Hubnutí pro holky ve škole – 1. díl

Chodíš do školy a potřebuješ zhubnout?

Jsi mladá a máš trápení se svojí postavou? Začala jsi přibývat na váze a nevíš co s tím? Roste ti bříško nebo zadek a jsi nacpaná v kalhotách? Zkoušíš různé diety, které stejně nepomáhají? Rodiče ti nevěří, že se cítíš tlustá? Co s tím?

Do poradny mi přichází mnoho mladých slečen, které se cítí tlusté a maminky je chlácholí. Podle výsledků tlusté nejsou, ale nejsou ani hubené. Tak kde je pravda? Možná na sobě pozoruješ, že ti vylézají špíčky? To ale neznamená, že jsi tlustá, a že musíš hubnout. Jen to znamená, že bys měla vyměnit špatnou stravu za zdravou, začít sportovat a dále již nepřibírat.

A co když teď napíšu, že je to velmi jednoduché?

Stačí totiž dodržovat pár bodů a postupně přidávat další a další změny. Jdeš do toho?

Nejdřív se trošku představím. A jestli to s hubnutím nebo se změnou stravy myslíš vážně, zaregistruj se (všechno je zdarma) a představ se mi taky, ráda si přečtu tvůj příběh.

O výživu se zajímám již skoro 20 let, ale intenzivně posledních šest let. Studuji léčebnou výživu a s tím spojenou zdravou stravu. Intenzivně se zajímám také o redukci celulitidy a díky pardubickému salonu HATEA mám mnoholeté zkušenosti a vím, co na ni platí. Mám dvě úžasné děti – 21letého syna a 18tiletou dceru. Proto mi je mládež moc blízká. Moje děti nikdy neměly problémy s váhou, protože doma převládaly zdravé potraviny. Vím, že mnoho jejich kamarádek se potýká s nadváhou a neustálými dietami a neznalostmi si jen ubližují.  Maminky samy nevědí, co je správné a zdravé. A tak jim vaří těstoviny se salátem, ke snídani dávají müsli (tam jsou přeci zdravé vločky) a každodenně kupují jogurty (reklama přeci nemůže lhát). A ono je to všechno špatně. Často jim poradím, ale pokud se neporadí celkově se vším, jedna rada moc nepomůže. Proto jsem se rozhodla napsat soubor článků potřebných pro mladé holky.

Nehledej v ničem vědu, pokusím se psát co nejvíce laicky, abys to pochopila a mohla ve svém jídelníčku dělat pozitivní změny. A když něčemu nebudeš rozumět, tak se zeptej. Buď já, nebo někdo zkušený ti tu odpoví.

A jak je to s tou dietou a hubnutím pro holky?

Tvoje tělo potřebuje jídlo k tomu, aby mohlo fungovat. Abys mohla žít, potřebuješ dýchat, chodit, učit se, mít správnou teplotu těla. Potřebuješ se ale také smát, povídat, tancovat, sportovat, randit. A k tomu všemu potřebuješ správné jídlo. Tak, jak budeš jíst, budeš se i chovat. Buď budeš veselá, aktivní, plná energie nebo unavená, nesoustředěná a smutná.

Když budeš jíst převážně tzv. mrtvé jídlo jako je třeba hamburger, brambůrky, ale i klasické těstoviny, pizzy, sladkosti, instantní věci, tak tvé tělo bude skoro polomrtvé. Všechna ta lepivá mouka, éčka a nezdravý rafinovaný tuk se uloží do tvého bříška, boků a zadečku.

Když budeš jíst hodně barevné zeleniny, hamburger a pizzu si uděláš domácí, těstoviny si dáš celozrnné, sladkosti jen v té správné podobě a začneš zařazovat zdravé suroviny a zdravé tuky. Tak nejen že nebudeš tloustnout, ale budeš zaručeně hubnout a ještě budeš plná energie na oblíbenou zábavu.

PRAVIDELNOST V JÍDLE

Dnes začneme pravidelností. Myslím, že to je bod číslo jedna. Celý týden se snaž dodržovat dnešní pravidlo, dokud nebude úplně automatické.

Pamatuj si magické číslo 3 hodiny. Jíst bys měla vždy po třech hodinách. Říkám tomu režim miminka. Už když ses narodila, sama ses budila po třech hodinách.  Nikdo tě to neučil, nikdo ti to nenutil, prostě jsi to dělala přirozeně. Podobný režim potřebujeme nastartovat i k úspěšnému bezproblémovému hubnutí. Když budeš jíst častěji než každé tři hodiny (samozřejmě někdy je to potřeba, třeba při sportu, nebo při různých problémech) tak si moc nestihne oddechnout tvoje trávící soustava a budeš své zažívání hodně přetěžovat. Navíc toho sníš pravděpodobně víc a budou se ti přebytky ukládat do tuku. Když budeš jíst déle než po třech hodinách, tělo se přepne do úsporného režimu. Tvoje tělo se bojí hladu, protože dřív zde byly hladomory, kruté zimy a těla musela přežít. Proto si začne chránit tuk a začne rozkládat svaly. Zpomalí metabolismus a to není z pohledu hubnutí žádoucí. My potřebujeme, aby metabolismus byl co nejrychlejší.

Co se stane, když budeš jíst pravidelně po třech hodinách?

Zrychlíš metabolismus

Budeš mít více energie a chuti k pohybu a k učení

Zmenšíš chutě na sladké

Začneš odbourávat tuk na břiše a vnitřní břišní tuk

Zamezíš zvýšení hladiny cholesterolu

Budeš si jídlo užívat

 

Nauč se tedy ráno snídat.  hodiny

Podívej se, jaký by měl být Tvůj denní režim.

7,00

Snídat bys měla do jedné hodiny od probuzení. Pokud chodíš do školy na osmou hodinu, pravděpodobně budeš snídat kolem sedmé. Hodně studentek a žaček nesnídá. Nauč se to, je to tvoje tělo, tvoje váha, tvoje zdraví.  V dalších článcích probereme, co bys měla snídat a jak se postupně naučit snídat.

10,00

Ve škole si dej svačinu asi po třech hodinách od snídaně.

 12,00 – 13,00

Obědvat bys měla asi po 2 – 3 hodinách od svačiny (svačinka je menší, proto se může pak jíst i dříve, čili i po dvou hodinách). Pravděpodobně obědváš ve škole, takže jsem zvědavá, co vymyslíme, protože školní jídelny většinou nemají se zdravou stravou nic společného, ale vždy se to dá nějak zmáknout.

Pokud budeš mít oběd až kolem druhé hodiny, je vhodnější vložit dvě menší svačinky po dvou hodinách (jednu v 10,00 a druhou ve 12,00).

Odpolední svačina – 3 hodiny po obědě.

Večeře –  2-3 hodiny od svačiny.

Buď ti s ní pomůže mamka, nebo ty můžeš připravit večeři pro rodinu.

Od večeře ke spánku bys měla mít zase 3 hodiny.

Pokud jdeš spát pozdě, je potřeba něco sníst, přibližně 2 – 3 hodiny před spaním.

 

Snaž se celý týden sžít s tímto plánem.

Příště se podíváme na snídaně. Co snídat, abys byla štíhlá, měla pevnou kůži a ve škole ti to správně myslelo. Napiš mi do komentáře, co snídáš. Těším se na dotazy.

Hanka

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

284 komentářů

 1. Anitka řečeno Srpen 14, 2022 Odpovědět

  Ahoj já jsem Anitka mám 12 let měřím 172cm a vážim 62kg jinak každý den chodím na procházky a moc ne večeřím nevím co s tím Anitka děkuji.

  Prosím čekejte...
 2. Anitka řečeno Srpen 13, 2022 Odpovědět

  Ahoj já jsem Anitka mám 12 let měřím 172cm a vážim 62 kg moc nesportuji jenom každy den chodim z pejskem na prochazky,ani moc nevečeřím prosiim pomozte mi děkuji anitka

  Prosím čekejte...
 3. Ema řečeno Červenec 24, 2022 Odpovědět

  Dobrý den je mi 11. a vážím 43/44 .a mám 147cm 1 týdne m 2 h balet a chodím on den 1h že psem .stačí to ? Plus tepláky a chodím ven .moc nesnídám .Mám břicho celkem velké a chci zhubnout .Pomůže mi někdo prosím?

  Prosím čekejte...
 4. Michaela Chrastinová řečeno Květen 21, 2022 Odpovědět

  Dobrý den je mi 11 let a vážím 56/57 kg a měřím 155 cm.Mám nad váhu a doktor mi říkal že mám zhubnout protože jsem nad ještě tolarentní váhou.Jenomže se sním moc trápím a mám slabou vůly a mívám často poslední dobou deprese.Doktor říkal že se nesmím trápit a že mám jít kousek po kousku jenomže moje rodiče mě do toho cvičení nutí a táta do mě furt rejpe.Vím že obezita je špatná ale nedokážu se sním psychicky vyrovnat.

  Prosím čekejte...
 5. Kristyna řečeno Duben 23, 2022 Odpovědět

  Takže holky před cca 2 rokama jsem sem psala. Měla jsem namále před anorexií a vůbec jsem nevěděla o čem je hubnutí. Není to o tom jím zdravě nebo nezdravě. Ano zdravě se má jíst, ale všeho s mírou. Takže abyste zhubli potřebujete kalorický deficit. To znamená že spálíte více, než sníte. Pravděpodobně tady vám je tak 10-15(možná víc možná míň) a to by měl být váš příjem kcal okolo 2000kcal pokud chcete zhubnout tak musíte sníst třeba 14000 nebo 15000 kcal. Dokud nebudete mít kalorický deficit tak nezhubnete. A ne pečivo nelepí ani bílá mouka jen mají víc sacharidů(cukrů ), než třeba ovoce. Je tedy jasný že jablko má méně kcal než rohlík. Ale jestli máte rádi čokoládu tak si dejte řádek nebo dva, ale už v sobě budete mít více kcal. Takže si třeba dáte jen už lehčí večeři jako třeba salát. A nebojte to že jíte více než ostatní nutně neznamená, že jste tlustý. Každý tělo je individuální a vy třeba potřebujete více jíst. Je to naprosto normální držím vám palce a hlavně buďte šťastný.

  Prosím čekejte...
 6. anonyyyyyyyym? řečeno Prosinec 31, 2021 Odpovědět

  je mi 13 měřím 171cm a vážím 67kg nesnídám velikost džínu mám 42 a mám břicho tlusté stehna a zadek

  Prosím čekejte...
 7. Hedvi řečeno Květen 30, 2021 Odpovědět

  Je mi 14, vážím 69 kg a měřím 168 cm. Hrozně moc bych chtěla zhubnout, ale vůbec nevím, jak začít. Poradíte mi, prosím???? Předem děkuji za odpověď.

  Prosím čekejte...
 8. Aďa řečeno Květen 18, 2021 Odpovědět

  Ahoj je mi 11,měřím 161cm a vážím 65 kg. Prosím o radu jak bych mohla zhubnout. Mám dost velká stehna a zadek, bříško celkem v pořádku. Dost sportuji takže v těle nemám vlastně tuk ale moc velké svaly. Nemáte někdo nějaký nápad jak zmenšit svaly??

  Prosím čekejte...
 9. Nechci zverejnovat řečeno Květen 3, 2021 Odpovědět

  Ahoj je mi 11 let měřím 158cm a vážím 66kg (vím že je to hodně 😖) ale já za to tak nějak nemůžu musela jsem brát prášky a měla jsem ještě medingokok b . Jeden den se cítím úplně hubená a druhý den jak buřt břicho moc velký nemám ale zadek a stehna docela dost a chtěla bych zhubnout ale když cvičím tak druhý den se na to vykašlu 🙁 a chtěla bych to změnit jo a většinou nesnídám a nebo si dám chleba se šunkou.

  Prosím čekejte...
 10. Jindřiška řečeno Únor 23, 2021 Odpovědět

  Ahoj je mi 15 let a vážím 77 kg a měřím 170 cm je to na muj věk špatná váha

  Prosím čekejte...
 11. Eliška řečeno Únor 2, 2021 Odpovědět

  Dobrý den jak čtu tady komentáře je mi docela blbý tu psát že jsem na tom ještě hůř 🥴 většinou tu píšou že váží 40-70 atd.. ale co já bych dala za takovou váhu já mám trochu hodně a strašně se moc stydím za to ve škole nebo přímo ve třídě se mi smejou snažím se s tím něco dělat ale nejde to některý lidi sní třeba za den 2 čokolády a nepriberou ani 1 kg já to mám přímo naopak! A strašně moc toho lituju já měla krásný tělo ale v konci 2 třídy jsem na prázdniny hodně jedla nic nedělala a stloustla jsem takže je to celkem moje chyba a strašně toho lituju a vím že je to fakt moc hodně a abych tu nevypadala za debila tak teda řeknu je mi 14 let a půl měřím 171cm a vážím kolem 110kg vím že je to fakt moc a není to ani moc vidět že tolik vážím ale jako mám trochu větší břicho atd.. ale není úplně přímo vidět že takhle přesně vážím když jsem byla mladší smáli se mi i že třeba vážím 80kg já teda trochu nechápu je teď bych udělala cokoliv abych alespoň takhle vážila :c přemýšlím že bych si objednala nějaký ty dietní jídla který jsou přímo na to ale nejsem si přímo jistá jestli to mám objednat 🥺

  Prosím čekejte...
 12. Maruška řečeno Listopad 2, 2020 Odpovědět

  A zapoměla jsem říst že vážím 65 – 66 kg.

  Prosím čekejte...
  1. Sabina řečeno Leden 2, 2021 Odpovědět

   Dobry den je mi 13 let a vazim 47 kg a merim 154cm a pripadam si tlusta nechtela bych cvicit ale jist zdrave ale bohuzel mam smulu protoze kdyz sem toto rekla rodicum tak mi to zakazali a tak se stravuji ve svacinach nejvice ovocem chtela bych nejakou radu jal si jidlo nastavit a pritom necvicit ale jen se zdrave hybat doufam ze me pochopite a pomuzete saba.

   Prosím čekejte...
 13. Maruška řečeno Listopad 2, 2020 Odpovědět

  Dobrý den je mi 12 a měřím 172 cm. Nepřipadám si tlustá , ale moje bříško je troškuvětší než by mělo. Snídám rohlík nebo chleba s másle a medem nebo domácí marmeládou.

  Prosím čekejte...
 14. Bety řečeno Srpen 22, 2020 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 16 let, vážím 64 kg a měřím asi 172 cm. Nepřipadám si tlustá, ale mám trochu větší bříško a stehna. Prosím o radu. Snídám většinou ovesnou kaši nebo chleba s medem. Děkuji

  Prosím čekejte...
 15. Klára řečeno Květen 31, 2020 Odpovědět

  Zdravím, jmenuji Se Klára, 14 let a 80,8 kg. Já vím, je to hodně a snažím se s tím něco dělat. Moje maminka mi s hubnutím pomáhá už necelých 27 dní, ale váha ne a ne dolů. Že začátku jsem měla 81kg, pak to stouplo na 82 a teď na 80,8. Nevím co dělám špatně, jím každé 3 hodiny a svá jídla si zapisuji do aplikace ‚Kalorické tabulky‘, kde mi to rovnou vypočte, kolik si můžu dát všeho za den. Dennodenně snídám proteinové mysli s mlékem nebo proteinovou kaši s mlékem. Začala jsem i před měsícem cvičit, ale přijde mi, že mi to nijak nepomáhá. Uvidím, jak budu vypadat třeba za další měsíc. Nějaké rady nebo něco na motivaci? Předem děkuji, Klára.

  Prosím čekejte...
 16. Adéla řečeno Květen 1, 2020 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 14 let a mám trochu tlustější stehna a dvě pneumatiky na břiše. Měřím okolo 168 a vážím asi 62kg. Je to hodně? Poradil by mi někdo jak se zbavit pneumatik na břiše. Děkuji za rady.

  Prosím čekejte...
  1. Tereza řečeno Květen 15, 2020 Odpovědět

   Hele mě je deset měřím 150 a vážím asi 60 kg takže jsem na tom hůř než ty

   Prosím čekejte...
 17. AnnaKaterinaMusilova řečeno Duben 9, 2020 Odpovědět

  Málem bych zapoměla napsat co snídám podle vašeho požadavku. Nejčastěji snídám Křupky s mlékem nebo toust s máslem a medem

  Prosím čekejte...
 18. AnnaKaterinaMusilova řečeno Duben 9, 2020 Odpovědět

  Dobrý den velice se mi líbí aše stránka.Je mi 11 let a neustále mám na něco chut. K obědu a večeři si dávám velké porce a několikrát si pještě přidám, doufám, že tyto stránky mi pomohou omezit neustálé jezení a také mi pomohou omezitnálože jídla k obědu a večeři. Začnu se řídit tím , že budu jíst 5krát deně a po třech hodinách.Doufám ,že dosáhnu nějakého výsledku. Děkuji za tyto stránky

  Prosím čekejte...
 19. Emma řečeno Březen 8, 2020 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 12 let a poslední dobou začínam mít neustále na něco chuť a po obědě někdy ještě jím Fast food nebo pizzu. Také jsem začala jist hrozně sladkého. Měřím 155 a vážím 46, na začátku roku jsem vážila 41kg a měřila 151.Ctela bych omezit sladké a neustálou chuť na něco. A tím pád trochu zhubnout. Před děkuji za odpověď Emma

  Prosím čekejte...
 20. Majda řečeno Říjen 27, 2019 Odpovědět

  dobrý den chtěla bych se zeptat je moje váha v pořádku? je mi 11 (v lednu 12) a měřim kolem 156cm. vážím cca. 43 kg. je to ok?

  Prosím čekejte...
  1. Šárka řečeno Červen 14, 2020 Odpovědět

   Dobrý den, může mi prosím někdo poradit?Chtěla bych zhubnout je mi 11, měřím 150cm a vážím 44kg. Mám problém pravidelně cvičím a snažím se jíst zdravě, ale prostě ty kila dolů nejdou mám ještě nějak přitvrdit? A co mám snídat aby to bylo zdravé? Prosím odpovězte mi někdo kamarádky si mě dobírají jak jsem tlustá a moje sestřenice taky tak prosím :(((

   Prosím čekejte...
 21. Adéla.B řečeno Září 23, 2019 Odpovědět

  Ahoj je 12 let měřím asi 164cm a vážím asi kolem 58 kilo. Můj učitel na tělocviku mi řekl že jsem tlustá a potom jsou tu holky z vedlejší třídy které si myslí že jsem tlustá že mám velké boky a tlusté nohy a že moje bříško je moc VELKÉ. Ale hlavně by jsem taky chtěla zhubnout protože mám oslabenou imunitu a nechtěla by jsem mít v budoucnosti problémy se zdravím. Snažím se, aby jsem byla hubenější mám to že školy 2km do kopce a doma ještě tak trochu cvičím ale jenom tehdy když jsem doma sama protože se stydím

  Prosím čekejte...
  1. Natalie řečeno Listopad 20, 2019 Odpovědět

   Dobry den ,je mi 14 let ,měřim 163cm a vážím 77kg, nevim jak zhubnout,cvicim doma, nejim sladké , a pořad nic, chtěla bych vážím 60-67 Kg ,ale nejde mi to ,prosím jestli by jste mi nějak poradila 🙏🏻…

   Prosím čekejte...
 22. ANONYM řečeno Srpen 9, 2019 Odpovědět

  Ahoj,je mi 11let,měřím cca.155 cm. a vážím kolem 54 kg,ctela bych zhubnout na 45-48.Sice piju už od malička převážně vodu,tak mi prostě nejde zhubnout.Mám strašně moc ráda ovoce.Pohyb-jednou týdně chodím na tanečky jinak přes léto ráda skáču na trampolíně a snažím se být hodně venku,ale přes zimu je to horší.Poradíš mi prosím jaké ovoce je při hubnutí dobré a které ne.Prosím odepiš mi.

