Výsledky soutěže“Hubneme v HATEA salonu“

Po třech a půl měsících jsme úspěšně ukončili naší soutěž „Hubneme v HATEA salonu“, odvážili na InBody230 soutěžící a mohli jsme vyhodnotit výsledky.  Soutěžili jsme o co největší poměrový úbytek  procent tuku v těle. A jak to dopadlo?

1.místo Jana F.   – permanentka v hodnotě 5 000 Kč do HATEA salonu

2.místo Alena L.  – permanentka v hodnotě 2 500 Kč do HATEA salonu

3.místo Lenka K. – permanentka v hodnotě 1 000 Kč do HATEA salonu

Všechny vítězky navíc dostanou dárkové balíčky od partnera akce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.  Celkovou tabulku uveřejňujeme na konci článku.

Vitezka

Jak hodnotíme soutěž?

Bylo naprosto úžasné pozorovat veškeré dění kolem soutěže. Do poslední chvíle jsme netušili, kdo vyhraje. Na začátku se někteří soutěžící rozhodli využít našich služeb výživového poradenství  s tříměsiční kontrolou jídelníčku. Toto se ukázalo jako naprosto nejúčinnější metoda hubnutí, protože většina z nich skončila na předních místech.

Jaké jsou a byly vítězky?

1. místo : paní Jana ve svém jídelníčku provedla velké změny a postupně se zařadila mezi nejvzornější klientky. Jídelníček pravidelně zapisovala a i přesto, že se v něm vyskytovaly chybičky a občas i prohřešky, zvládla to skvěle. Našla si svůj řád. Zjistila, že zdravá jídla jsou chutná, nahradila obyčejné potraviny celozrnnými a nic ji nebrání, se takto stravovat i nadále. Jenom pro zajímavost, paní Jana to chtěla hned v prvních dnech vzdát. Nejvíce ji chyběly sladké snídaně, které ji dodávaly energii po neprospaných nocích s dcerkou. To se nám povedlo doladit a nasměrovat první jídlo na výživné kaše, které ji nyní moc chutnají. Vzhledem k tomu, že paní Jana měří 160cm, úbytek tuku 5,3 kg je velice znatelný i na fotografiích. Po ukončení soutěže nám poslala tento krásný email, ze kterého je patrné, že za 3 měsíce skvěle pochopila princip správného stravování:

Ráda bych zmínila nové zásady, které se mi v životě usadily a vůbec „nebolí“:
1) vysokoprocentní čokoláda v mrazáku – kostička na zažehnání chutě na sladké stačí. Když vím, že budu obědvat mimo domov, mám kostičku i v kabelce – předejdu tak chutím na velké zákusky.
2) vedle peněženky mám v kabelce vždy krabičku s mixem oříšků a rozinek – taková moje KPZ (krabička poslední záchrany)
3) balím si svačiny, kdykoliv se chystám někam ven na delší dobu. Ale i na procházku beru např. jablko a vždycky láhev vody
4) peču, vařím, dusím – z velké většiny bez tuku – s pomocí kvalitního nádobí
5) vždy k hlavním jídlům zařazuji porci zeleniny
6) dopoledne mám spíše sladké (k snídani jahelná, pohanková kaše s ovocem, oříšky, přidaná vláknina)
7) odpoledne si hlídám příjem bílkovin a zeleniny, přílohy už mám méně
8) snažím se mít denně aktivitu – procházku s kočárkem
9) v lednici a mrazáku stálá zásoba Tofu, Šmakouna, Ďobáčků, kuřecího masa, ryb, Cottage sýra, ovoce, zeleniny
10) poslední bod – čekám na jaro, kdy vytáhnu brusle a pustím se s kočárkem na cyklostezku 🙂

Dle měření v salonu Hatea mi přebývá ještě cca 1,5kg. Ale už teď se cítím mnohem lépe. Plánováním jídla předcházím „vlčímu hladu“ a výkyvům hladiny cukru v krvi, které u mě způsobují „vztekání se nad zbytečnostmi“. Dřív jsem se na sebe zlobila za to, že jsem se přejedla a naopak jsem měla radost, když jsem cítila hlad – že tím určitě zhubnu…. Teď se na sebe zlobím, když si nachystám jídla málo, nebo mezeru mezi jídly protáhnu na delší dobu než 3 hodiny.

Když nemůžu uvěřit, co jsem dokázala, jdu do skříně a obléknu si kalhoty, které tam leží asi 13let. Dávno nejsou v módě, ale myslím, že tam budou navždy – buď jako odměna, nebo znova jako motivace.

Mým cílem je cítit se dobře v létě, kdy kvůli dceři budu trávit spoustu času v plavkách na koupališti. Jsem ráda, že mám tak krásně „našlápnuto“.

Děkuji za podporu v podobě konzultací i pečlivého čtení mých jídelníčků. Z obavy ze špatného svědomí při zapisování si člověk leccos odřekl. A když vidím, že to nese ovoce, je to pohon pro další dny.

