Keto a paleo dieta – 2.část

Uběhlo pár týdnů od mého článku o tom, jak jsem testovala paleo dietu. Nezahálela jsem a pokračovala dál. Ale nebojte, ani jsem se nenaducla čokoládou ani nesnědla pytlík brambůrek. Ba naopak jsem ještě přitvrdila.

Po 3 týdnech na paleo stravě jsem ještě vyzkoušela dostat se do tzv. ketózy, kdy tělo bere energii z tuků. Do stavu ketózy se dostanete, když snížíte množství přijatých sacharidů denně pod 20 – 30g . Tělo nejdříve spotřebuje zásoby sacharidů ve formě glykogenu a poté metabolismus přepne na spalování tuků. Zdrojem energie pro tělo (pro mozek, svaly, orgány) nejsou tedy už sacharidy, ale tuky, a to i tuky vlastní. A to je na ketóze právě to zázračné – „jedete na vlastní tuk“.   

Stav ketózy si lehce zkontrolujete proužky k měření ketózy (z moči), které se prodávají v lékárně. Do ketózy jsem se dostala hladce, stačilo naprosto vynechat veškerou kořenovou zeleninu a ovoce, zařazovat dostatek tuků, bílkovin a zelené zeleniny v podobě kapusty, zelených fazolek nebo salátů. Já jsem navíc několikrát denně zařazovala pravý vývar, který mi ze všech jídel vyhovoval nejvíce.

Opravdu jsem v kétóze za pár dnů bez problémů zhubla 2 kg tuku a veškeré svaly mi zůstaly. Odbouraná 2 kila tuku jsou stále dole. Cítím se báječně.

 

PALEO dieta

Jednoznačně vynikající přísun energie, tvrdší spánek, vyčištění pleti. Zařazuje se mnoho čerstvých surovin. Není hlad a ani chutě na sladké. Věřím, že má blahodárné účinky i na mnoho civilizačních chorob. Široký výběr potravin ke konzumaci.

KETÓZA – KETO dieta

Rychlé hubnutí. Není hlad a ani chutě na sladké. Je však potřeba projít fází ketoadaptace, kdy se tělo adaptuje na pálení tuků, a to může přechodně znamenat  bolest hlavy, únavu nebo bolest kloubů.

 

Každý jsme originál

Každý člověk je jiný a na každého strava působí jinak. Pokud budete chtít něco nového vyzkoušet, nejdříve si důkladně nastudujte veškeré informace. Nikam nespěchejte a poslouchejte své tělo.

Existuje několik cest, jak se dostat k vysněné váze a ke zdravému tělu a každý na to musíme trošku jinak. Někdo jako vegetarián, někdo jako paleo jedlík a někdo třeba jako makrobiotik. Strava vám musí dávat energii, štíhlost a musí vám být dobře. Pak je správně nastavená.

Budete-li chtít poradit, co je nejlepší právě pro vás, ráda vám ve své poradně pomohu. Můžete také využít novou on-line službu – kontrola jídelníčku . V jídelníčku vám objevím chybičky a doporučím změny potřebné pro hubnutí vašeho těla. Můžete se také přidat na první společný víkend „NASTARTUJ HUBNUTÍ“.

Přeji pohodové hubnutí

Hanka

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

7 komentářů

 1. Klaris řečeno Květen 16, 2016 Odpovědět

  Já mám s proteinovou dietou dobrou zkušenost. Měla jsem tu od KetoDiet, dohromady jsem byla v ketóze 50 dní, cítila jsem se skvěle, první týden, než si tělo zvyklo to bylo těžší,a le pak jsem byla najednou pln energie. Na začátku jsem se radila s mojí doktorkou a pak jsem byla celou dobu pod dohledem nutriční terapeutky, se kterou jsem mohla vše konzultovat. Zhubnutá kila jsem zpět nenabrala, naopak asi ještě dvě zhubla a ted si již rok držím stejnou váhu_)

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Květen 17, 2016 Odpovědět

   Dobrý den, opět jsem váhala, zda příspěvek nesmazat jako nežádoucí reklamu. Ale ať si každý udělá obrázek sám. Do poradny mi přichází opravdu velké množství klientů, kteří po KetoDiet mají velký problém s nezadržitelným nárustem váhy. Po dlouhé době na instatní a komerční stravě nedokáží donasytit své chuťové buňky. Nemluvím ani o podrážděnosti a zhoršení soustředěnosti. Pravá ketodieta je jistě pro tělo přínosem, ale musí být vařena z poctivých potravin a sestavená podle vlastních chutí. Doplněna dostatkem zdravého tuku. Aby se tak mohla stát dlouhodobým stravovacím režimem. Jakoukoliv instantní dietu naprosto nikomu nedoporučuji. Raději si dohledejte informace na netu a za mnohem nižší cenu si uvařte své vlastní jídlo plné opravdových živin.

