Proč nejíst průmyslově zpracované potraviny

Když jsem včera potkala jednu klientku se svým synkem ve městě, s radostí mi vyprávěla, jak změnou stravy docílili naprostého vymizení „neodstranitelného“ atopického ekzému a velkého vylepšení imunity. A protože jsme se potkali kousek od McDonaldu, sama jen kývla “ Tak tam už také nechodíme a Tomáškovi to vůbec nechybí. Navíc jsem pochopila, že výživná kvalitní strava je nejlepší základ. Jsem ráda, že jsem na to přišla včas a nezničila svým dětem zdraví“. Vím, že takových maminek je mnohem více a stále se jejich množství zvětšuje. Tak jen pro ty váhající  přináším tento článek, na který jsem narazila na zahraničních stránkách a určitě stál za přeložení.

 

Máte hlad? Předtím, než se vydáte do svého oblíbeného fastfoodu a objednáte si maso, měli byste si přečíst tento článek.

Věděli jste, že součástí vašeho oblíbeného hamburgeru jsou např. rozdrcení brouci či kachní zobáky? Zde můžete vidět několik málo přísad, na které můžete ve fastfoodech narazit.

 

1/ Síran amonný

Tato látka se využívá k hnojení půdy a hubení hmyzu. Bohužel je také nedílnou součástí při masové výrobě pečiva.

 

2/ Silikonový olej

Chicken McNuggets jsou plné dimethylpolysilikonu, tzv. silikonového oleje. Ten se využívá při tvorbě kontaktních čoček a dalších lékařských položek.

mcdonalds-2

 

3/ Cysteine-L

Fastfood restaurace získávají Cysteine-L z lidských vlasů nebo kachního peří. Napomáhá k lepší chuti masa a změkčuje pečivo.

 

4/ TBHQ – terciální buthylhydrochinon

Tato látka se vyskytuje v 18 položkách na jídelním menu restaurace McDonald’s. Je potencionálně smrtelná, ale FDA je obecně považována za bezpečnou.

mcdonalds-5

5/ Propylenglykol

Chemická sloučenina, kterou můžeme najít v nemrznoucích látkách a e-cigaretách.

 

6/ Léky

Díky testování peří přišli výzkumníci z John Hopkins University na velmi zajímavé vlastnosti výroby a chovu zemědělské drůbeže. Drůbež byla chovaná krmivem, jenž obsahovalo antidepresiva a další léky. Sendviče McChicken a McNuggets pochází právě z těchto kuřat krmených chemickými léky a leckdy i zakázanými drogami.

mcdonalds-6

7/ Dimethylpolysiloxane

Tento chemický silikon se nachází v téměř každém smaženém produktu jako jsou například hranolky. Mimo to, ho ale můžeme nalézt také v chytré plastelíně, kontaktních čočkách, šamponech a kondicionérech, kosmetice, leštidlech apod.

 

8/ Kyselina karmínová

Syntetizovaný z karmínu brouků. Kyselina karmínová se využívá k barvení potravin, zejména červeného masa.

mcdonalds-8

9/ Celulóza

Celulózu, organickou sloučeninu vyrobenou z buničiny, můžete najít v téměř každé položce fastfood restaurací.

 

10/ Oxid křemičitý

Tato průmyslová surovina se využívá např. ve výrobku Wendy chilli. Zabraňuje možnému shlukování.

 

Nepřipadá vám teď vaření vlastního jídla mnohem přitažlivější?

 

 

Bližší info zde:

Zdroj http://www.trueactivist.com/youll-never-eat-mcdonalds-again-after-reading-these-10-horrifying-facts/

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*