Hubnutí pro holky 5.díl – večeře

Ahoj holky,

po několika článcích o správném stravování v období školních let se dostáváme do finále. Dnes nás čekají odpolední svačiny a večeře. Jsou, dá se říct, nejjednodušší, a proto je zvládneme najednou.

Už víš, jak snídat, co si dát na svačinu a jak správně nebo nouzově obědvat. Víš, že nesmíš zapomínat na zeleninu, nešidit bílkoviny a přílohu si vybírat nejlépe bezlepkovou nebo celozrnnou.

Některé z vás, které se začaly u nás v salónu přeměřovat na InBody, mají první úspěchy za sebou v podobě několika kil tuku dole, a tak věřím, že je vás mnohem více, a tak nějak společně vykročíte do dospělosti bez nadváhy.

Co jíst k odpolední svačině?

Na odpolední svačinu nevymyslíme skoro nic jiného než na dopolední. Jako nejvhodnější svačina se mi opět jeví kousek ovoce, asi 100g, nebo zeleniny (té může být víc). A k tomu si přidej zase nějaká semínka nebo oříšky. Vypadá to hodně jednoduše, co? Jenže ona právě v té jednoduchosti a v návratu k co nepřirozenějším potravinám je ta největší hubnoucí síla. Protože je velký rozdíl, jestli si dáš nějakou müsli tyčku (a to si myslím je ten lepší příklad, raději nemluvím o různých jiných tyčkách a sušenkách) nebo čerstvé ovoce a semínka.

Müsli tyčka obsahuje cukr nebo nějaký schovaný cukr v podobě různých sirupů, ztužené tuky, ochucovadla, různé zvlhčovače, želírovače atd. A to vůbec netušíme, v jakém stavu tam je to sušené ovoce a jak vypadalo, než se do tyček dalo.

Ovoce a ořechy obsahují, nečekaně, kus čerstvého ovoce a ořechy. Když bude navíc z domácí zahrádky, víš, jak se o něj pečovalo, jak bylo uskladněné a máš záruku více živin a méně chemie. Když k tomu přidáš ořechy, i ty jsou docela dobře dostupné ze zahrádky, třeba vlašské, máš opět ohromnou výhodu. A navíc je vše čerstvé a plné enzymů.

Čili odpolední svačinka vypadá stejně jako dopolední. Použít tedy můžeš veškeré doporučené kombinace, které jsou uvedeny v článku o dopoledních svačinách. Třeba celozrnné pečivo + rostlinná pomazánka – z červené čočky, tofu, cizrny, pohanky. Snaž se dávat přednost co nejčerstvějším potravinám.

Jak správně poskládat večeři?

Ani tady ti nepovím žádný zázrak. Večeře je zase stejná jako oběd. Musí obsahovat bílkovinu, přílohu (sacharidy) a zeleninu. V množství podobném, jako jsou psané recepty na těchto stránkách. Pokud opravdu nemáš hlad a ten den jsi nesportovala, můžeš si zmenšit přílohu na polovinu. Nezapomeň, že tvé tělo ještě roste a potřebuješ dostatečně živin, proto tě samotný zeleninový salát určitě důkladně nezasytí. Správné kombinace jídel vyčteš v článku o obědech.

No a jsme na konci. Podle mě je stravování strašně jednoduché. To jen v tom stále všichni hledají co nejrychlejší způsob, jak zhubnout. Ale ona žádná zázračná dieta neexistuje. Chce to jen trpělivost.

Pitný režim

Ke správnému jídelníčku patří také správný pitný režim, který je opět velmi jednoduchý. Naštěstí již hodně holek vidím pobíhat s lahví vody. Ano, jediný a nejlepší pitný režim se skládá z čisté neperlivé vody, třeba ochucené plátkem citronu, a na zpestření můžeš během dne zařadit bylinkový nebo zelený čaj. Jakékoliv slazené nápoje zvedají hladinu krevního cukru a naprosto blokují hubnutí a podporují obezitu.

Pohyb

No a ke stravování nezapomeň přidat pohyb. Nejlépe pohyb venku na vzduchu. Bez pohybu bude tělo hubnout pomaleji a nebudeš ho mít pevné.

Tímto článkem série Hubnutí pro holky končí. Máš-li dotazy, ptej se pod článkem. Jen se správnými vědomostmi dokážeš úspěšně porazit svá kila. Stejně jako to dokázaly skoro všechny mé klientky.

Pokud cítíš, že potřebuješ odborný dohled, můžeš navštívit moji poradnu nebo si nech důkladně rozebrat jídelníček a získáš tak mnoho rad šitých na míru pro tvé tělo.

Poděl se s ostatními, jaké máš výsledky. Dodržuješ pravidla zdravé snídaně, obědu a večeře?

Přeji mnoho úspěchů a pohodové hubnutí.