   Prosím čekejte...
   1. Klaris řečeno Květen 23, 2016 Odpovědět

    Dobrý den, děkuji Vám za reakci. Chtěla jsem pouze sdělit svoji zkušenost, protože jsem se taky setkala se spoustou negativních názorů, ale mně to prostě sedlo. Byl to pro mě skvělý start, který mi pomohl, teď už si normálně vařím a jím klasické potraviny. KetoDiet jsem měla navíc v době, kdy jsem byla pořád, opravdu pořád v zápřahu a na cestách a neměla jsem čas si jídlo připravovat, ale chtěla jsem se sebou něco udělat a nějíst na benzínkách apod. několik jiných alternativ selhalo a tohle pro mě bylo prostě ideální. Byla to pro mě krátkodobá dieta a tak je to, myslím, i myšleno:) Neříkám, že jsem nebyla ráda, když jsem v 2. 3. kroku mohla jíst i normální jídlo, ale jak říkám, v tom období to pro mě bylo ideální.

    Prosím čekejte...
 2. rysavaj řečeno Říjen 31, 2014 Odpovědět

  Dobrý den, já myslím, že pět dní na ketozu je málo. Tělo si musí na nový stav zvyknout. Musí opravdu veškeré sacharidy zpracovat a přepnout na tukový metabolismus. To trvá určitě déle než pět dní. Stejně u přechodu na paleo se hovoří o nizkosacharidové chřipce. U ketozy to bude podobné. Ty zdravotní problémy co popisujete myslím budou hodně způsobené i tím, že jste poměrně hodně zhubla. Za pět dní 2 kg vlastního tuku je opravdu hodně. Kdybyste zvýšila příjem tuků a tolik nehubla bylo by to určitě pro váš metabolismus lepší. Já jsem byla v ketoze čtyři týdny – kvůli zdravotním problémům jsem chtěla vytrvat delší dobu. Hubnutí nebylo mým cílem a v mém případě by bylo spíše nežádoucí a příjem tůku jsem musela opravdu hodně navýšit. Před tím jsem se cca půl roku stravovala v duchu paleo „diety“ a i tehdy pokud jsem tuky „flákala“ a hubla jsem pociťovala bolesti hlavy, nezvyklou únavu – prostě takový celkový diskomfort. Jinak jsme četla, že i když již jste v ketoze a máte měřitelné ketolátky tak ještě nejste v té „pravé“ ketoze. Do stavu tzv. „na ketozu adaptovaného“ se dostanete až tak po třech – čtyřech týdnech. A musím říct, že to je opravdu rozdíl. V tomto stavu vám ketozu nerozhodí ani malý prohřešek v podobě sacharidů. Prostě metabolismus dává přednost tukům a sacharidů si nevšímá, ani když je dostane. Jinak se mi vaše stránky moc líbí. Jitka

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Listopad 1, 2014 Odpovědět

   Dobrý den, moc děkuji za názor a zajímavé doplňující informace. Můžete mi prosím napsat jak velké množství tuků jste v ketóze jedla? A zda měsíční ketóza pomohla od zdravotních problémů? Děkuji H.

   Prosím čekejte...
   1. rysavaj řečeno Leden 6, 2015 Odpovědět

    K odpovědi se dostávám až teď. Tak můj celkový příjem abych nehubla se pohyboval kolem 8000 kJ. Z toho sacharidů bylo cca do 5%, bílkovin 25% a tuků 70% tedy v mém případě kolem 140g tuků. Zapisovala jsem do Stobu takže opravdu vím složení toho co jsem jedla. A bohužel na můj zdravotní problém to moc velký vliv nemělo. Trpím ušním tinitem a opravdu mě hodně obtěžuje. Paleo strava to do značné míry tlumí, ketoza to pak už moc nepomohla. Ale zkušenost to byla určitě zajímavá. Jitka

    Prosím čekejte...
    1. Hana Brychová řečeno Leden 8, 2015 Odpovědět

     Moc děkuji za doplnění. U některých klientů se nám tinitus povedlo redukovat vysokýmí dávkami hořčíku. Hezký den

     Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*