  Prosím čekejte...
  1. ANONYM řečeno Srpen 9, 2019 Odpovědět

   V ZIMĚ JEŠTĚ RÁDA LYŽUJU A BRUSLÍM.A V LÉTĚ SE TAKY SNAŽÍM JEZDIT NA IN-LINE BRUSLÍCH A NA KOLOBĚŽCE , ALE PROSTĚ MI NIC NEPOMÁHÁ.

   Prosím čekejte...
 23. Ady řečeno Srpen 7, 2019 Odpovědět

  Ahoj je mi 13 za 15 dnů 14 medium 167 a vážím 55 je to v pohodě ? Zdůrazňuji ze jsem v prosinci vážila asi 78 a začala jsem držet dietu , necvicim prtooze mě to nebaví a donutit se je pro mě peklo , nesnáším cvičení 😀 ale to břicho tam mám co mám dělat ?

  Prosím čekejte...
 24. Anet řečeno Květen 28, 2019 Odpovědět

  Ahoj,jsem Anet je mi 13 měřím 173 cm a vážím 70 kg. Je to podle vás v pohodě. Celkem dost cvičím…docházím do hasiče na tréninky a soutěže. Celkem dost se tam běhá taky mám hodiny tělocviku,ale to asi každý.

  Prosím čekejte...
 25. aneta řečeno Duben 6, 2019 Odpovědět

  Je mi 16 let a vážím 39 kg. Před rokem jsem prodělala operaci díky které teď můj žaludek už příjmá potravu. Ale mám s tím problém zacinam pribirat na vaze coz je skvele protoze drive jsem vazilo pouhých 25 kg. Ale ted mi zacina narustat bricho a moje mama mi rika ze jsem tlustá a já nevim co delat abych mela hezke ploché bricho. Chci byt hubena ale nevim jak na to.

  Prosím čekejte...
 26. Anežka řečeno Duben 1, 2019 Odpovědět

  Ahoj je mi 12 let mám 67kg a 161 cm a sportuji 3×tydne a doufám ze mi vas recept pomůže stáhla jsme jsi cvičení a musím všechno omezit potom se ozvu!✌💜

  Prosím čekejte...
 27. Natálie řečeno Březen 9, 2019 Odpovědět

  Ahoj je mi 13 let, a važím 63kg a mám 165 cm (cca) chtěla bych zhubnout na nějakých 53kg ( 10kg) teďka už to budu brát vážně, stáhla jsem si cvičení na 30 dní, a budu jíst zdravě a omezím sladké jídlo ozvu se tak po měsící :DD

  Prosím čekejte...
 28. albentsa řečeno Listopad 17, 2017 Odpovědět

  Dobrý večer je mi 14.Važim kolem 52kg.Mam břicho ale ne tak velke ale chci zhubnout.Už jsem sportovala ale teď ne můžu si najit čas nato protože se musim učit.Po večerach se snažim ne jist a nepomaha to ,držela jsem dietu stejně to nepomaha už nevim co mam dělat.Budu vam velmi vďečna když mi poradite co mam dělat.Děkuji za pochopeni,mějte se hezky.

  Prosím čekejte...
 29. Elsaelsa řečeno Září 16, 2017 Odpovědět

  Dobrý den je mi 12 . Vážím 60kg a jsem zoufalá.Přitom sportuji a mám i sportovní kroužky .Má výška je 160cm.Už nevím co mám dělat abych byla hubenější.Mám hrozně velký zadek a tlustá stehna .A jím zdravě .Budu ráda za radu.

  Prosím čekejte...
 30. Natalie2003 řečeno Září 15, 2017 Odpovědět

  Dobrý den, mám 14 let, měřím 163 cm a vážím asi 74 kilo. Vypadám úplně, jako tlustší holka. Mám malá prsa a i kvůli tomu působím ještě objemněji. Mám nadváhu, to vím, ale vždy když se s tím snažím něco udělat, tak mi to nevydrží dlouho. Mám velmi slabou vůli a při pomyšlení na sladké přestávám vnímat dietu … Vždy večer si řeknu, že musím zhubnout a od rána začnu, ale během poledne se to zlomí a odpoledne už se přežírám a láduju se sladkostmi … Nevím, co mám dělat. Moje nejlepší kamarádka, se kterou se vidím prakticky 24,7 je ten typ, který může sníst cokoliv, ale nikdy nepřibere je o pár centimetrů menší, než já a váží cca 39-42 kilo. Takže když jsme někde spolu a ona se cpe, tak já se nedokážu, jen koukat. Máma mi říká, že by jsem se měla začít hýbat, ale já jsem společenský člověk, který nesnáší něco dělat sám a hýbat se ( jezdit na kole, chodit běhat, jezdit na kolečkových bruslích ) se mnou nikdo nechce … Můj normální jídelníček se skláda z : Snídaně: Tu mně a mému bráškovi chystá táta, většinou toust/rohlík s máslem a šunkou/ občas marmeládou. + teplý čaj Svačina: pečivo s máslem, salámem, šunkou … + ovoce, nebo zelenina Oběd: To, co dávají ve školní jídelně. Svačina: zelenina, pečivo … Večeře: Mám moc ráda mozzarellu a cottage, takže si často dělávám zeleninové saláty s mozzarellou, nebo si dám cottage s knackembrotem. ( večer mě už zase to hubnutí chytne … ) Pitný režim dodržuji a piji jen čistou vodu. Omlouvám se za dlouhou zprávu a byla bych moc ráda, kdyby jste mi pomohla, přeji hezký den.

  Prosím čekejte...
 31. S. P. řečeno Srpen 15, 2017 Odpovědět

  Ahoj, je mi jedenáct a měřím 162cm a vážím cca 48. Někteří by řekli že jsem hubená. Mám velký zadek a tlustá stehna, cvičím a jím 4- 5 denně. Snídaně: většinou rohlík a dva kousky jablka. Svačinka: buď rohlík a jablko nebo chléb. Oběd: skoro nic (školní jídelna nedivte se) Svačina 2: ovoce Večeře: občas teplé jídlo, jinak rohlík nebo chléb. Teď o prázdninách jsem se hodně snažila vysadit pečivo, ale co mám jíst místo pečiva??

  Prosím čekejte...
 32. tmu11 řečeno Červen 13, 2017 Odpovědět

  Ahoj,Jsem Tereza a je mi 11 let. 11.listopadu mi bude 12 . Měřím cca 160 cm a moje váha se pohybuje kolem 53-54 kg. Chtěla bych se dostat na nějakýc¨h 5é-48 kg. Někdy začnu intenzivně každý večer cvičit a snažit se jíst zdravě. Ale třeba po týdnu mě to přestane bavit a vykašlu se na to. Hraji na klavír a moc ráda hraji tenis. Ale 24.2 se mi stal úraz páteře. Srazil mě lyřaž a od té doby nemohu sportovat. Za tu dobu jsem přibrala cca 3 kg. Sportovat budu moc znovu začít snad o prázdninách. Můžete mi prosím nějak pomoci?

  Prosím čekejte...
  1. tmu11 řečeno Červen 13, 2017 Odpovědět

   Oprava. na nějakých 50-48

   Prosím čekejte...
 33. Martasss řečeno Květen 20, 2017 Odpovědět

  Ahoj, je mi 13. Měřím 165 cm a vážím 56kg. Mám hrozně velká stehna a dělá se mi pneumatika na břiše. 2x týdně 2 hodiny mám Aerobik. Snídaně: krajíc chleba s máslem a medem, 0,24 l čaje Svačina: houska (šunka sýr) někdy např. loupák Oběd: moc nejím, ale školní jídelna Svačina: hrozně moc 🙁 hodně i sušenky 🙁 Večeře: 2-3 housky, šunka a sýr Moc nepiju, ale nejde mi pít třeba každou hodinu. Prosím, jak můžu zhubnout stehna a břicho? Mám také velmi široké boky 🙁 předem děkuji za odpověď

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Květen 26, 2017 Odpovědět

   Ahoj. Přečti si všechny články pro holky a snaž se omezit pečivo a zařadit do každého jídla nějakou bílkovinu ( jsou popsané v článcích) a zeleninu. Neboj, nepotřebuješ hubnout, jen lehce porovnat stravování. 🙂

   Prosím čekejte...
   1. Krystýna řečeno Květen 5, 2020 Odpovědět

    Dobrý den, Je mi 12let. Měřím cca 160cm a moje váha se pohybuje okolo 47 až 48kg.Většina lidí mi říká že jsem akorát , ale já chci být hubená.Mám větší boky ,ale na tom nic nezměním , protože mám postavu hruška.Myslím si že mám větší stehna ty měří 51cm boky89cm a pas 65 cm.Každý den sportuju a snažím se jíst zdravě , ale samozřejmě si někdy dám nějákou čokoládu.Přála bych si hrozně moc zhubnout ve třídě máme hodně hubených až vychrtlích holek a já si mezi nima nepřipadám dobře. Nedaří se mi vůbec zhubnout mohla byste mi prosím poradit.

    Prosím čekejte...
 34. Tereza Str. řečeno Květen 8, 2017 Odpovědět

  Dobrý den, Je mi 14 let,měřím 162cm a vážím 59kg. Snažím se už dlouho zhubnout,ale stále mi to nějak nejde,když už jsem zhubla,tak jsem to znova nabrala na zpět. Chtěla bych zhubnout i na 55kg nejlepší by bylo na 50kg,ale jde mi hlavně o efekt,abych v létě s kamarádkama mohla jít do bazénu a nemusela se stydět​. Děkuji předem za odpověď.

  Prosím čekejte...
  1. lillyia řečeno Květen 13, 2017 Odpovědět

   Jsem na tom uplne stejne jako Tereza Str.

   Prosím čekejte...
  2. Hana Brychová řečeno Květen 17, 2017 Odpovědět

   Spousty rad najdeš v článcích Hubnutí pro holky. Základ je pít obyčejnou vodu a hlavně jíst a nehladovět. A ke každému jídlu zařazovat zeleninu.

   Prosím čekejte...
 35. Lucie.LM řečeno Květen 8, 2017 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 12 let a vážím 45 kg, ale je tu háček…Mám hodně tlustá (svalnatá) stehna a lýtka a nevím jak se toho zbavit. Jinak na tom s mojí postavou nejsem až tak špatně. Předem děkuji za odpověď.

  Prosím čekejte...
 36. Blablafuuk řečeno Duben 15, 2017 Odpovědět

  Ahoj, je mi 12, měřím 165 cm a vážim 51 kg. Tréninky máme 4× – 5× týdně, můžu říct že svalnaté nohy mám, ale tuk tam je také. Moje stejně stará kamarádka měři taky tak nějak, ale váží 42 kg a já vedle ní vypadám jako tlusťoch. Snažím se zhubnout, tím, že od šesti hodin večer nejím a už jsem zhubla i 4 kila, ale jakmile se přestanu hlídat, hned je to zpátky. Mohla bych se zeptat, jak se mám zbavit tuku na stehnech a bocích? Mám pevnou postavu, svaly, ale nejsem nejchudší. Předem děkuji za odpověď!

  Prosím čekejte...
 37. Adélka řečeno Duben 14, 2017 Odpovědět

  Dobry den je mi 11 a merim 153 cm a vazim 52 kilo jak by bylo dobre zacit stravu ? Dekuji za odpoved.

  Prosím čekejte...
  1. Adélka řečeno Duben 14, 2017 Odpovědět

   Take nesnidam.

   Prosím čekejte...
 38. Vikinka řečeno Březen 3, 2017 Odpovědět

  Dobrý den je mi 12 let měřím asi 168cm a vážím bohužel 60 kilo.Již od mala mám problémy se štítnou žlázou a nejde mi moc zhubnout. Můj jídelníček je asi takový že vstanu v 6hodin ráno a v půl sedmé mám snídani většinou nějaké celozrné pečivo a bílý jogurt. Svačinu mám asi v 10hodin ve škole a většinou to také bývá celozrné pečivo a k tomu ovoce. Poté mám oběd už jsem se odhlasila i radši zě školní jídelny a obědy mám doma. Po té si dávám asi ve 4 hodiny svačinu a asi v 7hodin večeři většinou zeleninový salát. Snažím se pít pouze vodu do které si vymačkám citron nebo limetku. Do toho eště 2krát týdně mám trénink závodního street Dancu a pravidelně běhám a cvičím. Ale nějak nejde a nejde zhubnout :/

  Prosím čekejte...
 39. Terka S řečeno Únor 7, 2017 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 11 let, měřím 154 cm a vážím 52 kg. Můj jídelníček vypadá asi takhle : Snídaně – 7:00 – 0,5 rohlíku s máslem a se sýrem n nebo 1 toast (sýr,salám) a k tomu vždy čaj s medem. Svačina – 9:45 nebo 10:45 – rohlík se sýrem nebo šunkou a 0,5 jablka. Oběd – 12:35 – vždy jinak;dnes např.rajská omáčka,karbenátek a 2 knedle. Svačina – 15:00 – ovocný jogurt. Večeře – 18:30 – většinou 1 toast,nebo topinka. Denně vypiju max. 0,7 l vody s trochou sirupu.Je to málo,ale já toho víc vypít nedokážu. 1× týdně chodím na florbal a téměř každé odpoledne udělám 40 dřepů,50 sedů,lehů a nějaké kliky.Hubnout se mi ale vůbec nedaří.Chyba je asi ve stravě…vždy jsem chtěla zhubnout,ale prostě mi to nejde i kdybych ze sebe vydala maximum.Prosím,poradíte mi?

  Prosím čekejte...
  1. Terka S řečeno Únor 7, 2017 Odpovědět

   A nedokážu pít čistou vodu,prostě mi vůbec nechutná.Musím si dát alespoň kapku sirupu…

   Prosím čekejte...
  2. Hana Brychová řečeno Únor 7, 2017 Odpovědět

   Terko, pokus se stravovat podle rad v článcích Hubnutí pro holky. Mělo by ti to pomoct. Je potřeba jíst více bílkovin a zdravých tuků. Vyzkoušej si do vody vymačkat citron, limetku, pomeranč.

   Prosím čekejte...
   1. Terka S řečeno Únor 7, 2017 Odpovědět

    Dobře,moc děkuji.

    Prosím čekejte...
 40. Terezz řečeno Leden 27, 2017 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 17 let, měřím 160 cm a mám 59kg. Léčila jsem se s depresemi a už dva roky mám problémy s jídlem. Začalo to vynecháváním jídla, až jsem přestala jíst úplně, ale teď jsem asi rok chycená v pasti přejídání a hladovění. Nevím, jak se teď vrátit do normálu, jak začít jíst zdravě, aniž by mě jídlo stále omezovalo. I když se najím třeba zdravých potravin, každé 3 hodiny, nemám energii na cvičení. Místo, aby mě jídlo energií nabylo, mně spíš o tu energii připravuje. Poradíte mi, co mám dělat, prosím?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Únor 7, 2017 Odpovědět

   Ahoj Terezz, lepší by bylo domluvit se na osobním nastavení stravování.Deprese dokáží v těle napáchat trošku problémy a je potřeba stravování nastavit správně. Pokud jsi od Pardubic, můžeme se domluvit i spolu, případně využij služeb výživového poradce někde u vás. Předem mu sděl svůj problém, aby si byl jistý, že ti umí poradit a nebyl to jen prodejce zázračných preparátů.

   Prosím čekejte...
 41. Lotte řečeno Leden 25, 2017 Odpovědět

  Zdravím, jsem Lotte. Vždycky jsem byla svalnaté dítě, nikde žádné přebytečné tuky. S pubertou mi narostla prsa a zadek, ale ačkoli jsem byla stále štíhlá-občas až hubená- měla jsem se své váhy strašné komplexy a stále se snažila hubnout a hubnout. Tato příšerná sebenenávist mě provází celým životem ale před vánocemi jsem si řekla, že se nechci pořád kontrolovat a omezovat a že letošní vánoce budu jíst co se mi zachce a kolik se mi toho zachce. Na 171 cm jsem vážila 58 kg a byla vcelku spokojená. Po celé svátky jsem se nekontrolovala a přejídala a přejídala a najednou tu je konec ledna a já společně s špeky překypujícími přes okraj kalhot vážím 63 kg. Váha by se dala přežít, moji přátelé se mi snaží vnutit, že mám těžké kosti, ale opravdové záchvaty sebenenávisti chytám od té naprosto odporné pneumatiky, která se mi udělala namísto pěkného bříška. Nemůžu se ovládat, jakmile přijdu domů šmejdím co by se dalo sníst a je mi vlastně jedno jestli mo to chutná nebo ne. Jde o to, že musím pořád jíst. Prosím, poraďte mi, je mi ze mě zle. Děkuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Únor 7, 2017 Odpovědět

   Soustředila bych se na dostatek vyvářené jídla, které ti pomůže od chutí a od přejídání. Když budeš pravidelně dostatečně jíst, tělo přestane žádat ty špatné věci.

   Prosím čekejte...
 42. Tess 01 řečeno Leden 8, 2017 Odpovědět

  Dobrý den Je mi 14 a měřím 168 cm a vážím 67 kilo.Již před měsícem jsem se snažila zhubnout,ale hubla jsem tak,že sem dá se říci nic moc nejedla a potom jsem to samozřejmě nevydržela a musela sem se hodně najíst,mám totiž opravdu problém s tím abych jedla jen zdravé věci,jelikož když máme vždycky ve středu odpoledku tak jdeme s kamarádkou a nakoupíme si opravdu hromadu věci,samozřejmě kamarádka vůbec nepřibere za to já ano,sport mě právě moc žádný nebaví,i když jsme sportovně založená rodina a právě vůbec nevím,jak mám zhubnout,mám totiž stále na něco chuť a to ješte více k tomu,když jdeme do obchodu,kde je hrozně moc těch špatných věcí,nevíte tedy,jak bych mohla zhubnout a abych stále neměla takové chutě?A mohla si třeba jen něco malého dát?.Právě i kvůli škole musím pořád něco sladkého jíst když se učím,mám to asi právě ze stresu nebo nevim=(

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Únor 7, 2017 Odpovědět

   Ahoj, je vhodné začíst jíst pravidelně a dostatečně. Navod najdeš na tomto webu. Hlavně nehladovět, to pak právě sníš všechno, na co máš chuť. 🙂

   Prosím čekejte...
 43. Sára Dvořáková řečeno Listopad 28, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, Je mi 12 let a jsem 165 cm vysoká a vážím 65 kilo, můj bratr mě pořád hecuje že sem tlustá a přitom cvičím. Ale ráno když vstanu tak nemám hlad proto se nenasnídám většinou neobědvám a k svačině mám jenom nějaký kus ovoce, večeři také mám jenom někdy nemám vůbec hlad. V noci nespím za celou noc spím max 2 hodiny zbytek noci jsem na mobilu nebo na notebooku. Chtěla bych zhubnout aspoň 20 až 30 kilo a mít ploché břicho. Prosím poraďíte mi??

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Prosinec 7, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Nejdříve je důležité, aby sis porovnala spaní. Není správné spát jenom 2 hodiny denně. Nedostatek spánku má velký vliv na celkové fungování těla. Pravděpodobně Tě trápí nějaké problémy. Snaž se o nich povídat si s rodiči, abyste je vyřešili. Tak velké množství kilogramů ani zhubnout nemůžeš a ani to nechtěj. Byla by jsi pak na hranici těžké anorexie. Přeji mnoho úspěchů

   Prosím čekejte...
 44. Michaela Wolfova řečeno Listopad 2, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik vody bych podle vás měla denně vypít, děkuji 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Listopad 18, 2016 Odpovědět

   Množství vody je celkem dost individuální. Záleží na mnoha faktorech. Např. pohybové aktivitě, pocení, okolní teplotě atd. Doporučila bych pít cca 2 litry.