Hanka

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

9 komentářů

 1. Sabina řečeno Červenec 18, 2022 Odpovědět

  Dobrý den, mám takový menší problém, zajímám se o zdravou stravu už přes 3 roky, a když jsem o tom mluvila s rodiči, tak mi to proste zakazovali, apod. … tak se tak stravuji na tajňačku, samozřejmě že nemám možnost jist 100% zdravě, protože prostě obědy vaří rodiče a většinou je to maso rýže brambory Jako polévka většinou vývary Akorát snidani mívám cereálie s mlékem ale psala jste že mléko není zdravé a prostě nemůžu jen tak mamce říct že mléko ne Nevím co mám dělat Předem děkuji za odpověď. PS bude mi 15 let měřím 155 a vážím 51.9 kg Procento svalové hmoty mám 39.6%

  Prosím čekejte...
 2. AnnaKaterinaMusilova řečeno Duben 10, 2020 Odpovědět

  Dobrý den už zase já . Chi se zeptat jestli je dobré jíst na večeři párky nebo něco sladkého

  Prosím čekejte...
 3. Nancy řečeno Duben 24, 2019 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 12 let a vážím 52 kg. Každý den cvičím (posiluji) a snažím se jíst zdravě. Teprve teď, po asi třech týdnech cvičení jsem narazila na váš článek. Již dříve jsem měla nějaké skušenosti se zdravým stravováním. Ale vždy jsem měla jeden problém : rodiče. Nechci se jim s hubnutím svěřovat, protože by mi akorát začali vysvětlovat jak sem hubená a že je to kravina….atd. Tak sem se vás chtěla zeptat jestli nemáte nějaký typ na rychlopřipravitelný oběd či večeři. A co si myslíte o večeři : chleba zapečený s máslem, hermelínem a sušenými rajčaty. Předem děkuji

  Prosím čekejte...
 4. Andrea řečeno Leden 7, 2015 Odpovědět

  Dobrý den, je mi 18 let, jím 5x denně, často piju. Hraji házenou, tréninky mám 3×1,5 hodiny týdně + o víkendu zápas. Před necelým rokem jsem měla psychické problémy a za necelé 2 týdny jsem zhubla 5 kilo, dostala jsem se tak na váhu 58kg. Postupně se vše zlepšilo a váhu jsem nabrala zpět. Před půl rokem jsem ale měla letní přípravu a za týden jsem přibrala 4kg, aniž bych se přejídala či tak, měla jsem tréninky 3x denně po celý týden. Od té doby nemůžu zhubnout. Nyní mám váhu 67,5kg a měřím 170. Jelikož jsem s tím chtěla začít něco dělat, tak jsem se od tohohle týdne kousla a začínám vynechávat sladkosti a zapojuji do jídelníčku více zeleninu a ovoce (bohužel jsem převážně na všechna ovoce alergická, jím jen pomeranče a banány). Mým problémem bohužel jsou ty sladkosti, cítím že je potřebuji, bez nich jsem pak více vyčerpaná a při házené jsem z nedostatku cukrů trpěla třesem nohou. Začala jsem tedy po trénincích chodit skákat přes švihadlo kolem 20 minut v klidném tempu a zapojuji spíše kardio (naše tréninky jsou spíše silostné). Mohla byste mi prosím poradit, co mám udělat proto, aby jsem tedy konečně zhubla? Snažím se o to už poněkolikáté, ale nevidím změny, přitom před rokem jsem dokázala zhubnout a zlepšit si postavu okamžitě. Děkuji za odpověď.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Leden 8, 2015 Odpovědět

   Ahoj Andreo, děkuji za dotaz. Zmínila jsi se o tom, že jsi na hodně věcí alergická, pak bych spíše než hubnutí řešila vyčištění těla, aby jsi mohla začít zařazovat i nyní alergické potraviny a omezovat léky. Ono skoro vždy, když se tělo vyčistí od cukru a od lepku najednou může zase jíst veškeré ovoce a zeleninu. A hubnutí s takovou změnou přijde naprosto samo. Cukr je jed a je příčinou většiny alergií a nemocí. Na správně nastaveném jídelníčku chuť na sladké prostě není, to potvrzují všichni. Tím, že často sportuješ je potřeba zvětšit porce zdravého jídla, aby jsi právě neměla hlad a chutě. Poměrně inspirující návrhy stravování jsou ve Výzvě – SPALUJ TUKY. Pokud by jsi se chtěla pustit do větší změny a redukci alergie, pak bych doporučovala osobní konzultaci nebo online konzultaci přes KLUB HUBNUTÍ A ZDRAVÍ. Je to totiž složitější, protože Ti jídlo musí chutnat, vyhovovat a navíc detoxikovat, je tedy potřeba jídelníček napasovat na míru. Přeji mnoho úspěchů H.

   Prosím čekejte...
 5. mrkvicka řečeno Prosinec 8, 2014 Odpovědět

  Dobrý den Hanko, už nějakou dobu sleduji váš blog a je úžasný ! Beru odsud spoustu informací. Chci se vás zeptat jestli je vhodná odpolední svačina : 2 lžíce čistého bílého jogurtu+1plátek žitného chleba+paprika……..mám něco ubrat ??? A ještě jedna otázečka: Jestli je lepší si dát větší dopolední nebo odpolední svačinu….. předem děkuji za odpověď…..

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Prosinec 11, 2014 Odpovědět

   Děkuji za chválu. Svačina? – záleží na věku, kolik Ti je. Pokud chodíš do školy nebo hodně sportuješ, tak bych jogurt dala celý, s pečivem i s paprikou. Pokud už jsi straší, tak by stačil pouze celý jogurt a zelenina, ale bez pečiva.

   Prosím čekejte...
 6. anonym řečeno Duben 28, 2014 Odpovědět

  Dobrý den hanko co si mám dávat k večeři někdy si dávám salát myslíte že by bylo vhodné to říct máme když chci zhubnout? Zdravý Anička

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 29, 2014 Odpovědět

   Samotný salát k večeři je málo. Máš to napsané v článku. Je potřeba si dát i bílkovinu a ve tvém věku určitě i přílohu.

   Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*