 

Jana analýza říjen 2012              Jana analýza únor 2013

rijen unor

2. místo paní Alena – je kolegyně z HATEA salonu, která zde vede Nehtové studio. Neměla sice nadváhu, ale pro doladění křivek těla chtěla odbourat nějaké to malé množství tuku. Jak všichni víme, většinou nejtěžší je právě zhubnutí těch posledních 2 – 5 kg. Nevyužívala sice kontrolovaný jídelníček, ale má odposlouchané všechny rady, které dávám klientům. Začala jíst naprosto pravidelně, zařadila správné svačinky, používá převážně zdravé potraviny. Objevila neznámé suroviny jako bulgur, quinou, ďobáčky atd. Experimentuje ve vaření, nezdravé recepty přetvoří na zdravé. Peče jen z celozrnné mouky se spoustou semínek a dělá například výbornou sójovou sekanou. Ke každému jídlu nezapomíná na zeleninu nebo ovoce. Již nyní pro Vás spolu připravujeme webové stránky s osvědčenými recepty a radami.

3. místo paní Lenka se stala mojí velice oblíbenou klientkou, protože bylo neuvěřitelné pozorovat její naprostou proměnu a nadšení ze zázraků lidského těla. Je důkazem, že i v šedesáti může člověk významně změnit špatné návyky. Poprvé jsme se setkali již v září v našem salonu. V tu dobu ještě nebyla připravena na změnu klasicky českého  jídelníčku, ačkoliv to  z pohledu zdraví hodně potřebovala. V říjnu se přihlásila do naší soutěže, objednala se na konzultaci, vyslechla si nemilé hodnocení stravování  a opřela se do neuvěřitelné změny. Protože jsme u ní řešili velké zdravotní problémy (velké otoky, kopřivku, cholesterol, tlak), byl jídelníček zaměřený hlavně na detoxikaci těla – obsahoval hodně vlákniny, zeleniny, zdravých tuků omega 3, vitamínů, minerálů a dostatek čisté vody.  Naprosto vyřadila bílou mouku, cukr a mléčné výrobky. Každý týden mi posílala svůj jídelníček.  Ihned po 14 dnech došlo k zásadnímu zlepšení zdraví a to paní Lenku dostatečně nakoplo. Zhubnutí 8,7 kg tuku byl spíše příjemný bonus, protože díky změně životního stylu se dnes cítí o mnoho mladší, vitálnější a zdravější.

Soutěž byla propletena i spoustou jiných zajímavých příběhů

Ráda bych se také zmínila o hubnoucí rodině s 12 letým chlapcem Tomášem. Maminka nejmladšího soutěžícího se objednala na konzultaci do poradny ihned v říjnu a od té doby připravovala Tomášovi pravidelně stravu a každý týden posílala jídelníček k překontrolování.  Důraz jsme dávali na kvalitní vyváženou zdravou stravu v dostatečném množství, aby neměl Tomáš potřebu hledat někde sladkosti či tajné jídlo. Poradili jsme si i s oslavami narozenin u kamarádů a vánocemi. I při zachování obědů ve škole (které bohužel většinou nesplňují potřeby zdravého a vyváženého jídla) se Tomáškovi podařilo bez problémů zhubnout 4,7 kg tuku. Netrpěl hlady, na jídle si pochutnával a o Vánocích uždiboval zdravější cukroví. Navíc i maminka čerpala z mých doporučených rad a zhubla 9,2 kg tuku. Proto jsme se rozhodli udělit ještě navíc jednu cenu právě pro Tomáška – balíček od VZP ČR.

Výsledky paní  Zdislavy, která nastartovala hubnutí vynikajícím způsobem, nakonec nebyly vítězné. Ihned po konzultaci pochopila princip správného stravování, ačkoliv se s váhovými problémy potýká již delší dobu. Návrh jídelníčku ji naprosto perfektně sedl a měla pocit, že může jíst stále a skoro všechno. Zařadila do denního režimu pravidelné procházky. Byla nadšená, protože pořád jedla, nehladověla a hubla. Za 2 měsíce to bylo 8 kg tuku a jasně se řadila mezi favoritky soutěže. Cítila se výborně a nový stav ji natolik nakopl, že se pustila do velice intenzivních procházek. Bohužel si při jedné poranila koleno a zůstala tak do konce soutěže bez pohybu.  A ačkoliv se snažila dodržovat jídelníček, bez pohybu ji lehce ubyla svalová hmota a přibyli tuky. Ale i tak vyhrála hlavně nad sebou, protože celkem zhubla 7,6 Kg tuku a nadále pokračuje!!!

Dále bylo zajímavé pozorovat u soutěžících, kteří navštěvovali výživovou poradnu změnu psychiky a zásadní změny ve zdravotním stavu. S velkou úspěšností přestali mít i dlouholeté zažívací potíže – zácpu, pálení žáhy, nafouklé břicho. Získali více životní energie. Z větších problémů se povedlo redukovat – cholesterol, vysoký tlak, kopřivku, alergii, praskání kůže na prstech a nehtů, plísně na nohou.

Výsledná tabulka ukazuje, jak bylo velice důležité udržet co nejvíce svalovou hmotu a zhubnout pouze tuk. Pro přehled zveřejňujeme křestní jména soutěžících, věk, množství tuku a procento tuku v těle, aby se tam každý našel. Do tabulky jsou zařazeni pouze ti, kdo splnili podmínky a soutěž dokončili.

 

 

 

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*