   Prosím čekejte...
 45. TeddyBearAlca řečeno Říjen 21, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, Jmenuji se Alča a tenhle článek mě moc zaujal. Je mi 13 a při výšce 175 cm vážím skoro 70 kg. Dost mi vadí, že mám tlusté stehna a pneumatiku kolem břicha. Chyba je nejspíš v tom, že kromě víkendů a prázdnin vůbec nesnídám. Nejdřív to bylo, že jsem nestíhala, ale teď už je to pro mě docela normální. Nedokážu se donutit začít v pracovní dny snídat. Taky svačiny se mi vždy vyhýbají obloukem. Obědy dodržuji poctivě a večeře se taky snažím. Cvičení taky moc nedám, jen tělocvik a 1x týdně hodina a půl v mažoretkách. Někdy, když mě přemůže pocit, že jsem moc tlustá, tak se donutím cvičit, ale za 2-3 dny už cvičit nestíhám, protože se místo toho raději učím. Už hodně dlouho se snažím změnit celý můj životní styl, ale prostě mi to nejde. Doufám, že tahle slohovka nevadí a že mi pomůžete. Předem děkuji 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 31, 2016 Odpovědět

   Ahoj Alčo, jistě by bylo lepší, kdybys snídala a svačila. Tělo pak bude mít dostatečně živivn a začne hubnout. Také je potřeba popřemýšlet, zda piješ jen čistou vodu nebo neslazený čaj, jíš hodně zeleniny a sladkosti máš jen vyjímečně. Kdyžtak mi napiš jeden tvého běžného stravování.

   Prosím čekejte...
   1. TeddyBearAlca řečeno Říjen 31, 2016 Odpovědět

    Snídaně: neslazený zelený čaj+většinou prášky Svačina: většinou nic, ale občas jablko, nebo hruška+voda, nebo slazená šťáva Oběd: podle toho, co je zrovna ve školní jídelně (třeba dnes to byl zeleninový salát se sýrem, šunkou a celozrnnou bagetou)+voda, nebo mléko Svačina: neslazený čaj Večeře: někdy je to jen chleba s marmeládou, jindy zase teplá večeře (dnes to bylo rizoto se sýrem a točeným salámem)+voda, nebo slazená šťáva

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Listopad 2, 2016 Odpovědět

     Jídelníček nemáš nejlepší. Snaž se na něm zapracovat. Nastuduj si tyto články o hubnutí pro holky a pokus se podle nich řídit. Zařaď snídaně i svačiny.

     Prosím čekejte...
 46. lillyia řečeno Říjen 20, 2016 Odpovědět

  Ahoj,je mi 13 a od 11 trpím ppp. Prošla jsem si od bulimie pres anorexii az k zachvatovemu prejidani. Pred rokem jsem chodila (od zari 2015 do ledna 2016) k vyzivove poradkyni a psycholozce,ty me rekli jak mam jist a vsechno…jenomze ono je to hrozne tezky…asi dva mesice po skonceni terapie jsem se drzela,potom jsem se az do kvetna prezirala, pribrala jsem za 2 mesice asi 8,5 kg, potom jsem zvracela asi mesic pak jsem si rekla a dost a jedla jsem asi mesic normalne…a o prazdninach jsem byla na taborech a zhubla jsem asi 3kg a potom mi mama zacla rikat ze jsem vychrtla (spis proto ze ona je dost tlusta) v ty dobe jsem vazila 45 kg na 158 cm. Pak jsem v zari pribrala asi kilo, pak se to drzelo a poslednich ctrnact dni se hrozne prejidam a pak mam hrozny vycitky a kdyz to jde tak se vyzvracim.. Vidim na sobe jak jsem pribrala…tedvazim rano asi 48,9 navysku 159 cm (porad rostu ale pomalu) a uplne nejhorsi na tom je, ze od dubna 2015!!! Nemam menstruaci,kvuli bulimii a anorexii a i kdyz jsem jedla normalne,tak jsem to proste nedostala…jsem z toho zoufala…bojim se ze jsem si treba znicila nejaky organy nebo tak a uz nebudu moct mit nikdy deti. Prakticka doktorka rika ze pokud to nedostanu znovu do patnacti tak se to bude resit…ale vzdyt to uz je hrozne pozde! Chtela bych se naucit jist normalne ale proste to nejde…bud jim k prasknuti a pribiram nebo jim malo a hubnu…neudrzim se a zaroven zvladnu cele dny hladovet…mam za sebou spoustu kecu ohledne jidla,ale stejne,moje hlava to nezvlada. Chvi byt normalni…co mam delat? A co ta menstruace???

  Prosím čekejte...
  1. lillyia řečeno Říjen 20, 2016 Odpovědět

   Jo a omlouvam se za tak dlouhou zpravu…jeste chci pridat svuj dnesni straslivy jidelnicek…takhle je to uz ctrnact dnu, jen nekdy k tomu jeste zvracim (Ale nechci!!!) Sn:bagetka,150g cottage,šunka,okurka Sv:- O:kuřecí vývar,sójové kostky s rýží Sv:hrůza :-/ jablko,, grahamová večka (120g),pudink.šnek,tvaroh.štrůdl V:50 g piškoty,50g čoketka,90g bonbóny želé, 40 g rusky marshmallow v cokolade, 1/2 polotucneho tvarohu se smetanou,cukrem a kakaem

   Prosím čekejte...
  2. Hana Brychová řečeno Říjen 31, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Děkuji za Tvůj příběh. Bohužel, Ti nemohu takto na dálku pomoci. Měla by jsi to i nadále řešit s nějakou výživovou poradkyní a psycholožkou v místě bydliště. Příjem potravy máš již narušený a je potřeba postupovat správně. Domluv se s rodiči a znovu začni terapie navštěvovat. Jistě Ti pomohou. Menstruace se srovná časem pak také sama. Držím palce. Drž se.

   Prosím čekejte...
 47. Michaela Kokosova řečeno Říjen 9, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 11 let, měřím okolo 158 cm a vážím 59,3 kg.. Nejsem s tím spokojená.. Každý den dělám padesát sedlehů a nepomáhá to.. Večer mě honí mlsná a tak si vždy něco vezmu. Nevíte co s tím?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 31, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Je potřeba jíst správně po celý den. Nastartuj dobrou snídaní a do školy si vem správnou svačinku.

   Prosím čekejte...
 48. Anna K řečeno Říjen 2, 2016 Odpovědět

  Dobrý den. Je mi 13, měřím 158 a vážím 55. Snídám žitné vločky s jogurrem, jablko a vodu. D|o školy si beru žitný chléb s lučinou a okurku a musli tyčku s ovocem. Ve 14 mám oběd ve školní jídelně. Doma si pak k svačině dám jablko a k večeři polévku. JE TOTO SPRÁVNÉ? JESTLI JO TAK PROČ NEHUBNU.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 31, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Odpoledne bych ke svačině přidala ještě nějaké bílkoviny ( jogurt, sýr, šunku, vejce atd) a k večeři také. Jíst jenom polévku je málo. Pokud to tedy není hustý masový vývar.

   Prosím čekejte...
 49. Jana123 řečeno Září 11, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, Potřebuji vaši radu. Je mi 16 let, vážím 53,6 kg a měřím 164 cm. Před měsícem a půl jsem se rozhodla, že zhubnu břicho. Nohy mám dobré, vysportované. Sportovala jsem i předtím, ale taky jsem hodně jedla sladké. Mám špek, který mi vadí a chci se ho zbavit. Takže měsíc a půl jím zdravé, nejím pizzy, čokolády…příklad mého jídelníčku – Snídaně:ovesné vločky s mlékem nebo ovesná (rýžová, vicezrnna…) kaše s ovocem Svačina:ovoce, občas kukuřičné chlebíky, občas celozrnné pečivo Oběd: těstoviny, rýže nebo brambory s masem a zeleninou (občas bez masa, nemám ho každý den) Svačina: celozrnné pečivo se šunkou nebo sýrem + zelenina Večeře: zase celozrnné pečivo se šunkou nebo sýrem + zelenina nebo zeleninová polívka (občas do ní dá mamka ovesné vločky), občas vejce Piju vodu, někdy si vařím ovocný čaj. Je v mém jídelníčku něco špatně ? Porce jsou normální, nepřejídám se. Už měsíc a půl se opravdu snažím jíst zdravě a běhám 3-4x týdne 5-6 km a občas cvičím. Zatím jsem probrala 1 kilo, snad to jsou svaly, ale já potřebuju hubnout, né přibírat. Poraďte mi prosím, co mám zlepšit. Děkuju, Jana

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Září 16, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Podle odhadu nadváhu nemáš, ale chápu, že je důležitý vlastní pocit. Ve tvém jídelníčku je velké množství sacharidů a méně bílkovin. Snaž se řídit radami na tomto webu. Např. k dopolední svačině bych k ovoci přidala hrst oříšků nebo semínek. K obědu si raději vždy to maso dej, než mít jen brambory se zeleninou. Odpolední svačina by mohla být také bez pečiva. Tedy šunka, sýr, mléčný výrobek a k tomu zelenina. Večer do polévky raději to vejce než vločky ( což je další zdroj sacharidů) Přeji hodně úspěchů

   Prosím čekejte...
 50. Milka19 řečeno Září 9, 2016 Odpovědět

  Dobrý den Jménuju se Kateřina je mi 11let měří asi 169 -170 cm Vážím 45 kg ale přes prazniny jsem přibrala 8 kg K snídani mám jogurt stávám v 5:00 hodin svacinumam v 10:00 a pak v 13:35 oběd

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Září 16, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Dodržuj rady z tohoto webu a váha se ustálí na správném čísle. Přes prázdniny přibralo hodně lidí. Zmrzlinky, grilování, sladké pití. Uvidíš, že se správnou stravou zase vše upraví.

   Prosím čekejte...
 51. kristyna.karla.kulajtova řečeno Září 4, 2016 Odpovědět

  Dobrý večer, jmenuji se Kristýna a je mi 13 let. Meřím asi 164-165 centimetrů a posledně jsem vážila 63 kilogramů. Jako malá jsem měla hodně koníčků. Zumba, aerobik atd. Asi před rokem a půl jsem ještě hrála ragby a potom jsem přestala kvůli mé cystě na mozku, migrénám, synkopě a rovnátkům. Nemohla jsem si nevšimnout že od té doby mám mnohem větší stehna a hlavně odstáté bříško. Strašně mi to vadí a ať se snažím doma cvičit a zdravě jíst, žádný účinek to nemá. Moc ráda bych dostala radu, předem děkuji, Kristýna.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Září 16, 2016 Odpovědět

   Ahoj, kvůli Tvým zdarvotní problémům Ti mohu poradit jen držte se zdravé stravy. Pít pouze čistou vodu a vynechat sladké nezdravé věci. A snažit se řídit informacemi na tomto webu.

   Prosím čekejte...
   1. kristyna.karla.kulajtova řečeno Září 17, 2016 Odpovědět

    Mockrát děkuji, rozhodně se Vašimi radami budu řídit 🙂

    Prosím čekejte...
 52. chochin řečeno Srpen 28, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, jmenuji se Tereza a je mi 14 let … měřím takových 168 cm a bohužel vážím 65 kg … během školního roku vstávám v šest hodin ráno a moje snídaně je celkem odbytá, ale během prázdnin jsem do svého dne zahrnula i zdravou snídani, ale místo abych zhubla jsem přibrala 3 kg … během týdne mám 3 tréninky atletiky. Posledních 6 měsíců úplně vynechávám sladké, ale pořád nemohu zhubnout. Mám problém se stehny … na mém bříšku najdu jen malé špíčky, ale moje stehna jsou „obrovská“. Byla bych moc vděčná kdyby jste mi napsala nějakou radu. Předem děkuji ….

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Srpen 30, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Píšeš, že děláš atletiku. Pak se dá předpokládat, že Tvá stehna budou svalnatá. Vše co je svalnaté, je i pevné, tvarované, hezké. Podívej se, jak vypadaly atletky na OH v Riu. Těžko mohu radit, proč jsi přibrala 3 kg, když neznám Tvůj přesný denní jídelníček a denní režim. Mohlo to být létem – zmrzliny, sladké pití, grilování, pohoda bez atletiky atd. Také vždy záleží na složení během celého dne. Také jsi mohla vyrůst, a s tím se přirozeně také musí zvednou váha. Pokračuj dál ve sportu, snaž se jíst zdravě a pít obyčejnou vodu a nadváha se Ti musí vyhnout. 🙂

   Prosím čekejte...
   1. chochin řečeno Srpen 30, 2016 Odpovědět

    Moc děkuji za odpověd´

    Prosím čekejte...
 53. Beri řečeno Červenec 13, 2016 Odpovědět

  Omlouvám se, že tak spamuji, ale ještě jsem zapmněla říci, že jednou týdně mám zumbu, káždý den chodím cca 40 min a jezdím cca 40 min na rotopedu. Stačí to?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červenec 19, 2016 Odpovědět

   Aho Beri, snaž se dodržovat rady, které jsou v článcích Hubnutí pro holky. Důležité je nehladovět a dobře se najíst. Uvidíš, že se váha lehce pohne a natřeš to všem posměváčkům. Články si přečti pozorně a nauč se sama si připravovat jídlo. Snídaně a svačinky určitě zvládneš.

   Prosím čekejte...
 54. Beri řečeno Červenec 13, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, trochu se stydím, protože je mi 14 let jsem vysoká 174 cm a vážím 72 kg. Proto jsem se rozhodla hubnout. Trochu se bojím, že to nedokážu. Cvičím , nejím a nepiji sladké, ale děti ve škole se mi smějí a vždy o volné hodině si jsou koupit zmrzlinu nebo nějakou jinou sladkost. Potom přijdou a říkají, ať si také dám, že už se mi to nepodaří zhubnout. Prosím poraďte, co mám dělat.

  Prosím čekejte...
  1. Beri řečeno Červenec 13, 2016 Odpovědět

   Jinak, pokud nemám prázdniny( což teď mám) tak jím k snídani jáhlovou nebo ovesnou kaši, moc mi to nechutná, ale jím to. Teď, když jsou prázdniny, tak mám většinou housku s máslem a šunkou.

   Prosím čekejte...
 55. Evca řečeno Červen 16, 2016 Odpovědět

  Dobrý den. Ráno snídam rohlík…obvykle suchý, protože nestíhám. Vadí to? Když začnu jíst tak, jak to je tady, budu mít víc energie, takže ráno vstanu na budík? 😀 (mám 150cm a vážím 48kg..)

  Prosím čekejte...
  1. Evca řečeno Červen 16, 2016 Odpovědět

   A někdo mi říkal, že když si dám na místo, kde chci zhubnou alobal a začnu běhat nebo se hýbat, zhubnu. Je to pravda?

   Prosím čekejte...
  2. Hana Brychová řečeno Červen 21, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Vyzkoušej změnu jídelníčku a sama uvidíš, jak budeš mít více enrgie. Balení do alobalu vyzkoušené nemám a moc tomu nevěřím. 🙂

   Prosím čekejte...
 56. lucy řečeno Červen 12, 2016 Odpovědět

  Dobrý den trochu se stydím že sem píšu, ale je mi 14 let a mám výšku 162 cm a vážím 82 kilo je to hrozný a snazím se zhubnout spolužáci se mi smějí a hlavně mám strach až se budu koupat v plavkách mám totiž hrozné jizvy a nevím jak mám zhubnout prosím porad mi.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červen 13, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Doporučila bych Ti řídit se radami z článků Hubnutí pro holky. Nejdůležitější je začít pít obyčejnou vodu, veškeré sladké a slané pochutiny nahradit zeleninou a jíst kvalitní jídlo. Do léta už nezbývá moc času, ale příští léto můžeš mít luxusní postavu. Take je důležitý každodenní pohyb. Přeji mnoho úspěchů

   Prosím čekejte...
 57. NattySmile řečeno Květen 29, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, Potřebuji Vaší pomoc, už dlouho se snažím zhubnout ,ale moc se mi nedaří. Je mi 12 let , není to na hubnutí moc brzo ? Vážím 56 kg a měřím 159 cm. Ráno snídám a začala jsem i vynechávat nezdravá jídla. Rodina a kamarádi mi říkají ,že jsem hubená ,ale já to tak nevidím. Mám špíčky na břiše a na stehnech kde mi to vadí nejvíce. Nevím co s tím. Mohla by jste mi prosím poradit ? Děkuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červen 2, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Ve 12 letech by bylo lepší zaměřit se na správné složení jídla. Pít pouze čistou vodu. Nejíst sladkosti a slané pochutiny. Zařazovat ke každému jídlu zeleninu. Už to výrazně pomůže, aby se tělo ustálilo na správné váze. 🙂

   Prosím čekejte...
 58. Martina98 řečeno Květen 28, 2016 Odpovědět

  Dobrý den, Jmenuji se Martina a moc bych od Vás chtěla poradit. Je mi 17 let, a s postavou jsem nikdy neměla problém. Až v posledních 2 letech jsem začala přibývat, pravděpodobně to bylo způsobeno i tím, že se ze mě stávala žena. Každopádně momentálně nejsem spokojená se svou váhou(59kg na 164cm) Tak jsem se rozhodla s tím něco dělat. Pohybu mám dost, chodím běhat, cvičím doma, přes zimu lyžuji, bruslim, přes léto plavu, bruslim na kolečkových bruslích a jsem horolezkyne. Stravu se snažím omezovat, ne nijak radikálně, jen takové základní věci jako jsou sladkosti, bílá mouka a smažené. Můj normální denní příjem je kolem 8000 kJ, pravidelnost v jídle mám, ale ať dělám co dělám, tak NEHUBNU. Teď mám období, kdy jsem snížila příjem na 6000kJ. Problém je však doma. Mamka se mě snaží nějakým způsobem podporovat, ale občas to prostě nejde. Jsou tu i jiní členové rodiny, kteří si chtějí dát k obědu např. langoše, a varianta, že já si dám něco jiného neexistuje. Jsem zoufalá, protože s tímto přístupem opravdu nejsem schopná zhubnout. Mamka tvrdí, že jednou za čas to nevadí. To já moc dobře vím, ale když je jednou za čas takměř dvakrát do týdne? Mamka tvrdí, že se svou postavou nic neudělám, že mám nějaké rodinné dispozice, a ať se s tím smířím. Já se s tím ale moc smířit nechci. Dala byste mi, prosím, nějakou radu, která by mi s hubnutím pomohla? Děkuji, Martina.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červen 2, 2016 Odpovědět

   Aho Martino, snížení příjmu na 6 000 kj při větším sportovním zatížení není rozumné. Doporučila bych příjem opět zvýšit a spíše si hlídat složení. Tedy hlavne dostatek bílkovin, v tom dělá většina lidí chyby. Pokud se snažíš zhubnout, tak opravdu langoše a podobné věci do jídelníčku nepatří. A pokud se řekne občas, tak bych to viděla tak jednou za měsíc, ale ne 2x týdně. Možná právě v tom bude problém. Těžko se doporučuje něco jen na základě rychlého dotazu. Ale já bych se snažila příjem opět zvýšit a nahradit tyto „úlety“ jiným jídlem. Je Ti 17, tedy uvařit si něco svého bys mohla zvládnout. 🙂

   Prosím čekejte...
   1. Martina98 řečeno Červen 2, 2016 Odpovědět

    Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Já samozřejmě tyto věci 2* do týdne nejím, statečně se tomu vyhýbám 😀 . Opravdu je mám tak 1* do měsíce, ale pak vznikají rozepře u nás doma. Jinak mimochodem, uvařit si opravdu zvládnu sama, jen to, bohužel, většinou není moc realizovatelné, protože mi to rodina nedovolí (abych to náhodou totiž nepřeháněla-_-). Jinak chápu, že se to moc přes internet řešit nedá, každopádně mockrát děkuji za odpověď

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Červen 3, 2016 Odpovědět

     Tak pak se opravdu snaž příjem opět zvýšit a zvýšit množství bílkovin. Přeji mnoho úspěchu 🙂

     Prosím čekejte...
 59. Lilaliu řečeno Duben 30, 2016 Odpovědět

  Ahoj Hani. 🙂 Tímto žádám o pomoc.. Snažím se zhubnout již dva nebo tři měsíce, a stále nejsem spokojena.. Můj obvod v pase je 59-60 cm a boky mají 88cm.. Je mi 13 let. Má výška je 170cm a proto je jasné, že váha 55kg není normální, a naopak je moc vysoká. Změnila jsem jídelníček- nepijí slazené vody (cola, sprite apod) , nejím smažená jídla, čokolády, sušenky ani fastfoody a knedlíky apod. ( když ano, max tři) Snídám svačím, a dodržuji celkovou pravidelnost ve svém jídelníčku. Vše si zapisují den předem, a většinou jím jen polovinu porce. Můj přísun živin na den- 19g vlákniny 160g sacharidů 55g bílkovin a 35-30 g tuků. Prozatím jsem zhubla jen osm kilo, ráda bych to dotáhla aspoň na 50.. Jenže, mě tělo vůbec nehubne. Bříško bych velice ráda měla jako jedna má kamarádka. Ta váží 60kg a je vysoká jako já, ale má ho propadlé a v mezeře mezi stehny byste jí prostrčily ruku. Mezeru mám také, ta její se mi ani belíbí, je to hnusné.. Ale to břicho. Předevčírem jsem si omezila přísun kcal na 1000. Žádný účinek. Jsem zoufalá, předem děkuji za rady a odpověď. A nejčastěji snídám penny sypané musli s kousky ovoce zalité mlékem a kus ovoce. 🙂 hezký den^^

  Prosím čekejte...
  1. Lilaliu řečeno Duben 30, 2016 Odpovědět

   Chodím pěšky a dvakrát do týdne mám trénink kickboxu- můj pohyb 🙂 + každé ráno mám před snídaní desetiminutový cvičení na břicho 🙂

   Prosím čekejte...
  2. Hana Brychová řečeno Květen 9, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Z Tvého psaní se obávám, že jsi nasadila velice přísnou dietu a jíš mnohem méně, než bys měla. To ve Tvém věku není vůbec vhodné. Stále rosteš a Tvoje tělo potřebuje živiny, aby rostlo správně. Doporučila bych Ti vrátit se k běžnému stravování a řídit se doporučeními z článků HUBNUTÍ PRO HOLKY. Hodně stěstí.

