste dokonce uvízli v síti jo-jo efektu a stali jste se chronickými dietáři, pojďte se mnou zkusit ketogenní stravu v mém novém online kurzu ZKUS TO S KETO , kde vás krok za krokem vyvedu z věčného kolotoče hladovění a chutí a dovedu vás k vaší vysněné postavě a zdraví!

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*