Domácí instantní superčokoládový keto koktejl

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, sacharidy 6 - 10g

Prosím čekejte...
Čas přípravy
10 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo
snídaně
Přidal
Přidáno
15 g
chia semínka
5 g
psyllium
15 g
sušené plnotučné mléko
15 g
kolagen prášek
25 g
100% čokoláda
20 g
erythritol
1 špetka
sůl
Domácí instantní superčokoládový keto koktejl

Chápu, že jsou situace, kdy je ideální mít po ruce nějaké instantní jídlo – něco, co nemusí být v ledničce, dá se nosit třeba v kabelce a příprava v případě potřeby nevyžaduje mnoho času ani vaření. Něco ideálního na cesty, do auta, kamkoliv s sebou do terénu. Bylo by však škoda sáhnout v takové situaci po kupovaném instantním koktejlu plném pochybných průmyslově vyrobených přísad, umělých sladidel a syntetických vitamínů.  Směs na opravdu lahodný a sytý čokoládový keto koktejl si můžete předem připravit i doma – lehce se v sáčku či dózičce vejde do kabelky či batohu a k jeho následné přípravě budete potřebovat pouze vodu (a samozřejmě nějakou láhev s širším hrdlem či jinou nádobu pro umixování).

Pro veganskou verzi koktejlu  či snížení sacharidů vynechte sušené mléko. V tom případě si s sebou můžete vzít menší balení kokosového mléka (např. Aroy-D 250 ml tetrapack nebo DM Bio 200 ml plechovka) a část vody nahradit tímto kokosovým mlékem, čímž koktejlu dodáte další zdravé tuky navíc a zasytí vás tak na delší dobu.

Požadavek na „instantnost“ bohužel nedává příliš prostoru pro dodání tuku – proto pokud vás má koktejl zasytit na delší dobu, v ideálním případě jej při míchání doplňte buď o již zmíněné kokosové mléko nebo o vhodný olej, např. MCT olej, který má neutrální chuť a dodá okamžitou energii. Vyhněte se však sušeným MCT olejům, neboť většinou obsahují příměsi (maltodextrin, dextróza atp.).

  1. 100% čokoládu (prodává např. Globus) nastrouháme najemno a dobře smícháme se všemi přísadami. Co se týče sladidla, můžete jej zcela vynechat nebo použijte erythritol či 100% práškovou stévii (bez příměsí).
  2. Suchou směs vložíme do menšího sáčku či malé plastové dózy a dobře uzavřeme.
  3. Koktejl pak "v terénu" vyrobíme jednoduše: Směs přesypeme do jakékoliv nádoby vhodné pro šejkování (nemusí být nutně šejkr, dobře poslouží i zavařovací sklenice či jakákoliv láhev s širším hrdlem) a zalijeme 300 ml vlažné vody.
  4. Dobře protřepeme, dokud žádná semínka nezůstávají přilepená na dně či stěnách nádoby. Necháme 20 - 30 minut odstát, v průběhu této doby ještě párkrát protřepeme. A hotovo!

ZKUS TO S KETO – online kurz hubnutí s ketogenní stravou

Více info

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*