   Prosím čekejte...
 60. lenca20 řečeno Duben 5, 2016 Odpovědět

  Ahoj Hani, můj problém je že se vůbec necítím tak dobře jak jsem se cítila.Je mi už skoro 20 měřím 169cm a vážím skoro 75 kg.Jsem ještě na škole a každou chvíli poslouchám blbé řeči jak jsem byla předtím hezčí a že ze sebou mám něco dělat.Předtím jsem vážila 56kg a postupně jsem nějak začala nabírat na váze i na objemu jak bříška tak boků.Jím pořád stejně žádná změna u mně v jídle není.Štvou mně špíčky co mi přetékají z kalhot na bokách a z trička ven. Mám i nafouklé bříško že vypadám jak těhotná prosím poraď mi.Děkuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 7, 2016 Odpovědět

   Ahoj Leni, pokud jsi žádnou změnu neudělala a přesto takto nabíráš, bylo by vhodnější řešit to s lékařem. Nechat si udělat testy na štítnou žlázu, případně nadváhu častu způsobuje i antikoncepce. Dále bych pak doporučovala konzultaci s výživovým poradcem, který překontroluje Tvé stravování, prokonzultuje s Tebou případné intolerance na potraviny a nastaví Ti nový jídelníček. Moc ráda Ti v tom pomohu.

   Prosím čekejte...
 61. kacik36 řečeno Únor 24, 2016 Odpovědět

  Ahoj Hani, mám problém s mou postavou. Je mi 13 (7.4. mi bude 14) Měřím 160 cm vážím 55 kg. Chtěla bych zhubnout přes břicho a stehna. Můj obvod břicha je ( přes pupík) 76 cm a přes stehno je 51 cm. Potřebovala bych radu co s jídelníčkem. A jak si nějak odepřít nezdravé věci. Minulý týden jsem se udržela asi 3-4 dny jen na zdravé stravě, ale pak se to zase zhouplo a začala jsem jíst zase nezdravě. Osobně si nemyslím, že jsem nějak moc tlustá, ale ty špíčky mi trošku přetékají přes kalhoty. Nejhorší je hlavně takový ten co jde od zad pod podprsenku dopředu. No zkrátka bych chtěla zhubnout a pak třeba nabrat nějaké ty svaly a mít pěknou postavu. Předem moc děkuji za odpověď.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Březen 10, 2016 Odpovědět

   Ahoj. Určitě by bylo potřeba, abys začala sportovat a měla hodně pohybu. To je důležité pro pevnou postavu. V jídelníčku se zaměř na zařazování těch správných potravin v dostatečném množství. Pokud budeš jíst málo, bude pak tělo chtít právě ty nezdravé, sladké a slané pochutiny.Základ je také v pití neslazených nápojů, nejlépe jen obyčejné vody.

   Prosím čekejte...
  2. kacik36 řečeno Březen 10, 2016 Odpovědět

   Ahoj Hani k memu dotazu jsem ještě zapomněla dodat, že dělám 6 let Volleyball, jenom ten bohužel moc na hubnutí není. Začala jsem ale cvičit a jezdit na bruslích. Jinak děkuji moc za odpověď.

   Prosím čekejte...
 62. Krista řečeno Únor 22, 2016 Odpovědět

  Je mi skoro 14 let, měřím 167 cm a vážím asi 64kg. Lidi okolo mě mi říkají, že nejsem tlustá (já si to taky nemyslím) ale nejsem spokojena se svojí postavou. Pět let dělám atletiku a pořád doufám, že si tam postavu nějak vypracuji, ale pořád nic. Sice mám svaly, ale mám problém zhubnout břicho a vnitřní část stehen (začaly se mi tvořit strie). Mamka se snaží dát mě a sourozencům nejlepší stravu jakou může(nikdy jsme nekupovali bílé pečivo, kupujeme pořád zeleninu a ovoce, luštěniny, atd),mě to chutná, ale někdy dostanu chuť na sladké a doma nic není tak si to jdu koupit. Jenže v obchodě je toho hrozně moc na co bych měla chuť a tak si toho koupím prostě víc. Potom je mi z toho špatně a nemůžu se na to ani podívat ale to tak po týdnu přejde a jde to cele od začátku. Stydím se jít se spolužačkami na koupaliště (chodí i kluci). Prosím pomozte mi!

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Únor 23, 2016 Odpovědět

   Ahoj, pokud hodně sportuješ, pak je také potřeba hodně jíst. Máš výhodu, že Ti maminka dává zdravější potraviny. Snaž se tedy jíst dostatečné porce jídla doma, abys pak neměla ty žravé chutě na sladké. Případně chutě můžeš řešit hořkou čokoládou. Důležité je také pít co nejvíce jen obyčejnou vodu.

   Prosím čekejte...
   1. kacik36 řečeno Březen 10, 2016 Odpovědět

    Ahoj Hani k memu dotazu jsem ještě zapomněla dodat, že dělám 6 let Volleyball, jenom ten bohužel moc na hubnutí není. Začala jsem ale cvičit a jezdit na bruslích. Jinak děkuji moc za odpověď.

    Prosím čekejte...
 63. michalka13 řečeno Prosinec 19, 2015 Odpovědět

  Ahojky. O prázdninách se mi vedlo docela dobře a držela jsem si dobrou postavu ale jak začal školní rok tak jsem asi 3 kila přibrala (nejhorší to je na bocích a na zadku). Moc tomu nerozumím protože chodím 1x týdně na gymnastiku (1 hodina) a 2x týdně na balet (1,5 hodiny). Proto potřebuju prosím poradit jak zhubnout ty tři kila (hlavně ty boky a hýždě) a jak si to udržet. -je mi 13 -vážím 54 a měřím 163 (BMI mam dobré ale moje tělo prostě nevypadá hezky) -chodím do jídelny na obědy Děkuji, Michalka

  Prosím čekejte...
 64. Vikikivi řečeno Prosinec 3, 2015 Odpovědět

  AHOJ je mi 12 měřím 160 cm a naposledy jsem vážila kilo ale myslím že je to už víc… ale o to nejde dělám let volejbal a mám takový ěpíček na břichu kterého se nemůžu zbavit 🙁 děkuji

  Prosím čekejte...
 65. Eliška Drbohlavová řečeno Říjen 26, 2015 Odpovědět

  Ahoj, je mi 13 let.. měřím cca 152cm a vážím cca 43kg.. Nevím co s tím mám dělat, ještě k tomu mám bezlepkovou dietu… A snídám křupínky s mlékem.. Je to dobře???

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Listopad 3, 2015 Odpovědět

   Jídelníček pro bezlepkovou dietu je o něco náročnější. Řiď se radami na tomto webu, jen nedávej suroviny s lepkem. Je mnoho jiných možností. Ráno bych Ti raději doporučila různé kaše – třeba pohankovou, jáhlovou, rýžovou nejlépe chystanou doma. Zrovna kukuřičné křupínky ideální nejsou. Také je vhodnější kombinace s jogurtem nebo s rostlinným mlékem.

   Prosím čekejte...
 66. NikyParis řečeno Září 25, 2015 Odpovědět

  Ahoj, je mi 12let. Jsem vysoká 155cm a vážím 65kg. Nevím co mám dělat,jelikož si nemůžu vybírat nějak extra jídla.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Září 29, 2015 Odpovědět

   Ahoj, děkuji za dotaz. Doporučuji Ti promluvit si s rodiči a poprosit je, zda by Ti nemohli kupovat jiná jídla, aby jsi měla z čeho vybírat. Tipy najdeš tady na webu. Na oplátku nabídni, že pomůžeš s vařením a úklidem. 🙂

   Prosím čekejte...
 67. Nikola123 řečeno Září 20, 2015 Odpovědět

  Dobrý den, Je mi 14 let , měřím 157cm a vážím 51kg. Chtěla bych se vás zeptat jestli je ta moje váha v pořádku v mém věku. Myslím si že jsem tlustá, nejsem hodně ale něco se na mém břiše najde. Dvakrát do týdne chodím na atletiku, piju čistou vodu, ale problém je že jsem hodně závislá na sladkostech. Když si dam kousek čokolády tak mé tělo mě nutí jíst a jíst dál tu čokoládu. Poradila bys te mi co mám dělat s tím sladkým? A jestli mám normální váhu? Děkuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Září 29, 2015 Odpovědět

   Ahoj. Za chutě na sladké může celodenní jídelníček. Pokud máš málo živin, často jsou pak chutě. Snaž se jíst podle doporučeného stravování. Nezapomínej hlavně na zdroj bílkovin a zeleniny.

   Prosím čekejte...
 68. maruska13 řečeno Září 13, 2015 Odpovědět

  dobrý den, potřebovala bych pomoc je mi 13let měřím 175cm a mám docela hodně nadváhu važím 86kg a hodně mi to trápí, zkoušela jsem i všelijaké diety a nic mi nepomáhá jo zhubnu 2-3kg ale zase je naberu a i třeba víc. Nejim ryby a potřebovala bych nějaký jídelníček. zkusím jak tam píšete po těch 3 hodinách jestly mi to pomůže mám docela i velkej pohyb jezdim na kole, na skejtu, bruslí, přihlásila jsem se tet na florbal a taikvondo, chodim běhat občas večer, cvičim občas na břicho ale furt mi to nejde ta váha dolu pomohla byste mi protože mi to opravdu moc trápí a nechci jít někam na odtučnovací dietu, udělam pro to cokoliv ! předem děkuju a doufám že mi pomůžete. Hezký den

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Září 16, 2015 Odpovědět

   Ahoj Maruško, děkuji Ti za hezký dotaz. Nyní bych Ti doporučila snažit se dodržovat co nejvíce rady z těchto článků. Důležité je pít jen čistou vodu a mít složení jídla dle dopručení. Držím Ti palce. 🙂

   Prosím čekejte...
 69. misa12 řečeno Srpen 15, 2015 Odpovědět

  Ahoj je mi 12 a pojedu k moři a myslím že mám nadváhu měřím 155 a vážím 65 pořád mám chutě večer a nemůžu spát hlavně a nejím vůbec obědy snídaně a někdy i večeře co mám dělat děkuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Srpen 18, 2015 Odpovědět

   Ahoj, musíš začít jíst pravidelně a jídlo nevynechávat. Tělo nemůžeš oblafnout hladověním. Když celý den nejíš, pak je jasné, že tělo nutně žádá jídlo večer a v noci. A navíc hladověním tloustneš. Zační snídat, svačit, obědvat, svačit a večeřet a uvidíš, že nebudeš mít hlad a začneš hubnout. Držím Ti palečky 🙂

   Prosím čekejte...
 70. Anne2001 řečeno Červenec 28, 2015 Odpovědět

  Dobrý den 🙂 Za dva měsíce mi bude 14 a vážím 76 kilo a měří m 170 cm . Nemám se ráda kvůli svému obrovskému břichu. U nás doma je těžké jíst zdravě jelikož jelikož v létě je od týden grilovačku a v zimě zabijačka a všichni si potrpí na českou nezdravou kuchyni. Co mám dělat ?? Předem děkuji za odpověď. Anička

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červenec 30, 2015 Odpovědět

   Ahoj, je to těžké, když doma vaříte hlavně nezdravě. Snaž se popovídat si s rodiči a popros je, zda by Ti mohli kupovat více zeleniny a jez ke každému jídlu alespoň dostatek zeleniny. A postupně přidávej další zdravější potraviny. Sama za sebe můžeš začít pít jen obyčejnou čistou vodu místo slazených nápojů a šťáv.

   Prosím čekejte...
 71. marisa1223 řečeno Červenec 24, 2015 Odpovědět

  Dobrý den chtěla by jsem se zeptat kolik centimetrů bych měla mít v pase a stehen když je mi 14 Váha:44 Výška:164 Příjde mi že mám hodně tlustá stehna popřípadně jestli by jste mi poradila jaký sport by mi nejvíce pomohl spevnit stehna.Děkuji za odpověd

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červenec 27, 2015 Odpovědět

   Aho Mariso, nedá se napsat univerzálně, kolik by jsi měla měřit. Každá postava je jiná. Důležitá je pevnost těla a dostatek svalů. Na stehna působí veškerý sport a pohyb – chůze, běh, tanec, posilování, joga, pilates. Fajn den

   Prosím čekejte...
 72. Luci2006 řečeno Červenec 20, 2015 Odpovědět

  Jo a měřim 140

  Prosím čekejte...
 73. Luci2006 řečeno Červenec 20, 2015 Odpovědět

  Ahoj jmenuji se Lucie je mi 9 let vážím 41kg a to je podle mne hodně a tak se chci zeptat,je to jen na břicho nebo na celé tělo? 😕

  Prosím čekejte...
 74. barbora_v řečeno Červenec 12, 2015 Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to s rozvržením času jídel. Vím, že tady píšete o magickém číslu 3. Je tedy lepší jíst VŽDY po 3 hodinách bez ohledu na to jestli snídám už v 5 nebo v 10? Četla jsem totiž článek, že je lepší nastavit si čas kdy jím např. v 7, 10, 13, 15, 18 a každý den to dodržovat. Tělo si na to zvykne a pak bude mít hlad v stanovenou dobu. Znamená to tedy každé ráno čekat/přivstat si abych jedla v 7. Co je lepší? Doufám, že jste můj dotaz pochopila. Nedokážu ho moc vysvětlit. Předem děkuji z aodpověd a přeji krásný zbytek dne.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červenec 14, 2015 Odpovědět

   Dobrý den, osobně se klaním k tomu, že pokud máte nepravidelný denní režim, tak je vhodnější se řídit aktuálním stavem. Tedy pokud vstáváte v pět, snídat do šesté hodiny. Pokud vstáváte v osm, tak snídat do devíti. A dále dodržovat rozestupy po třech hodinách. Hezký den

   Prosím čekejte...
 75. bethany007 řečeno Únor 21, 2015 Odpovědět

  mám ještě otázku:Jak se zbavit takové té špekové čáry na břiše?mamka mi říká že jsem štíhlá ale mne to prostě nepříde.Prosím poraďte mi.Děkuji Bety

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Únor 24, 2015 Odpovědět

   Pravidelně a zdravě jíst. Pít pouze čistou vodu. A co nejvíce být venku a hýbat se 🙂

   Prosím čekejte...
 76. Wendy řečeno Únor 15, 2015 Odpovědět

  Ahoj Hanko, Je mi 11,vážím 52kg a měřím 152cm. Na můj věk si myslím že je to hodně.Co myslíš ty?

  Prosím čekejte...
 77. michalka13 řečeno Leden 18, 2015 Odpovědět

  mám ještě malou otázku:jsou dřepy dobré na hubnutí v pase?

  Prosím čekejte...
 78. teresis řečeno Leden 7, 2015 Odpovědět

  ahoj hanko, to jsem zase ja , zapomnela jsem ti rict ze chodim kazdou stredu na street dance to znamena ze dneska casto kdyz si dam jablko tak mam velkou chut na sladky ale udrzim se.obedy mame ve skole nekdy moc tucny a tak si radeji dam polevku. mliko uz moc neiji rotoze jste to zduraznila v druhem dile. radsi si k snidani davam yogurt s musli.k svacine jsem si dala celozrny chleb a papriku.k obedu jsem mnela bramborovou kasi a rajcata.k odoledni svacine jsem si dala jablkoa nakonec k veceri jsem mnela brokolicovou polevku mama ji dela vybornou. myslim ze na prvni den je to dobry

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Leden 8, 2015 Odpovědět

   Ahoj Teresis, je super, že jsi se pustila do změny. Jen je důležité, že nesmíš mít hlad. Nezapomínej mít v jídle dostatek bílkovin tedy vejce, ryby, maso, sýry a jiné a také tuky, jako třeba ořechy a semínka.

