Domácí instantní superčokoládový keto koktejl

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, rychlovky, sacharidy 6 - 10g

Prosím čekejte...
Čas přípravy
10 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo

snídaně

snack

nápoje

na cesty

Přidal
Přidáno
15 g
chia semínka
5 g
psyllium
15 g
sušené plnotučné mléko
15 g
kolagen prášek
25 g
100% čokoláda
20 g
erythritol
1 špetka
sůl
Domácí instantní superčokoládový keto koktejl

Jsou situace, kdy je ideální mít po ruce nějaké instantní jídlo – něco, co nemusí být v ledničce, dá se nosit třeba v kabelce a příprava v případě potřeby nevyžaduje mnoho času ani vaření. Něco ideálního na cesty, do auta, kamkoliv s sebou do terénu. Bylo by však škoda sáhnout v takové situaci po kupovaném instantním koktejlu plném pochybných průmyslově vyrobených přísad, umělých sladidel a syntetických vitamínů.  Směs na opravdu lahodný a sytý čokoládový keto koktejl si můžete předem připravit i doma – lehce se v sáčku či dózičce vejde do kabelky či batohu a k jeho následné přípravě budete potřebovat pouze vodu (a samozřejmě nějakou láhev s širším hrdlem či jinou nádobu pro umixování).

Pro veganskou verzi koktejlu  nahraďte sušené kravské mléko sušeným kokosvým mlékem (pokud dáte do internetového vyhledavače „sušené bio kokosové mléko“, najdete několik produktů bez přidaných sacharidů.  Pro snížení sacharidů vynechejte sušené mléko úplně, případně si s sebou můžete vzít menší balení kokosového mléka (např. Aroy-D 250 ml tetrapack nebo DM Bio 200 ml plechovka) a část vody nahradit tímto kokosovým mlékem, čímž koktejlu dodáte další zdravé tuky navíc a zasytí vás tak na delší dobu.

Požadavek na „instantnost“ bohužel nedává příliš prostoru pro dodání tuku – proto pokud vás má koktejl zasytit na delší dobu, v ideálním případě jej při míchání doplňte buď o již zmíněné kokosové mléko nebo o vhodný olej, např. MCT olej, který má neutrální chuť a dodá okamžitou energii. Vyhněte se však sušeným MCT olejům, neboť většinou obsahují příměsi (maltodextrin, dextróza atp.).

  1. 100% čokoládu (prodává např. Globus) nastrouháme najemno a dobře smícháme se všemi přísadami. Co se týče sladidla, můžete jej zcela vynechat nebo použijte erythritol či 100% práškovou stévii (bez příměsí).
  2. Suchou směs vložíme do menšího sáčku či malé plastové dózy a dobře uzavřeme.
  3. Koktejl pak "v terénu" vyrobíme jednoduše: Směs přesypeme do jakékoliv nádoby vhodné pro šejkování (nemusí být nutně šejkr, dobře poslouží i zavařovací sklenice či jakákoliv láhev s širším hrdlem) a zalijeme 300 ml vlažné vody.
  4. Dobře protřepeme, dokud žádná semínka nezůstávají přilepená na dně či stěnách nádoby. Necháme 20 - 30 minut odstát, v průběhu této doby ještě párkrát protřepeme. A hotovo!

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*