   Prosím čekejte...
 79. teresis řečeno Leden 7, 2015 Odpovědět

  ahoj hanko, jmenuju se terka je mi 11, merim 158cm a vazim 60kg myslim ze je to moc hodne. dneska je to muj prvni den ktery musim jist po trech hodinach docela mi to jde ale nekdy musim driv protoze mi to nevychazi s prestavkama mam rada tvoje clanky za tyden ti naipsu muj jidelnicek a jak jsem na tom s hubnutim

  Prosím čekejte...
 80. michalka13 řečeno Leden 5, 2015 Odpovědět

  povyrostla jsem a mám 163cm a kolem 52kg.Jelikož jedeme na lyžák na začátku února tak bych chtěla mít malinko lepší postavu a proto bych potřebovala poradit jak se mám stravovat když ve školní jídelně máme pořád samé omáčky.Předem děkuju

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Leden 6, 2015 Odpovědět

   Snaž se jíst správně po celý den a oběd si dej ten školní, když nemáš jinou možnost. S dětmi a mladými lidmi to tak často řešíme, že si hlídájí co nelepší 4 jídla denně a oběd si dávají školní. Přeji Ti hodně úspěchů 🙂

   Prosím čekejte...
 81. AndyB řečeno Listopad 21, 2014 Odpovědět

  Dobrý den Hanko Je mi 11 let, a mám 55kg a méřim 150 cm.A myslim si že je to asi moc nato jak jsem malá. Co si o tom myslíš.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Listopad 27, 2014 Odpovědět

   Ve Tvém věku bych se zaměřila na zdravější stravu a omezení sladkostí. 🙂

   Prosím čekejte...
   1. AndyB řečeno Prosinec 4, 2014 Odpovědět

    Ano ďekuju za radu, ale mamka mi řiká ať jse hejbu což délám už mésic ale zhubla jsrm jenpúl kila. A taky nechápu że nékteré deti v mi . Véku i když jedí nezdravě a jedí sladké jsou tak štíhlé

    Prosím čekejte...
 82. anonym řečeno Říjen 4, 2014 Odpovědět

  Dobrý den mám nadváhu mám 145 cm 50kg. Obvod přes břicho mám 78 cm. Co mám dělat. Mám 12 let

  Prosím čekejte...
 83. draculaurat řečeno Září 29, 2014 Odpovědět

  Dobrý den ten víkend je s vámi

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Září 30, 2014 Odpovědět

   Ano, na společném víkednu budeme rozebírat zdravou stravu a jídelníčky a Jana bude vést hodiny cvičení.

   Prosím čekejte...
 84. Julie řečeno Srpen 23, 2014 Odpovědět

  Dobrý den jsem Julie je mi 12 let měřím asi 155 nejsem si jistá 🙂 a váhou se pohubuji kolem 55 KG nejsem spokojená s tím věšínou jím jen 3 krát denně jsem tak zvyklá po škole vždy udělám ukoly a jdu ven prostě něco dělám nebo na zahradě s kamarádkou ale pořád nic už nevím co mám dělat a mamka mně v tom nepodporuje taky je obezní ale nemá jest o půl noci vždy si předem mnou vezme šokoládu a jí mně to trápí že si nemohu vzít a taky říká že jsem tlustá potom nevylízám z pokoje a díví se proč!!! 🙁 nezaplatí mi ani blbý tancováni!! ale aspon jsem venku porádíte mi co mám ještě dělat dnes jsme byly s tátou a jeho přítelkyni na houbách rostou rostou 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Srpen 25, 2014 Odpovědět

   Ahoj Julie, mrzí mě, že se nemůžeš domluvit s maminkou, a že Tě nechce podpořit. Bylo by to jednodušší. Snaž se vyzkoušet rady, které tu doporučuji. Začni jíst 5x denně kombinace, které jsou v článcích. Ke každému jídlu jez zeleninu. K pití si dávej jen obyčejnou vodu, to pomůže hodně. Pohyb si najdi venku, je zadarmo. Můžeš s kamarádkou chodit na rychlé procházky, občas běžet, udělat nějaké dřepy atd. Nebo si najdi cvičení na netu a cvič doma. Držím Ti palce 🙂

   Prosím čekejte...
   1. Julie řečeno Září 1, 2014 Odpovědět

    Děkuji za radu snad pomůže

    Prosím čekejte...
  2. Petunie212 řečeno Říjen 2, 2014 Odpovědět

   Ahoj Julinko, když jsem náhodou narazila na Tvůj příspěvek a četla ho, tak mi připadalo, že slyším svoje rodiče. Já už jsem ale starší, s rodiči nebydlím a jsem ráda, že si svoji stravu můžu volit podle sebe. Mamka si taky v jednom kuse stěžuje, že je tlustá a přitom ji neustále vidím si pochutnávat na bůčku, jitrnicích, salámech a jiných „dobrotách“. Máš můj obdiv, že té čokoládě umíš odolat. Já nevím, jestli bych to v Tvých letech dokázala 🙂 Jsi určitě šikovné a uvědomělé děvče, které ví, co chce. Takže věřím, že určitě nebudeš mít postavu jak maminka. Jinak ty narážky na to, že jsem tlustá, jsem slýchávala taky poměrně často. A řešila jsem to tím, že jsem nárazově přestávala jíst. Pak jsem se zase přejídala a tak to šlo pořád dokola. „Odměnou“ mi byly akorát tak přibývající kila, které jsem později horkotěžko shazovala. Takže se vykašli na mamčiny urážky a měj ráda sama sebe – to je to nejdůležitější. A když budeš ke stravě přistupovat s rozumem, tak uvidíš, jak půjdou kila snadno dolů. Držím Ti palce, máš můj velký obdiv. Petra V.

   Prosím čekejte...
   1. Hana Brychová řečeno Říjen 5, 2014 Odpovědět

    Moc hezky napsané 🙂

    Prosím čekejte...
 85. michalka13 řečeno Srpen 13, 2014 Odpovědět

  děkuju za radu od září budu chodit 2x týdně na balet (1,5 hodin) a asi od října na zumbatino s mojí BFF a večer každý den 10min. na kole aaž bude nějaké zlepšení tak napíšu

  Prosím čekejte...
 86. michalka13 řečeno Srpen 6, 2014 Odpovědět

  Ahoj, je mi dvanáct mám 50,5 kg a 158cm BMI mám kolem dvaceti (takže dobrý)ale když sedím nebo se ohnu mám 3 VELKÝ špeky chtěla bych do školy trochu zhubnout nemusí to být na furt protože se přihlásím na zumbu jen abych udělala lepší dojem (nejen pro sebe ale i pro ostatní ve třídě a aby mě holky přestaly drbat :-DD)

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Srpen 11, 2014 Odpovědět

   Ahoj Michalko, Tvá váha je v pořádku k výšce. Zaměř se tedy jen na zpevnění těla a na pravidelný pohyb. Jakmile se Ti zpevní břišní svaly, opticky se hodně bříško zmenší. Můžeš se také začít řídit radami na těchto stránkách. Omezit sladké, bílé pečivo, těstoviny 🙂 a nahradit kvalitními potravinami.

   Prosím čekejte...
 87. Kája řečeno Červenec 26, 2014 Odpovědět

  Dobrý den! Je mi 13 let, měřím něco okolo 158cm a vážím 54kg. Přijde mi to docela dost a také nejsem úplně spokojená se svou postavou. Když se začnu snažit jíst zdravěji a cvičit, vždy mi to něco překazí, já nepokračuji a říkám si že s mou postavou by to mohlo být mnohem, mnohem horší. Zkrátka postavu nemám nějak extra špatnou, ale chtěla bych být více fit, a mít menší zadek, břicho, paže a nohy. Přijde vám má váha v pořádku a mohla byste mi nějak poradit? Předem děkuji.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červenec 29, 2014 Odpovědět

   Ahoj Kájo, já bych Ti doporučila udělat v jídelníčku jen malé a postupné změny směrem ke zdravé stravě. Už jen to že vyměniš bílé pečivo za celozrnné, těstoviny za celozrnné a ke každému jídlu si dáš zeleninu, je velký posun vpřed. A je větší šance, že Ti tato změna vydrží. Také vyměnit sladké pití za obyčejnou vodu přinese velké výsledky. Napiš mi, jak se Ti daří. H.

   Prosím čekejte...
 88. draculaurat řečeno Červenec 19, 2014 Odpovědět

  Dobrý den prosím vás o radu moje maminka nevaří pravidelně a tak nejím po 2 nebo 3 hodinách co mám dělat když snídáme v 10 nebo v9 a obědváma třeba v 16 hodin a večeříme třeba v 20 hodin můj věk je 11 roků víška 142 cm a moje váha je 39,8 v pase moc teda vůbec neměřím mela bych?Předem děkuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červenec 21, 2014 Odpovědět

   Ahoj. Můžeš se pokusit s maminkou popovídat a poprosit ji, že by jsi chtěla jíst pravidelně. Nabídnout ji pomoc s vařením a úklidem, aby to všechno stíhlala. A nebo si ohřát jídlo z předešlého dne :-).

   Prosím čekejte...
 89. anonym řečeno Květen 19, 2014 Odpovědět

  Dají se k vám odesílat fotky a jak? Já bych vám pošťáka fotku mého břicha.:-):-):-):-)

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Květen 22, 2014 Odpovědět

   Pak jedině na e-mail – info@receptynahubnuti.cz

   Prosím čekejte...
 90. anonym řečeno Květen 19, 2014 Odpovědět

  Jak si mám váhu udržet? Mám 11 let 38 kg 144 cm. Anička

  Prosím čekejte...
 91. anonym řečeno Květen 18, 2014 Odpovědět

  Jaký mám mít obvod břicha já mám 11 let 38 kg 144 cm 35 až 40 cm jako obvod břicha je to moc? Anička

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Květen 19, 2014 Odpovědět

   Nevím, jak si obvod pasu měříš. Ale 40cm je spíše málo. Také výška a váha odpovídá tvému věku :-).

   Prosím čekejte...
 92. anonym řečeno Květen 17, 2014 Odpovědět

  Myslíte že mám velké břicho mám 11 let 38 kg 144 cm obvod břicha 35- 40 cm je to moc za měsíc jsem zhubla 2 kg cítím se lépe akorát mám velké břicho prsa a zadek

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Květen 18, 2014 Odpovědět

   Aničko, neznám Tě a nevím, jakou máš stavbu těla. Proto nedokážu správně odpovědět. U Tebe je důležité jíst zdravě a tělo si se vším samo poradí 🙂

   Prosím čekejte...
 93. Kika řečeno Květen 1, 2014 Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych ohodnit můj dnešní jídelníček. Případně uvítám nějaké tipy jak jej vylepšit. 7.30 activia bíla, černý rohlík 10.00 banán 13.00 rýže, vařené kuřecí křídlo, zelenina 15.30 2 knackerbroty( nebo jak se to píše) , dětská šunka, kedlubna 18.30 michané vajíčko s tuňákem, celozrny chleb, zelenina mezi obědem a odpolední svačinkou jsem měla asi 4 plátky sušeného ananasu a před večeří asi 4 malá sušenky A ještě se chci zeptat jestli si muzu ještě ted zacvicit, když uz nebudu nic jist. Protože jsem cetla ze by se po cviceni jist mělo.. dekuji 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Květen 4, 2014 Odpovědět

   Podrobné ohodnocení jídelníčku je placená služba, kterou můžeš využít . https://www.receptynahubnuti.cz/vyzivove-poradenstvi/kontrola-jidelnicku/ Tvůj jídelníček vypadá dobře. Po cvičení si dej alepoň kousek ovoce nebo mrkev, když už nic jiného nechceš. Hezký den

   Prosím čekejte...
 94. anonym řečeno Duben 28, 2014 Odpovědět

  Dobrý den Hanko myslíte že bych o tom měla říct mamce když chci zhubnout bojím se jí to říct. Kdysi jsem byla na operaci břicha protože jsem ztrácela to mi byl asi rok a nemůžu zhubnout mám 11 let 144 cm 40 kg váha je ok ale to břicho a zadek hrůza poraďte mi prosím zhubnout děkuji Anička

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 29, 2014 Odpovědět

   Aničko, myslím, že by jsi to měla říct mamce. Poprosit ji, aby ti vařila zdravěji a chystala ti doporučené přílohy a dostatek zeleniny a bílkovin. Jsi ještě na rodičích závislá a maminka ti určitě pravidelně vaří a chystá jídlo. Proto ti jen ona může nejvíce pomoct. Mnoho rad tady na webu najde i mamka :-).

   Prosím čekejte...
 95. Kika řečeno Duben 27, 2014 Odpovědět

  Dobrý den, mám otázku ohledně cvičení. Když posiluju například bříšní svaly, tak cítím to pálení svalů a mám pocit, že se ráno nepohnu. Ráno se probudím a vůbec nic mě nebolí. Pracují ty svaly správně? Měla bych přidat třeba víc serií?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 28, 2014 Odpovědět

   Nejsem sice fitness instruktorka, ale sama vím, že když posiluji tvrdě břicho až opravdu pálí, tak druhý den mně také nic není. Určitě je ale dobré stále zvyšovat zátěž a intenzitu. Břišní svaly toho vydrží dost a rychle se zátěži přizpůsobují 🙂

   Prosím čekejte...
 96. anonym řečeno Duben 26, 2014 Odpovědět

  Poraďte mi prosím nějaké cviky na břicho a zadek za posledních 14 dní jsem přibrala 3 kg potřebuji je nějak zhubnout aby se o tom nikdo nedozvěděl. Pohybu mám dost 1- 2 hodiny jezdím na bruslích a 1 hodinu na kole. Mám 11 let 40kg 143 cm. Podle BMI je to na hranici normální váhy a nadváhy. Jsem holka. Já vím na nějaké diety jsem moc mladá. Poraďte mi prosím nějaký jídelníček pro děti. Už jsem k vám jednou psala a v jídelníčku mám hodně zeleniny a ovoce. Zdravý Anička

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 28, 2014 Odpovědět

   Milá Aničko, děkuji za dotaz. Samostatné cviky na břicho a na zadek nefungují. Musí cvičit celé tělo. Mnoho videí najdeš na youtube, inspiraci si můžeš vzít i z naší letní výzvy. Při stravování dodržuj veškerá pravidla uvedená v článcích Hubnutí pro holky. Máš tam popsáno, co jíst a nejíst. Určitě ale jez dostatečné množství, aby jsi tělo zásobila všemi živinami, protože rosteš. Nejedná se o žádnou dietu, ale o zdravé stravování. Přeji mnoho úspěchů 🙂

   Prosím čekejte...
 97. Kika řečeno Duben 21, 2014 Odpovědět

  Dobrý den, mám 14 a chtěla bych se zeptat jestli můžu jít na spinning. Popřípadě jak dlouho tam být a kolikrát do týdne abych zhubla. Děkuju 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 21, 2014 Odpovědět

   Ahoj Kiko, na tento dotaz se zeptej ve fitku, kam chceš jít. Lektorka bude lépe vědět, jak je hodina vedená a zda je pro tebe vhodná. Hezký den

   Prosím čekejte...
 98. Aja řečeno Duben 16, 2014 Odpovědět

  Dobrý den , jmenuji se Andrea . Upřímně nevim jestli jsem tlustá nebo hubena . Snad neco mezi tím . Snažím se jíst zdravé . Jelikož mám každý den nějakou aktivitu do fastfoodu se ani nedostanú . Nějak mi to ani nevadí . Moje mamka nezdravé věci moc nekupuje , takže se k ním nemam jak „dostat“ 😀 . CHODÍM do 8. třídy . Merim cca 165 cm a vážím 57.5 kg . S BMI jsem v normě . Třikrát týdne mám tréninky zavodniho aerobicu . Každý den posiluji . Jeden den posilování na ruce , druhy den na břicho . Vždy za týden jsi dam jeden večer volno . Rano snidam vzdy čaj , který ale cely nevypiji , jogurt , müsli nebo třeba strudl kdyz zbyde z vikendu:-D . K svacine mám vzdy nějaké ovoce a rohlík nebo chleba . I pití ale přes den moc nepiji , hlavně večer . Odpolední svacina je např.jogurt. A k veceri mám bud salát +rohlik . Pořád rostu ještě jsem nedostala mesičky . Mimochodem je mi 13 let . Je muj jídelníček nějak v poradku ? Můžete mi například něco doporucit ?Chci mít vypracovane tělo ale ne moc pribirat .

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 17, 2014 Odpovědět

   Ahoj Ajo, myslím, že ve tvém věku je důležité, že pravidelně sportuješ a baví tě to. A závodní aerobic je moc hezký a náročný sport. Jídelníček je vcelku hezký. Můžeš udělat změnu a vyměnit pečivo za pravé celozrnné například z žitné mouky. Jogurty nejlépe jen čisté bílé ochucené čerstvým ovocem. Také by bylo vhodné vložit do jídelníčku zdravé tuky – semínka, ořechy, olej na salát. Hezký den 🙂

   Prosím čekejte...
 99. Deny řečeno Duben 15, 2014 Odpovědět

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak bych to měla dělat s těma obědama. Ty školní jíst nechci, ale to bych mohla doma jíst až ve 3. Podle mě je to pozdě a kdy bych pak měla jíst svačinu?? nevím si rady:(((

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 16, 2014 Odpovědět

   Ahoj Deny, když nechceš chodit na obědy, tak si budeš muset doma připravit jídlo a donést si ho do školy. Mnoho jídla se dá jíst ve studené podobě. Obědvat až ve tři hodiny bych moc nedoporučovala. Napiš, jak to zvládáš 🙂

   Prosím čekejte...
 100. Kika řečeno Duben 14, 2014 Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je můj jídelníček dobrý případně jak jej spravit. Tohle he můj dnešní: 6.30 bílý jogurt s Vašim skvělým domácím musli 9.30 plátek celozrbého chlebu, žervé, rajče 13.00 Vaše brokolicové srdíčka (jsou výborné) 15.30 strouhaná mrkev se slunečnicovými semínky na večeři si chci dát plněnou papriku s cottagem (kolem sedmé) Po obědě mi kamarádka dala čtvrtku perníku a doma jsem měla s mamkou na půl brumíka jablečnýho. Ještě budu tak hodinku sportovat. Jsou ty dvě sladký věci moc špatný? Vím že by bylo nejlepší úplně omezit jenže jsem byla zvyklá toho sníst hodně atak je to trochu těžší ale snažím se omezovat 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 15, 2014 Odpovědět

   Ahoj Kiko, jídelníček vypadá moc hezky. Když na podobném režimu vydržíš, měla by jsi brzo pocítit na těle výsledky. Je jen potřeba jíst dostatečné množství, aby tě nelákalo brát si sladké. Když bude kousek brumíku jednou za čas, tak to nevadí. Když bude každý den, už by se hubnutí mohlo zablokovat.Záleží to pak na tvé sportovní aktivitě. Můžeš vyzkoušet nějakou sladkost z mých receptů. Jsou pro tělo vhodnější. Jsou bez cukru, bez mouky, bez éček. Moc tě chválím, že jsi se do sebe takto opřela a snažíš se o změnu :-). Je to krok správným směrem. Cítíš na sobě už nějaké změny?

   Prosím čekejte...
   1. Kika řečeno Duben 15, 2014 Odpovědět

    Mírný ano. Měřím se a na pase mám o 3 cm mín a všude jinde tak o pul nebo o jeden cm. Ale jde to strasne pomalu uz jen kvůli tem sladkostem. Nejim uz jich tolik ale proste porad nedokazu odolat.. A ještě mam otázku: Když si dam na snidani jeden kousek celozrnyho chleba a k tomu zeleninu. Je i ta omezena? Nebo te si muzu dat vic?

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Duben 16, 2014 Odpovědět

     Zeleniny můžeš kolik chceš. Jen by se mělo šetřit se sladkou zeleninou, jako je třeba mrkev. Hlavně je potřeba dát ke snídani i kvalitní bílkovinu. 🙂

     Prosím čekejte...
 101. anonym řečeno Duben 13, 2014 Odpovědět

  Potřebuju zhubnout břicho mám 11 let 39kg 140 cm. Potřebuju zhubnout břicho zadek. Aby se o tom nikdo nedozvěděl. Alespoň 3 až 4 kg prosím poraďte

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 14, 2014 Odpovědět

   Přečti si rady tady na webu. Nejez sladké a zařaď hodně zeleniny. Ale u tebe bych spíš doporučila zařadit více pohybu venku a pravidelnou sportovní aktivitu. Hezký den H.

   Prosím čekejte...
 102. mish řečeno Březen 30, 2014 Odpovědět

  Dobrý den já se snažím shodit asi rok a půl ale bohužel jsem na internátu a 150 km od domova. Ve škole nám zrovna moc zdravě nevaří tak že moc na výběr nemám a vzhledem k tomu že mám školu 2,5km od intru tak se stává že jím večeři ve 3 odpoledne … Jediné čím se snažím si pomoci je že chodím do školy pěšky a že si kupuji snídaně na intr abych jedla co nejdříve a ně až hodinu a půl po probuzení. Také se snažím pravidelně cvičit ale stejně to nepomáhá. Po nástupu na školu jsem shodila asi 8 kg ale za tu dobu co tam jsem už je mám zase zpátky. Co by jste mi poradila když si ve škole můžu vybrat tak maximálně mezi omáčkou s knedlíkem a sladkým obědem? Děkuji za odpověď

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Březen 31, 2014 Odpovědět

   Ahoj, ve Tvém případě by bylo nejlepší, domluvit se s rodiči a poprosit je o peníze navíc, aby jsi mohla doplňovat jídlo třeba o zeleninu. Případně vynechávat špatné večeře a nahradit je koupenou studenou večeří. Volit by jsi mohla z žitného pečiva, kneckebrotu nebo i z tmavého pečiva a k tomu šunku, sýr, tuňáka v plechovce, jogurt, tvaroh nebo jinou bílkovinu. A k tomu ještě zeleninu. Sama jsem byla kdysi na internátě a do dnes si pamazuji to hrozné jídlo, takže vím, o čem píšeš 🙂 Napiš, zda se Ti nějaká změny povedla 🙂

   Prosím čekejte...
 103. draculaurat řečeno Březen 22, 2014 Odpovědět

  Dobrý den můj rezim neznam ani ja protoze ho nemam mohla byste mi prosím poradit?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Březen 24, 2014 Odpovědět

   Draculauratko, nemohu Ti poradit, když se na nic konkrétního neptáš 🙂

   Prosím čekejte...
 104. Hana Brychová řečeno Březen 13, 2014 Odpovědět

  Ahoj. Nevim, jakou radu jsi vyzkousela. A ani neznam tvuj denni rezim. Nemohu tak odpovedet na tvoji otazku. 🙂

  Prosím čekejte...
 105. draculaurat řečeno Březen 11, 2014 Odpovědět

  Dobry den vyskousela jsem vasi radu a za tyden jsem pribrala pul kyla co je v mem rezimu spatne?

  Prosím čekejte...
 106. Ola14 řečeno Únor 20, 2014 Odpovědět

  Ahoj Je mi 14 let a jsem hoodne obezni 🙁 vazim 98kg a merim 164cm… jsem silna uz odmala, snazila jsem se drzet uz hodne moc diet, jenze jsem u kazde vydrzela v prumeru 2 mesice :/ pred 3 nebo 4 lety jsem byla na pobytu v laznich bludov, kde se mi podarilo zhubnout 5kg, ale hlavne jsem „zhubla na centimetrech“… po tom pobytu se mi podarilo pul roku drzet dietu a zhubnout dalsich asi 8kg.. jenze pak prisla svatba moji tety a ja vsechno skazila.. po svatbe jsem zase zacala pribirat a dostala jsem se az sem… ted jezdim uz asi 1 rok kazdy mesic na kontroly na obezitologii, jenze proate nemam na to abych zacala hubnout… 🙁 pres vanoce jsem zase pribrala, ikdyz jsem se snazila hlidat se abych nejedla moc… uz nemuzu dal z toho jak mi ve skole ale i tata doma nadavaji ze jsem tlusta… osobne si myslim ze to je sice moji vinou, ale male procento pro tloustku budu mit i v genech.. rodice a prarodice z obou stran jsou obezni, takze si myslim ze to v genech mam taky… strasne bych chtela do prazdnn zhubnout… vsedila jsem se s bratrancem ze do 25.7 budu mit o 20kg mene (vsazka probehla uz pred pul rokem a puvodne to bylo 15kg jenze ja od te doby jeste 5 kg pribrala)… Nejvetsi problem mam asi s tim abych svacila, jedla v pravidelnych intervalech, pila dostatecne tekutin (2 litry denne vypiju, ale piju jen vodu se stavou.. :/ ), a pak taky ze si k obedu nandam velkou porci, kterou snim protoze mam hlad ze skoly a taky jim hodne nezdrava a sladka jidla, a pak mam i trochu problem s tim, ze nevim co s vzit rano k snidani… Vim ze se na tohle asi neda nijak odpovedet, ale prosim poradite mi aspon neco co mam delat? Nebo aspon s cim zacit? Jak jsem psala, snazm se snidat pravidelne kazdy den, ale zbytek dne uz jim kdy se mi zachce… :/ predem dekuji za jakoukoli radu

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Únor 20, 2014 Odpovědět

   Ahoj Olo, děkuji za dotaz. Tvoje váha je opravdu vysoká a bylo by dobré se do hubnutí pořádně opřít. Protože ty tuky prostě samy nezmizí. Já tolik nesouhlasím s geny. Podle mě je viníkem společná kuchyně a stejné návyky. Dva štíhlí lidé budou mít geneticky štíhlé dítě, ale pokud se bude přejídat různými „hnusy“, tak prostě bude obézní. Dva tlustí lidé mohou mít naprosto štíhlé dítě, když bude jíst správně. Máš ale pravdu, že velkými viníky jsou tvoji rodiče a prarodiče, protože tě naučili špatně jíst. Už jsi ale velká a mohla by ses sama pustit do zdravé stravy, na které musí zhubnout každý. Je zarážející, že jezdíš k obezitologovi a nevíš, co si máš dát ke snídani. Pak tě toho asi moc nenaučil. Celý tvůj problém je celkem náročný a není na rýchlou odpověď. Buď si důkladně nastuduj články na těchto stránkách, kde máš podrobné návody, co jíst. Důležitá je ale PRAVIDELNOST. A tu přeci musíš v pohodě ve škole zvládnout. Máte přestávky,ne? Nebo se ke mě objednej na 3 měsíční program hubnutí, přijeď na konzultaci a uvidíš, že hubnout budeš jednoduše. Pokud jsi z daleka, počkej si na konec března, otevřu tady na stránkách online zonu pohodového hubnutí s mnoha video přednáškami. hezký den

   Prosím čekejte...
   1. Ola14 řečeno Únor 20, 2014 Odpovědět

    O tom trimesicnim programu popremyslim, prosim kde najdu nejake podrobnosti k tomu? Moc dekuji za radu, hezky zbytek dne…

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Únor 20, 2014 Odpovědět

     Podrobnosti najdeš tady https://www.receptynahubnuti.cz/vyzivove-poradenstvi/. Ráda ti pomůžu 🙂

     Prosím čekejte...
   2. Ola14 řečeno Únor 20, 2014 Odpovědět

    děkuji… který program by jste mi „doporučila“ Vy? A kam bych popř. měla dojíždět na ty konzultace? děkuji

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Únor 21, 2014 Odpovědět

     Z programů je velice účinný ten tříměsíční. Vhodné by bylo, kdyby přijela s tebou i maminka, přeci jen asi vaření nejvíce ovlivňuje ona. Najdeš mě v Pardubicích, adresa je v kontaktech.

     Prosím čekejte...
    2. Ola14 řečeno Únor 21, 2014 Odpovědět

     Jj, urcite by se mnou jela mamka… ja se s ni jeate poradim co a jak, a potom bych se vam ozvala… dekuji

     Prosím čekejte...
 107. Janule řečeno Únor 8, 2014 Odpovědět

  Dobrý den, jsem studentka, je mi 19 let. Snažím se jíst přesně jak zde popisujete, pravidelně většinou po 3 hodinách a vyváženě. Ráda bych nějaké to kilo zhubnula ale spíše si chci váhu udržet. Nesportuji a proto chci začít chodit s kamarádkou na power plate, abych postavu trochu zpevnila. Myslíte si, že je toto půlhodinové cvičení vhodné i pro zhubnutí? Četla jsem, že aby mělo cvičení efekt je potřeba ho navštěvovat 2x-3x týdně. Ale bohužel se na power plate dostanu jen jednou týdně. Chci se zeptat jestli bude stačit když si pak ještě v týdnu jednou lehce zacvičím, nebo udělám například sedy lehy kvůli břichu. Díky za odpověď.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Únor 10, 2014 Odpovědět

   Ahoj Janule, každé cvičení, aby mělo viditelné výsledky je potřeba provozovat 2 – 3x týdně. Na druhou stranu je lepší chodit alespoň jednou týdně, než nechodit vůbec 🙂 Pokus se cvičení doma doplňovat také něčím intenzivním. Výborná cvičební videa má na youtube třeba Jillian Michaels.

   Prosím čekejte...
 108. Anezka07 řečeno Listopad 19, 2013 Odpovědět

  Zdravíčko :)), tak už 10. den jím pravidelně po třech hodinách a zdravě. Zatím hlásím tři kila dole. Děkuji za inspiraci na těchto stránkách :)).. Chutě na sladké nijak nemám, protože stejně pořád přemýšlím nad tím co budu připravovat na večeři, oběd, a svačinky a tak na zbytečné chutě ani není čas 😀 :)). Jen jsem se chtěla zeptat, co třeba banán ? Může být na svačinu ? Říká se totiž, že je to hodně kalorické ovoce. Občas si dávám půlku banánu s dvěma lžícemi odtučněného tvarohu na svačinku. A co když o víkendu vstávám později jak do školy v týdnu? Začínám tedy svačinkou u o půl desáté ( a v půl jedné pokračuji obědem) a snídani úplně vynechávám. Je to dobře ? A na snídani jsem si koupila nějaké cereální kuličky s 56% ovsa, nejsou ani nijak sladké, můžou být do bílého jogurtu? Trošku se jen ztrácím v množství jídla, v tom by se mi hodila nějaká rada, někdy mi přijde, že to až přeháním a jím málo:). Děkuji za odpověď.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Listopad 20, 2013 Odpovědět

   Ahoj Anezko, no to je super výsledek. Moc gratuluji a chválím tě !!! U ovoce neřeš, zda je kalorické nebo ne. Zdravý jídelníček není o počítání kalorií. Když budeš dodržovat pestrost a ovoce střídat, tak si jednou prostě dáš banán, pak jablko, pak jahody atd. Klidně si dej ke svačině banán celý, ale nejez ho každý den. O víkednu začni snídaní a vynech svačinu. Je to vhodnější. Velikosti porcí se špatně píší univerzálně. Každý má jiné spalování a jinou potřebu. Musíš se cítit najedená ale né přecpaná nebo hladová.

   Prosím čekejte...
 109. Deniska řečeno Listopad 18, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 18 let a studuju vysokou školu. Měřím 164cm a vážím otřesných 56kg. Snídám v 7:30 bílý jogurt nebo celozrnou housku s máslem nebo sýrem a paprikou + mátový čaj, když přijdu do školy kolem 8:30 tak mám opět hlad a dám si jablko nebo rýžový chlebíčky. Oběd ve 12:00 nebo ve 14:00 v menze i doma není zrovna dietní, spíš omáčky, těstoviny, knedlíky, zkrátka česká kuchyně. K svačině si dávám namazanou housku z domova s margarínem, tvrdým sýrem a šunkou (co je zrovna v ledničce). Večeřím nejdýl v 19:00 buď co zbyde od oběda nebo opět pečivo. Bohužel nesportuji, můj největší pohyb je chození do 3 patra a občasné víkendové procházky (kolem 8km)…ráda bych upravila svůj režim a zhubla aspoň 6 kg

  Prosím čekejte...
  1. Deniska řečeno Listopad 18, 2013 Odpovědět

   mimochodem je mi 20 a né 18 😀 ale pořád se považuju za 18ti letou

   Prosím čekejte...
  2. Hana Brychová řečeno Listopad 18, 2013 Odpovědět

   ahoj Denisko, tvoje váha neodpovídá nějaké zásadní nadváze. Spíše tím, že nesportuješ, můžeš mít jiný poměr svalů a tuků. Proto by bylo dobré najít si nějaký pohyb, který tě bude bavit. Nastuduj si články Hubnutí pro holky. Samotný jogurt ke snídani je málo. Na svačinku přihoď ořechy. K večeři dej k pečivu dostatek bílkoviny a zeleninu. Hezký den

   Prosím čekejte...
 110. catie11 řečeno Listopad 17, 2013 Odpovědět

  Dobrý den Hanko, už pár měsíců, přibližně od května/června, jsem najela na zdravější životní styl. (Po vzoru mé sestry, která se do toho pustila už před rokem a půl. Ségra má prostudované různé články, knížky a doporučení co se stravy týče.). Nebyla jsem do té doby zvyklá jíst některé potraviny, vařit si denně teplé jídlo, jíst pravidelně atp. Takže od června se snažím jíst v podstatě tak nějak stejně jako ona. I když vím, že né na všechny platí stejné věci. Přidala jsem k tomu i pohyb. Cvičila jsem třeba až 7x týdně. Teď když začíná zima je škola a brigáda, je to se cvičením horší. To už cvičím jen třeba 2x za týden. Vzor mého jídelníčku: Snídaně (kolem 7-9h nejdéle, podle toho v kolik odjíždím z domu) – ovesná/pohanková/jáhlová nebo jiná kaše vařená ve vodě s banánem/jablkem/hruškou + semínka/oříšky/karob Svačina (zhruba po 2-3h) – kousek pečiva, nebo jablko, jogurt se semínkama Oběd (12-13h přes týden většinou krabičkový) – rýže/těstoviny/pohanka/jáhly s kukuřicí/dušenou zeleninou a kuřecí maso/tofu/šmakoun/kousky sýru – vajíčková omeleta se šunkou, knackebrot, tvaroh – ryba, brambory, zelenina Odpolední svačina -jabko,pomeranč,oříšky,kousek pečiva s tvarohem a šunkou,okurka,rajče… jak kdy Večeře (18-19h) – většinou zeleninový salát, zakápnutý olivovým olejem, octem nebo trochou jogurtu – nebo míchaná vajíčka – nebo pečená ryba To je jen pro orientaci, co zhruba jím. Samozřejmě že se snažím dodržovat pitný režim 2-3 litry tekutin (voda, čaj), piju dvakrát denně hrníček rozpustné kávy s trochou mléka (někdy polotuč., někdy plnotuč.) Někdy se ale stane, že jsem někde na návštěvě, nebo celý den pryč a nemám možnost sníst všechno co bych měla, nebo naopak mezi to přidám něco co není vůbec zdravé, například nějaký kus čokolády, něco slaného apod.. Měřím asi 166 cm a vážím 57 kg, je mi 22 let. Vím, že to není váha tlustého člověka. Ale chci, aby se moje tělo trochu změnilo k lepšímu. Abych měla během dne víc energie, neměla potřebu jíst to co do zdravého jídelníčku nepatří, a hlavně aby na mém těle bylo vidět, že opravdu cvičím a ne jen kynu. Můžete mi prosím poradit, nebo zhodnotit, co třeba podle vás dělám špatně?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Listopad 18, 2013 Odpovědět

   ahoj catie, moc tě chválím za změnu jídelníčku. Je to úžasný :-). Jídelníček se mi celkem líbí, je tam hodně zdravých potravin. Ale pokud nemáš energii, tak by to ještě nějakou změnu chtělo. Co nejvíc se snaž vyčíst z článků Hubnutí pro holky. Narychlo vidím chybičky v častém používání mléčných výrobků – snaž se je dávat max 1x denně a nejlépe jen 3x týdně. K večeři nikdy nezapomínej na bílkovinu. čili samotný salát s olejem je málo. Hezký den

   Prosím čekejte...
 111. Luci řečeno Říjen 31, 2013 Odpovědět

  Dobrý večer, moc pěkný článek. Ráda bych se Vás také zeptala na radu. Je mi 18 let, měřím 164cm a vážím 62kg. Jsem v posledním ročníku na střední škole, pracuji a tudíž po škole mám málo kdy čas na pohyb a cvičení. Přesto se alespoň snažím jednou za týden zajít na lekci tance High heels (tanec na vysokých podpadcích). Mám úplně obrácený režim. Jsem typický noční pták. Ráno mám neskutčný problém se vstáváním a tak absolutně nestíhám ani snídat. Od té doby co řídím a jezdím do školy autem, nemám ani možnost se nasnídat po cestě. Ve škole jsem neskutečně unavená. Nedělá mi žádný problém usnout při diktátu z čestiny. V jídle jsem dost vybíravá. Nejím jen tak nějaké maso, proto si na oběd ve školní jídelně dám jen přílohu nebo polévku. Jsem z toho všeho nešťastná. Já ani nevím kdy si ten čas na to jídlo mám najít. 🙁 Nejvíc energie mám v noci. To na mě příjde ten největší hlad. Jelikož mám rozházený režim a odpoledne plno povinností, chodím tak i pozdě domů. Klidně kolem 22h. Vím, dělám všechno špatně, ale jak si mám najít ten systém, když je každý den úplně jiný? Poraďte mi, prosím. Opravdu jsem z toho všeho nešťastná. Děkuji za odpověď. L.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 31, 2013 Odpovědět

   Ahoj, bohužel ve tvém režimu ti moc nepomohu. To musíš sama. Ale určitě ten režim není správný. Kdyby ti totiž vyhovoval, tak by jsi ráno ve škole neusínala. Vyzkoušej postupně posunovat hodinu, kdy večer usínáš. Naprosto vynech kávu, která spaní blokuje. Ráno ti na snídani stačí pět minut. Můžeš si ji připravit večer a ráno jen sníst. Jestli jíš k obědu jen přílohy ( myslím, že nebudou zdravé) a polévku, tak pak ti zásadně chybí bílkoviny a zdravé tuky a zelenina. Ani se té únavě nedivím. Připrav si některý z našich obědů a pozoruj změnu. Hezký den

   Prosím čekejte...
 112. denisa-spanelsko řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, velmi mě zaujal váš článek, neboť neustále bojuji s jídlem. Je mi 20 let a jsem vysoká 172 cm a vážím 73 kg.(hruza) ráda bych měla 65, takové to optimum +-. Nyní studuji ve španělsku, kde jsem na erasmu a můj denní rytmus se totálně změnil. Škola mi začíná v 9:30 ke snídani si tady dávám vločky se sušeným ovocem a mlékem. Někdy si ale dám 2vajíčka na hniličko a trustový chléb. Nedělá mi tady to bílé pečivo dobře, takže ho vůbec nejím. Ke svačině okolo 11:30 si dávám jogurt nebo nějaké ovoce. Oběd si také beru s sebou snažím se jíst zdravě,většinou si dělám kus kus se zeleninou, salat, rýži s tuňákem a pod, ale většinou po obědě mě přepadají šílené chutě na sladké!! takže si celý den pokazím. A to se přitom snažím dělat jídla zdravější! Chodím, ale cvičit, takže si říkám, že to alespoň trochu tím zachráním. Nicméně k večeři si dám zase třeba zeleninový salát, nebo kuřecí maso s dušenou zeleninou apod. Někdy večeřím i v restauraci, když vyrazíme s přáteli. Nekouřím, ale alkohol tady občas piji a spát většinou chodím okolo 12 hodiny. Většinou mi dělají problém odpolední svačiny, když příjdu domů, tak sním na co příjdu – většinou sladké! Předem děkuji a budu se těšit na Vaši radu!

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 31, 2013 Odpovědět

   Ahoj, pokud máš chutě na sladké, musím mít ve stravě nedostatky. Přečti si článek. Jak se zbavit chutí na sladké. Ke snídani bych dala spíše bílý jogurt místo mléka a přidej tam pár oříšků. Více bude v dalším článku. Obědy připravuj ze zdravých příloh, jako jsou na těchto stránkách. ( bílý kuskus a bílá rýže mezi ně nepatří, ty vyvolávají chutě na sladké) Hezký den

   Prosím čekejte...
 113. Donka řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

  Dobrý večer paní Brychová, Vaše články mě velmi zaujaly a proto jsem se rozhodla Vám napsat o radu. Je mi 20 let a jsem studentka. Měřím 160 cm a vážím 63 kilogramu. Je to tak nějak rok co jsem zhubla deset kilo, stačilo pouze začít cvičit. Jenže cvičení mi problém neděla, navíc mě to začalo velice bavit a pohyb mám až 5x týdně. Chodím do fitness na pásy a poté se snažím trošičku posilovat. Bohužel moje váha už se nehne ani o trošku dolu. Myslím, že se nepřejídám. Snídáni někdy stihnu někdy ne ale většinou aspon za cesty sním musli tyčinku, pokud ano většinou mám jogurt, banán, vločky apod. Ve škole svačinu-nejčastěji salát, celozrnou housku, jogurt, ovoce…. a oběd podle toho co je, jelikož už bydlím sama tak jsem ráda za vše co mi maminka a babička uvaří. No ale po obědě už je to takové velice nepravidelné, někdy nejím už vůbec, někdy až v osm. Ráda bych sundala ještě pět kilogramů ale nevím jak. V mém jídelníčku je velmi hodně ovoce, zeleniny ale také těstovin a pečiva. Už jsem přemýšlela i pečivo zcela vyřadit. Prosila bych prosím o radu. Navíc po škole chodím rovnou na brigádu tak kolikrát jím až večer. Spát chodím okolo 11 hodiny večerní. Nekouřím vůbec a alkohol jen příležitostně. Myslím, že v pohybu u mě chyba nebude, jak se říká 80% je ve stravě. Tak bych chtěla poradit s tím jídelníčkem. MOc vám děkuji S pozdravem Dominika N.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 31, 2013 Odpovědět

   Ahoj, moc tě chválím za pravidelný pohyb. Chybičky vidím v rozložení odpoledního jídla. Doporučuji najet na tříhodinnové pauzy mezi jídly. Bez pravidelnosti to nepůjde. Těstoviny a pečivo by nemusely být v jídelníčku vůbec. Není ale možné naprosto vyřadit přílohy. Je jen potřeba je nahradit bezlepkovými surovinami. Mnoho příloh najdeš na těchto stránkách – jáhly, quinoa, luštěniny, kroupy a jiné. Ke klasickému babičkovskému obědu bych dala aspoň velkou porci zeleniny. Hezký den

   Prosím čekejte...
 114. KataHeczkova řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 19 a jsem bývalá judistka. Dříve při judu jsem měla dobrou sportovní postavu.. ale když jsem s tím skončila a začala jsem chodit se s vým přítelem, který mě rozmazloval co se jídla týče, přibrala jsem za 3 roky skoro deset kilo :/ .. Teď tancuji, ale nestačí mi to. Jinak se to snídaně týče, jím hlavně a jenom jogurty, většinou s nějakými kuličkami a tak… myslíte, že je to správná snídaně? 🙂 Děkuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

   Ahoj, na své přibrání jsi si odpověděla dá se říct sama “ začala jsem chodit se svým přítelem, který mě rozmazloval co se jídla týče“. Je tedy potřeba co nejdříve změnit stravování. O snídani bude článek zveřejněn v pátek. Jogurty doporučuji pouze bílé a místo kuliček dát vločky nebo celozrnné cornflaky. Sladké jogurty a sladké kuličky vedou jen k nadváze. hezký den

   Prosím čekejte...
 115. Simona123 řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 19 let a už asi rok zápasím se svou váhou. Už jsem byla i jedné poradkyně, která mi udělala jídelníček, a šlo to, za necelej rok jsem zhubla 8 kilo. Ale pořád je to málo, a ja áž to moc nedodržuji. A horší je to, že mám bezlepkovou dietu, a nemám to sice nějak otvrzený ale když jím jekké koliv pečivo kde je lepek, tak pak si připadám jak balon. Takže lepek musím hodně omezovat. A ty moje slavný bezlepkový bulky co si kupuji tak už mi nechutnají, a nevím co už jinýho mám jíst. Chtěla bych docílit hubeného těla … ale pořád se mě to nějak nedaří. A tenhle článek mě velice zaujal .. tak jsem zvědavá jak to bude fungovat 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

   ahoj, s lepkem si nedělej starosti. Bezlepková strava by měla být základem zdravého jídelníčku, protože všichni jsme naprosto přelepkovaní a přemlékovaní. Omezením nebo vynecháním lepku vetšina lidí pozná velkou úlevu. Bezlepkové bulky vůbec nemusíš jíst. Existuje mnoho bezlepkových příloh, většina je v receptech na těchto stránkách. Ke snídani bych volila různé domácí kaše a vločky. Vyzkoušet můžeš také pravý celozrnný žitný chleb s žitným kváskem ( koupíš ve zdravé výživě) . Ten většina lidí snese bez problémů.

   Prosím čekejte...
   1. Simona123 řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

    No právě že mě je hrozně dobře když to nejím … 🙂 ale když vidím ve škoyl ty chleby se sýrem a další různá jídla tak prostě nejde neodolat .. Jinak každý ráno snídám kakao … 🙂 pak až ve školy jogurt nebo aktiviu ty koktejly .. lesní plody a tak 🙂 jenže už nehubnu a nějak se to zastavilo .. chtěla bych zas začít pěkně hubnozút 🙂

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

     Jsi-li citlivá na lepek, pravděpodobně budeš citlivá i na laktózu. Ta je v mléčných výrobcích. Byla bych tedy opatrná s kakaem, jogurty i koktejly. Více bude v dalším článku.

     Prosím čekejte...
     1. Simona123 řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

      Myslíte že jo .. 🙂 já totiž bez kakaa nemůžuz jít do školy .. 😀 ráno na to už mám hroznou chuť .. A ten lepek, nemám to tak uplně prokázaný, když to jím, tak mám břicho jako balon, a když se toho fakt přejím tak je mě blbě, ale z krve mie to nezjistili.. takže to mám takový všelijaký … 🙁 ale už se těším na další článek 🙂

      Prosím čekejte...
 116. verusakl řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Dobrý den. Vždy jsem měla sportovní,hubenou postavu, ale v 16 jsem měla auto nehodu a nemohla se hýbat, všecky svaly mi ochably a já zlenivěla…teď nemám chuť na nic, ani na sport ani na jídlo a roste mi zadek a břicho :-/ měřím 158cm a vážím 45kg, ale obvodově se do ,,ničeho nevejdu“ dojíždím denně do školy 140km, takže ráno nemám na snídaní ani pomyšlení, v buse další 2 hodiny spim, ve škole není moc čas na jídlo, protože přestávky jsou krátké,po škole zase běžím na bus, kde zase 2 hodiny spim, přijedu ve 4 hodiny a teprve si dám nějaké pořádné jídlo ( třeba zapečené těstoviny se salámem) během dne stihnu třeba 3 kávy v půl litrovém hrnku už jsem přemýšlela nad ,,krabičkovou dietou“ ale batoh mám už tak těžký, že jsem to vzdala 🙁

  Prosím čekejte...
  1. verusakl řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   jo a je mi 20let a spát chodím mezi 23:00 – 24:00

   Prosím čekejte...
   1. verusakl řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

    a ještě jsem zapoměla 😀 že kouřim cca 5 cigaret denně (někdy ani ne) a sladké a mastné nemusim, mou neřestí je jen sýrový popcorn, sezamové tyčky a loupací buráky 🙂 Děkuji za odpověď

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

     cigarety jsou pro správné fungování těla naprosto nevyhovující. Kuřáci mají velký nedostatek živin, vitamínů a minerálů. Popcorn a tyčky jsou zdroj sacharidů – čili cukrů. Loupací buráky si vem na svačinky s kouskem ovoce 🙂

     Prosím čekejte...
   2. Hana Brychová řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

    spát by jsi měla kolem 7 – 8 hodin denně

    Prosím čekejte...
  2. Hana Brychová řečeno Říjen 30, 2013 Odpovědět

   Ahoj, váha 45 kg spíše odpovídá tomu, že tvá postava je v pohodě. Ale jestli se cítíš, že to není ono, je potřeba opravdu začít jíst pravidelně. A to musíš udělat jen ty sama. Tím že nejíš, nemůžeš mít pak ani sílu sportovat a jsi „líná“. Já bych se bez jídla asi ani nezvedla. Krabičková dieta tě nenaučí ,co přesně jíst a jak si jídlo připravit. Začni pravidelností. Věř, že si čas na jídlo najdou i mnohem vytíženější lidé, jako jsou třeba lékaři na operačním sále. Mysli na sebe 🙂

   Prosím čekejte...
 117. Hanule řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Dobrý den. Je mi 18 let, jsem studentka. Chtěla bych se Vás zeptat, zda je dobré držet dietu téměř bez sacharidů a jíst spíše bílkoviny, ovoce a zeleninu. A jaký sport nebo cvičení je podle Vás na hubnutí nejvhodnější. Raději cvičím doma než někde mezi lidmi. Děkuji.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Listopad 11, 2013 Odpovědět

   Ahoj, dietu bez sacharidů bych vůbec nedoporučovala. Sacharidy je sice potřeba šetřit, ale ke správnému fungování těla je potřebujeme. Co se týče sportu, najdi si hlavně takový, který tě baví. A jestli to bude běh, pilates, tanec, posilovna nebo karate je jedno. Musíš se při něm cítit dobře a ráda tam chodit.

   Prosím čekejte...
 118. allciele řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, Se svou váhou chci něco udělat již dlouho a také se mi to povedlo, shodila jsem 5 kg. Bohužel už je mám opět zpět a to díky mému přežírání. Je mi 19 let, měřím 168 cm a vážím 80 kg. Mou váhu mi nikdo nevěří, nevypadám na 80 kg ale chtěla bych mít aspoň o 10 kg méně. Po přečtení Vašeho článku by se mi to mohlo podařit, motivovala jste mě. Můj největší nepřítel je čas, ráno nestíhám, ve škole na jídlo nechodím a doma se jen otočím a hned jdu zase pryč. Když přijdu večer, splácám co se dá a dokonce mě začal bolet i žaludek. Vím že je to špatně ale nedokážu si pomoct.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   Ahoj, bohužel všechno je to jen na tobě. Nikdo to za tebe neudělá. Jestli chceš hubnout a být zdravá, musíš jíst pravidelně. Nauč se chystat jídlo den předem večer do krabiček. To je největší pomůcka při hubnutí. Pak totiž nehladovíš a hubneš. Na ten žaludek pozor, ber ho, že tě upozorňuje, že je potřeba zpomalit a myslet na sebe a svoje jídlo.

   Prosím čekejte...
 119. Lucka kucerova řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Dobrý den Váš článek mě velmi zaujal jsem 18 letá studentka a už hodně dlouho se trapím nadváhou měřím 167 a mám 68 kg..vím je to hrozní ale já už nevím co mám dělat snažila jsem se držet nějaký diety ale nevydržela jsem..a jíst pravidelně taky nějak nejde protože od po do středy vstavám v 5 takže nestihám snídat a co se týče školy tak mám většinou do 4 a na oběd nechodím takže jim až doma někdy v 5 a proto bych chtěla pomoct a něco stím už konečně udělat a mít štíhlou postavu

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   ahoj. Je potřeba se zaměřit na pravidelnost. Bez ní opravdu nezhubneš a budeš jen tloustnout. Nejvíce obézní lidé jedí třeba jen 2x denně. Když nestíháš snídat, tak sněz po cestě kus ovoce a připrav si sebou snídani. Tu sněz hned ve škole. Musíš si ale vzít sebou i oběd. Uvidíš, jak budeš spokojená. Budeš pořád jíst, jídlo si užívat a přitom hubnout :-).

   Prosím čekejte...
   1. Lucka kucerova řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

    Děkuju moc za radu pokusím se toho držet..:)) a třeba se mi to opravdu podaří..

    Prosím čekejte...
 120. Jull řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, velice mě Váš článek zaujal, protože je to přesně to, co potřebuji. Je mi 19 let a s výškou 165 cm mám necelých 50 kg, což vím, že je akorát. Nechci hubnout! Ráda bych se zbavila mírné celulitidy, která se mi začla dělat a tuku na břiše. Musím se naučit jíst pravidelně. Co se týče potravin jím zdravě, řekla bych. Snídám většinou banán s bílým jogurtem a domácím musli. Jím hodně zeleniny, žádné fast foody a sladkého jim s mírou, uplně se ho nikdy nevzdám. Mám problém ale s pravidelností stravování, stává se mi, že celý den nejím a pak slupnu pulku ledničky. Také mám problém s množství jídla, protože když mi něco chutná, neumím se ovládnout a sním toho kvanta at jde o chipsy nebo zeleninový salát 😀 . Proto budu Vaše články sledovat a doufám, že mi pomohou.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   Ahoj, složení tvého jídelníčku se mi moc líbí. Zaměř se tedy na pravidelnost. Připravuj si jídlo předem a nos si ho sebou. Tím zamezíš těm neovladatelným chutím na velké porce. Bez pravidelnosti to nepůjde.

   Prosím čekejte...
   1. Jull řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

    A mohu poprosit o radu co si dávat k svačině, tedy co nosit s sebou? nejčastěji si hodím do tašky jen kousek ovoce – mandarinku, banán nebo tak, stačí to? Nějak nemam fantazii na tvoření svačinek, tak prosím o radu 🙂

    Prosím čekejte...
 121. Cecetka řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 18 let, měřím 157,5 cm a vážím 63,5 kg. Dodržuji bezlepkovou dietu přibližně 5 let. Nadváhou trpím už od svých 9 let, kdy jsem byla na operaci s hlavou a měsíc a půl ležela v nemocnici a nemohla moc chodit. Ještě ke všemu mi příbuzenstvo vozilo všelijaké sladkosti, kterým malá 9 letá holka neodolá.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   Ahoj, z jakého důvodu držíš bezlepkovou dietu? Napiš mi ukázku tvého denního jídelníčku.

   Prosím čekejte...
 122. Kulicka řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, jsem 18ti letá studentka, měřím 168 cm a vázím kolem 65ti kilo (přesně nevím, protože se už bojím na tu váhu stoupat – naposledy co jsem se vážila jsem měla 62 kilo). Mám za sebou několik pokusů o hubnutí, které bohužel vždy vydržely jen pár měsíců, ty se ovšem týkaly hlavně pohybové aktivity (posilovny, fitko, denní cvičení doma). Momentálně to je necelé dva měsíce co jsem začala snídat, svačit a snažím se pravidelně jíst. Sacharidy se snažím přijímat pokud možno ve formě ovoce a jen od rána do brzkého odpoledne. Už jsem několikrát toto pravidlo o sacharidech porušila a bojím se, abych se na to zase nevykašlala. Co se pohybu týče, aktivní cvičení mám jen dvě hodiny týdně a potom několik hodin procházek o víkendech, většinou kvůli škole nemám čas nebo náladu cvičit. Jak už jsem řekla – můj problém je, že se většinou na celou hubnoucí akci po několika měsících vykašlu. Je to způsobeno nedostatkem motivace (nedostavující se výsledky). Každopádně děkuji Vám za článek a těším se na další.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   Ahoj. Děkuji za zajímavý a velice častý příběh. Skoro vždy, když se vynechá ze stravy nějaká složka ( u tebe sacharidy), tak se to nedá dlouho vydržet. Je to naprosto přirozené a nezlob se za to na sebe. Proto je potřeba jíst vše, ale ve zdravé podobě. Některé návrhy jídel jsou již na těchto stránkách a další recepty již máme rozpracované. Pochutnávej si a užívej si zdravé jídlo. V 18 letech bych nedoporučovala omezovat sacharidy. Zařazuj je tedy ke každému jídlu.

   Prosím čekejte...
 123. Vdolezelova1 řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Ahoj je mi 18 let, vážím 70 kg a jsem studentka. Chci se spíše zeptat co takdlenc tak jíst. Hlavně je dost odlišné jaký člověk je. A je tedy důležité aby každý člověk jedl jiné množství než ten druhý? nebo je to jedno jestli člověk co má mín nebo víc kilo sní stejně jako já. Se svojí váhou bojuji už hodně dlouho. Sanžila jsem se držet už různé diety a podobně ale nic z toho pořádně nezabralo ted jsem zase něco nabrala protože v poslední době se jenom učím a takže jsem ty jídla plácala jak jsem chtěla. Ted jsem si asi tak rok a pul držela váhu na 65 kg ale jaksi to zase stouplo a řekla jsem si že ne! že bych už konečně chtěla být ta hezká mladá holka co vypadá dobře ale hlavně se tak cítí! Takže spíš bych se chtěla zeptat na tipy co jíst během dne co na snídanu, na snídaně a podobně. Děkuji předem 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   Ahoj, děkuji za dotaz. Zdravý a vyvážený jídelníček je pro většinu lidí v základu stejný. Může se ale lišit množtvím surovin, jiným poměrem bílkovin a sacharidů a jiných věcí. Ve tvém případě bych se zaměřila na celkovou změnu. Spousty informací a receptů najdeš na těchto stránkách. Nemysli na to, že s námi budeš držet dietu, ale prostě začneš jíst zdravě a budeš tak jíst už pořád. A tím zhubneš nejlépe a natrvalo. Držím palečky.

   Prosím čekejte...
 124. LucyZbankova řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, Je mi 18 let.Jsem vysoká 155cm a mám 73kg.Nemám tak problémy se zadečkem nebo stehnama ale spíš s bříškem.Ve škole jsem do 16:00 i co se týče praxí takže na nějaké chození do posilovny mi nezbývá moc často.Má váha mě velice trápí jelikož si nemůžu koupit věci které se mi líbí..v březnu jedu kamarádce na Maturitní ples a nemůžu si vzít ani žádné šaty na sebe:'( prosím pomoc.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   Ahoj. Pro zhubnutí není potřeba posilovna. Stačí každodenní intenzivní procházka, poctivý pohyb při tělocviku a nějaké domácí cviky. Důležité je ale jídlo. Správné jídlo je 95% úspěchu hubnutí. Velké břicho odpovídá nadbytku přijímaných cukrů, sacharidů – příloh a ovoce. Začni s námi v dalším článku se zdravou snídaní 🙂 a vyzkoušej recepty z těchto stránek. Všechny jsou odzkoušené a pomáhají hubnout.

   Prosím čekejte...
 125. pinka řečeno Říjen 28, 2013 Odpovědět

  Dobry den, je mi 15 merim 172cm,a na vahu jsem opravdu dlouho nestoupla pocitam s vahou tak 65 coz je pro me opravdu hodne, necitim se ve svem tele dobre,nikdo mi nerika ze jsem tlusta ale ja se tak citím, vim ze mam velkou vuli, ze bych to zvladla, ale nejhorsi problemem je to sladke, na ktere mam chut az odpoledne. Snidám svacim zdrave protze se o vyzivu zajimam vím vetsinu informaci co a jak, ale odpoledne je kriticke to to bohuzel nevydrzim a nejaka ta buchta se doma najde no a vecer si dam treba jen zeleninu a neco maleho zdraveho, a pak jak koukam treba na televizi najednou mam na neco chut a jdu si to dat, vim ze nechci byt zadna vychtrlina ale opravdu potrebju dat dolu tak tech 5 kilo, prosím o jakekoli rady ,dekuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2013 Odpovědět

   Ahoj. chutě na sladké přicházejí pouze na nevhodném jídelníčku nebo pokud jíš málo. Mážná máš snídaně a svačiny málo a pak máš odpoledne chutě. To samé je vidět u večeře. Jenom zelenina na večeři nestačí. Je potřeba se vyváženě najíst. A když je ti 15 a ještě rosteš a vyvíjíš se, je nutné zařadit na večeři i bílkovinu a i přílohu. Jinak právě budeš mít hlad a přijdou chutě na nevhodné věci. Vše bude popsáno v dalších článcích. Hezký den

   Prosím čekejte...
 126. moni řečeno Říjen 28, 2013 Odpovědět

  Dobrý den,je mi 16 let,vážím 56 kg a měřím 166 cm a dělám atletiku..v září sem měla úraz,a od té doby zatím nemůžu cvičit…tím pádem mi ochably svaly. Neříkám že sem tlustá, nikdo mi to nikdy neřekl právě že naopak ale já se takhle necítím dobře..chtěla bych mít hubenější stehna,zadek a břicho..chci toho využít právě teď protože mi svaly ochably, tak chci co nejvíce zhubnout a pak až budu moct zase trénovat všechno zpevním.K snídani si dám to na co mám chuť,četla sem že ráno je tělo schopné zpracovat všechno..takže si prostě vezmu co chci,ale většinou toho ráno moc nesním. Ve škole sním musli tyčinku v jogurtu,housku s něčím(podle toho co mi připraví mamka) a nějaké ovoce. Pak mám cca ve 14:00 oběd a poslední týden se snažím do večere nic nejíst(nevím jestli je to dobře:\ ) ..k večeři mi mamka udělá zeleninový salát s slunečnicovým chlebem a pak už nic nejím. Je to takhle dobře?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 28, 2013 Odpovědět

   ahoj, jestli děláš atletiku, tak pravděpodobně má tvoje tělo hodně svalů. Nyní, když se nehýbeš, tak ti svaly ochabují a tím i na váhu hubneš. To je naprosto běžné. Ale je to hubnutí ze svalů. Hned jak se vrátíš k tréninkům, tak všechny svaly nabereš zpět. Snídaně probereme v dalším článku. Od oběda k večeři je potřeba si dát svačinku – pravidlo pravidelnosti. Do zeleninového salátu je potřeba přidat nějakou bílkovinu. hezký den

   Prosím čekejte...
 127. Ooo řečeno Říjen 26, 2013 Odpovědět

  Ještě bych se rada zeptala jak je to s tím měřením tuku v tělě? Jaky by měl byt poměr tuku oproti svalum ..abych věděla jestly vubec zhubnout muzu nebo ne:)

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 28, 2013 Odpovědět

   V těle by mělo u žen být kolem 18 – 28% tuku. Ale pozor, každá váha měří jinak, proto si nech výsledky vysvětlit od někoho, kdo měřící přístroj provozuje.

   Prosím čekejte...
 128. america85 řečeno Říjen 26, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, váš článek mě inspiroval a „nakopl“ mě energií do toho, začít se sebou něco dělat a hlavně něco dělat se svými stravovacími návyky. Je mi skoro 21 let, měřím 166cm a vážím něco okolo 55kg. Vím že tlustá nejsem, ale necítím se takhle ve svém těle dobře, nechci zhubnout nějak extrémně, stačí pár kg aby zmizely špíčky na břiše a trochu stehna. Díky brzkému vstávání do školy oproti prázdninám kdy to byla „ráno“ snídaně-oběd 😀 jsem se naučila v 7 pravidelně snídat (activie-bílá, zrající v kelímku, nebo někdy ovocná, k tomu ovesné vločky, pár rozinek a občas do toho malá lžička medu, plus káva), svačinu taky držím kolem desáté, většinou třeba okurku a celozrnnou housku s taveným sýrem atd. Ale problém mám dál, odpoledne jím dost nepravidelně, někdy vůbec a večer mě přepadá hlad. Když stojím v obchodě u regálu, vůbec nevím co bych si měla kupovat a co zdravého uvařit, abych nejedla každý den to samé a zároveň to bylo dobré. Omezila jsem sladké, na kterém jsem byla doslova závislá, ale dost se bez toho sladkého trápím, Mám pocit, že když si nedám sladkosti, nebo něco velkého a nezdravého, jen se trápím, pak sem podrážděná, protože mám chutě 🙁 Mamka mě má za blázna, že prý nejím a přitom jsem hubená a zdá se mi že mi nikdo nerozumí a jsem z toho nešťastná 🙁 Nemůžu se dokopat k tomu jíst pravidelně, protože mám strach že toho pak sním za den hrozně moc 🙁 proto jsem ráda, že jsem narazila na vaše stránky a snad najdu podrobný návod co se týká stravování, nijak rapidně hubnout nechci, jen chci jíst zdravěji a nehladovět 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 26, 2013 Odpovědět

   Ahoj. Tvuj dotaz se mi moc libi, protoze presne vystihuje princip techto stranek. Naucit se jist zdrave. Nehladovet a pritom v pohode hubnout. Premyslis tedy spravnym smerem, ze chces jist zdrave a bez diety. Chute na sladke pri zdrave strave proste zmizi. Jsou jen dusledek nevhodne a nepravidelne stravy. Rychla rada. Ke snidani vyzkousej spise jen bily jogurt, vlocky a jeden kus cerstveho ovoce. Hezky den.

   Prosím čekejte...
 129. Michaela řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, mě by zajímalo, jak si mám svůj denní režim rozvrhnout o víkendech, protože nepatřím zrovna mezi ranní ptáčata. Pokud si tedy dám snídani cca v 10:00, mám vůbec svačit? Nerada totiž obědvám později než kolem jedné. A nemůže být moje tělo zmatené, když nemám po celý týden stejný režim? Možná je můj dotaz hloupý, ale já se ve zdravé výživě bohužel moc neorientuji :D, a tak jsem opravdu ráda za tento článek, který mě konečně přiměl se trochu zamyslet. Děkuji za odpověď.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 26, 2013 Odpovědět

   Ahoj. Kdyz budes vstavat dele, pak bych doporucovala vynechat svacinu a dat si po trech hodinach obed. Hezky den.

   Prosím čekejte...
 130. Irina94 řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

  ahoj mám problém 🙂 je mi skoro 19 a studuju hotelovku. Ve druháku jsem měřila 170 cm a měla stálou váhu 60 kg. Jedla jsem nepravidelně tak sem nějaké to kilčo přibrala ale to nic nebylo oproti tomu jak jsem přibrala ve třeťáku. Začala jsem brát antikoncepci a za dva měsíce jsem nabrala 15 kg do toho mi zjistili štítnou žlázu. Teď jsem v maturitním ročníku a moje váha je 78 kg!!! Antikoncepci jsem vysadila ale váhou to nepohlo. Chtěla bych se dostat na svou starou váhu 60-65 kg ale nevím jak. Vzhledem k tomu že dělám v potravinářství a vím jak to v naší jídelně chodí nechci tam jídavat. Na jídlo nemám čas protože pořád spěchám. Takže mám otázku jestli je vůbec ještě reálná šance na to abych měla svou starou váhu. Děkuji předem za odpověď 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

   Ahoj. Antikoncepce se casto stava pricinou velkeho pribrani. V tom nejsi sama. Ted je potreba se zamyslet, jestli opravdu musis porad spechat a nemyslet na jidlo a na sve telo. Tak opravdu nezhubnes. Je potreba najet na pravidelny rezim a to za tebe nikdo neudela. Pust se do toho 🙂

   Prosím čekejte...
 131. Paji řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

  Děkuji Vám za tento článek. Motivovala jste mě znovu začít hubnout, s Vámi =)

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

   Super. Tesim se na vysleky 🙂

   Prosím čekejte...
 132. Ooo řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

  Skvělý článek !!! 🙂 Já bych se ráda zeptala jak to je s těmi svaly..opravdu jdou hubnout tak těžko?Nejsem nijak tlustá ani oplácaná,ale dost mi vadí moje velká stehna,jelikož hraji fotbal,myslím že to mám právě z tohoto sportu,protože přeci jen se tam běhá hlavně sprint..Mám je oproti tělu opravdu o dost mohutnejší(bříško ruce,mám štíhlé).Prosím o radu :/ Moc děkuj za odpověď:)

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

   Ahoj, Dekuji za pochvalu clanku. Svaly se opravdu skoro nedaji zhubnout. Mozne to sice je, ale je to pracna cesta, s presnou dietou, ukonceni stavajiciho sportu a zacit svaly protahovat a zestihlovat. A do toho se nepoustej. Bud rada, ze je mas, mas pak rychlejsi metabolismus. Cili bych nedoporucovala se o to moc pokouset, protoze pak by jsi zase mohla nabirat tuky. 🙂

   Prosím čekejte...
   1. Ooo řečeno Říjen 26, 2013 Odpovědět

    Ale určitě mi neuškodí dodržování pravidel ve vašem článku hubnuti pro holky,že?

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Říjen 28, 2013 Odpovědět

     Neuškodí. Zdravým jídelníčkem dáš tělu přesně to, co potřebuje. 🙂

     Prosím čekejte...
 133. Terezka2209 řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

  Dobrý den. Já bych měla otázku, jestli znáte výživu Herbalife, a jestli ji preferujete? Já jí už delší dobu jím k snídani i k večeři.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

   Ahoj, musim priznat, ze veskere nahrady jidla neuznavam. Daly by se tolerovat snad jen ve vyjimecnych situacich. Urcite bych je nedoporucova k beznemu dennimu stravovani. Z duvodu toho, ze az je prestanes jist, budes mit pravdepodobne problem si vahu udrzet. Navic by si mel clovek jidlo uzivat a vychutnavat a to podle me z instatntnich veci nejde.

   Prosím čekejte...
 134. beti řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 19 měřím 164 cm a dřív jsem vážila 55 a teď mám 62kg. Nepříjde mi že nějak moc jím… :/ a docela i sportuji a pořád se nemůžu zbavit tech 7kg co jsem nabrala… 🙁

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

   Ahoj, vyzkousej nas program, ktery bude v Hubnuti pro holky a urcite nejake kilo zmizi. Hezky den

   Prosím čekejte...
 135. Karolina řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 18 let, vážím 62 kg a měřím 165 cm. Už odmalička závodně tančím disco dance a street dance, mám spoustu jhodin tělocviků ve škole a i když jsem tento rok přestala tančit, tak ob den chodím běhat na vacushape. Svalová hmota nějaká je, ale díky genům v mé rodině (hruška-boky,stehna,zadek-hrůza, nejhorší parite) a dříve špatné antikoncepci, jsem začala dost přibírat a nejde se mi toho zbavit. V 9 třídě jsem vážila 45 kg a teď bych nejradši vážila maximálně 55 kg. Snad mi prosím nějak poradíte. Za celou dobu co jsem četla snad milión článků a nechávala si poradit od výživové poradkyně nebo rodiny, přátel atd, jsem nic lepšího než je tento článek nečetla, proto sem také píšu. Děkuji moc za odpověď. Jinak snídám už odmalička každé ráno a většinou to bývá mléko 250 ml a buď kukuřičné lupínky nebo suchary. Za den vypiji 2 l vody.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

   Ahoj, když takhle hodně sportuješ, tak bych ti doporučovala nechat si udělat někde analýzu složení těla. Nemusíš mít tukovou nadváhu, ale můžeš mít hodně svalů a pak je těžké je zhubnout.Přesto ti úprava stravy neuškodí. První rychlá rada je, vyměň mléko za bílý jogurt ( kolem 3% tuku). Děkuji za pochvalu článku 🙂

   Prosím čekejte...
 136. majdicka řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, taky mam problém se svojí váhou, měřím 162 cm a vážím okolo 63 kg a to jsem před půl rokem měla 55 kg. Stačily tři měsíce a to co jsem půl roku hubla, jsem měla ihned zpátky a ještě 3 kila navíc k tomu a teď se už 2 měsíce snažím hubnout a pořád nic. Snídani mam dokonce naváženou, 1 kelímek bílé neslazené activie, 50 g müsli (skořicové nebo ovocné) a občas dávám 1-2 čajové lžičky lněných semínek. Do toho chodím 1-3 týdně cvičit (cardio – běh) a nejde mi dolů ani gram :/ Jinak moc krásný článek 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

   Ahoj, zamysli se, co jsi jiného změnila oproti půl roku, co jsi hubla. A snaž se vrátit zpět. U musli se podívej na složení, zda neobsahuje moc cukru. Většina běžně dostupných je velice přeslazená.

   Prosím čekejte...
 137. Jana Haa řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 20 let a studuji druhým rokem na VŠ. Už asi 4 měsíce se trápím se svojí váhou.. Měřím pouze 154 cm a momentálně vážím 54 kg. Nemám nadváhu, ale necítím se dobře. Vždy jsem si držela váhu mezi 48 – 50 kg a bylo mi skvěle. V poslední době jsem ale naprosto z nepochopitelných důvodů přibrala asi 5 kg a nedaří se mi je shodit. Rozhodla jsem se s tím začít něco dělat už v červenci – téměř úplně jsem ze svého jídelníčku vyřadila smažená jídla, začala jsem si hlídat pitný režim (piju vodu z kohoutku nebo neslazené čaje, většinou bylinkové), začala jsem jíst pravidelně po menších porcích, vždy jím nejpozději 3 hodiny před spánkem (většinou už po 18. hodině nic nejím, jen si uvařím čaj), začala jsem pravidelně sportovat, ale nedaří se mi shodit ani 1 kg. Nevím, co dělám špatně. Necítím se ve svém těle dobře. Nechci hladovět, ale po každém jídle (kromě snídaně) se cítím jako balvan 🙁 Nejraději snídám bílý nízkotučný jogurt + banán nebo si ten jogurt dávám s müsli. Osobně si myslím, že jsem si nějakým způsobem velmi zpomalila metabolismus, teď nevím, jak z toho ven. Rodiče nás doma nijak zvlášť ke zdravému životnímu stylu nevedli, zastávají pravidlo „Všeho s mírou“ a já jsem hlavně z finančních důvodů byla vždy odkázaná na stravu z domu. Nyní ale chodím ale při škole na brigádu, takže už jsem finančně samostatnější. Když ale příjdu do obchodu s tím, že si teda nakoupím, tak vlastně ani nevím, co. Příjde mi, že většina výrobků se zdravě jen tváří. Nevím, jaké pečivo můžu kupovat, jaké obědy si v menze vybírat, co večeřet, jaké množství jídla můžu sníst… Dokázala byste mi nějak poradit? Krásný den, s pozdravem Jana H.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

   ahoj, někdy se hubnutí nedaří tak rychle jak chceme. Přesto je dobré vydržet a on ten zlom přijde. Na většinu tvých dotazů budou zaměřeny následující články. Možná sis mohla metabolismus zpomalit i tím, že jíš právě malé porce. Ono se říká, že se mají jíst malé porce, ale jsou tím spíše myšlené běžné porce. Většina lidi v redukčním programu jí mnohem více než dříve a přitom hubnou. Dodržuj pravidlo tří hodin i večer. Pokud jíš v 18 hod, musíš jít kolem 21 hod spát. Pokud jdeš spát třeba až ve 23 hod, je potřeba dát si ještě druhou večeři 🙂

   Prosím čekejte...
   1. Jana Haa řečeno Říjen 25, 2013 Odpovědět

    Děkuji Vám za odpověď a těším se na další články 🙂

    Prosím čekejte...
 138. Hanka řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

  Bez snídaně si nedokážu den představit! Je to moje nejoblíbenější část dne (tedy až na to ranní vstávání). Má nejmilovanější snídaně je vymačkaný grep smíchaný s bílým jogurtem, slunečnicovými a lněnými semínky. Na snídani si nedokážu představit jíst chleba s něčím „slaným“, prostě musím mít něco sladkého. Když nestíhám tak si většinou dám mléko s kukuřičnými lupínky a (se strašně přeslazeným )jahodovým nebo čokoládovým müsli

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

   Ahoj, i já mám nejraději snídani. Vždycky mi ráno už kručí v břiše. Složení Tvé běžné snídaně je hezké, jsou super ta semínka. Jen mi tam chybí sacharid, čili příloha. Přidej si ještě nějaké vločky nebo kvalitní neslazené musli. Tvá rychlá snídaně mléko s křupínkami a sladkým musli už zas tak hezká není.

   Prosím čekejte...
 139. martis řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, musím říct, že jsem dlouho nečetla tak dobrý článek, který mě motivoval k tomu zkusit hubnutí znovu a s vámi. Je mi skoro 20 a při své výšce 175 cm vážím 72 kg. Naučila jsem se po dlouhém namáhání snídat, bohužel ale moje strava je hodně jednotvárná. Snídaně většinou obsahuje slunečnicový chléb s kuřecí šunkou a k tomu káva.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

   Ahoj, děkuji za pochvalu článku. Je super, že jsi se naučila snídat, málokdo bez snídaně zvládne hubnout. Stávající složení snídaně je celkem vyhovující. přidala bych trošku zeleniny. Papriku, rajče, kedlubnu a jiné. Více bude v článku o snídaních 🙂

   Prosím čekejte...
 140. Lussa řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 20 let, jsem vážně tlustá mám nadváhu 14 kg.. Mám 177 centimetrů a 92 kg.. Moje snídaně je jak kdy, pokud snídám tak je to za běhu houska s nějakým salámem třeba šunka, ale většinou nesnídám.. Když už třeba po delší době začnu snídat tak si dám kolikrát i zeleninový salát nebo bramborový salát ale bez vajec a majonézy.. Jinak spíše nesnídám.. Jím velmi nepravidelně, kolikrát jen jednou za den a to je taky způsob toho že nehubnu.. Velice ráda bych s tím něco udělala (dle lékařky díky poruchy štítné žlázy nikdy nebudu hubená jak bych chtěla já – chci se jednou dostat na 70kg) a jsem ráda za to že se na internetu objevil článek od vás..

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

   Ahoj, pro hubnutí a hlavně pro správné fungování těla je nutné jíst pravidelně. Více je popsáno v článku. V poradně se mi objevují i velice obézní lidé a u všech je stejný problém – jedí jen jednou až dvakrát denně. Začni tedy jíst 5x – 6x denně. Bez toho to nepůjde. 🙂

   Prosím čekejte...
 141. AnetaT řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 20 let a vážím 63 kg při výšce 165 cm..V rodině máme tendenci rostoucích bříšek a boků 🙁 Obvykle snídám celozrnné tousty s mléčnými výrobky

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

   Ahoj AnetoT, často je rostoucí bříško spojeno s nadmírou sacharidů ( příloh, ovoce a cukru) ve stravě. Upřesni kdyžtak jaké mléčné výrobky jíš. Co obsahují? Zda jsou slazené nebo čistě bílé.

   Prosím čekejte...
 142. kajusenka řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

  dobrý den moc, moc, moc děkuju za články o hubnutí. Je mi 15 let a jsem fakt tlustá. vážím 72 kg a měřím 164. budu hubnout s vámi. ráno snídám hlavně křupínky ty čokoládové s mlíkem. hrozně mám ráda sladký.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

   Ahoj, pustíme se do toho. Neboj. Postupně se naučíš správný výživový režim. Velké chutě na sladké jsou vždy ze špatného jídla během dne. Až budeš jíst správně, chutě prostě zmizí. Už ty čokoládové křupínky s mlékem jsou celkem špatně zvolená snídaně. Ale vylepšíme ji. Vyzkoušej prozatím místo mléka dát obyčejný bílý jogurt.

   Prosím čekejte...
   1. kajusenka řečeno Říjen 24, 2013 Odpovědět

    bílý jogurt? jaký, nízkotučný? děkujíí

    Prosím čekejte...
   2. Anna K řečeno Říjen 2, 2016 Odpovědět

    Dobrý den. Je mi 13, měřím 158 a vážím 52. Snídám žitné vločky s jogurrem, jablko a vodu. D|o školy si beru žitný chléb s lučinou a okurku a musli tyčku s ovocem. Ve 14 mám oběd ve školní jídelně. Doma si pak k svačině dám jablko a k večeři polévku. JE TOTO SPRÁVNÉ? JESTLI JO TAK PROČ NEHUBNU.

    Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*