Celulitida

Co s celulitidou?

Jaro se nám blíží, ve skříni na nás čekají krátké sukýnky a plavky, a tak se stále častěji začínáme bavit o celulitidě. Celulitida, která je také označována jako pomerančová kůže, postihuje ženy převážně na stehnech, hýždích a pažích, prostě na místech, která chceme ukazovat.

Většina odborníků se přiklání k názoru, že za vznikem celulitidy stojí kombinace mnoha faktorů – dědičnost, hormonální nerovnováha, poruchy tvorby kolagenu a špatné fungování lymfatického systému. Také hormonální antikoncepce se velkou měrou podílí na vzniku celulitidy.

Jak odstranit celulitidu?

Obávám se, že účinné řešení je pouze v kompletní změně celého životního stylu a myšlení. Máme dnes k dispozici mnoho přístrojů a pomůcek, které pomohou celulitidu redukovat, ale bez komplexního přístupu bude efekt poměrně malý. Jenže kdo z nás je dnes ochotný vysadit hormonální antikoncepci, přestat kouřit, změnit stresovou práci za práci, která nás baví, změnit stravování, zařadit denní pohyb atd.? Každá z nás to zná, ale…

Pojďme si tedy říct, co by nám pomohlo nejvíce, a pokusme se alespoň některé neřesti odstranit:

Pitný režim

Dostatečný pravidelný pitný režim. Tím mám na mysli pouze čistou vodu nebo neslazené bylinkové čaje. Pokud pijete slazené nebo bublinkové nápoje, tělo se nemá jak čistit a toxiny se vám ukládají právě do pomerančové kůže.

Strava

Správně nastavený jídelníček dokáže již po pár týdnech viditelně redukovat celulitidu. Základem vždy musí být omezení až spíše vyřazení bílého a dobarvovaného pečiva, tučného masa, sladkostí, alkoholu. Strava musí být bohatá na omega-3, antioxidanty, minerály, vitamíny, kolagen a velké množství vlákniny – rozpustné i nerozpustné.

Přístroje, krémy – ošetření:

Mezi nejúčinnější přístroje patří podtlakový vacupress. Jedná se o baňku, která díky podtlaku cíleně rozpohybuje problematické partie. Přístroj vždy obsluhuje proškolená obsluha, a proto se může zaměřit na viditelně problematická místa a tlak upravit dle zanesení organismu. Více o vacupressu najdete na stránkách HATEA salonu. Výhodou je, že se celkově pracuje s lymfatickým systémem a výsledky jsou opravdu viditelné již brzy – cca po 6 až 10 opakováních.

Další velice účinné ošetření je ruční lymfatická masáž. Doporučila bych ji naprosto každému, kdo startuje boj s celulitidou. Je tedy vhodné začít ruční lymfatickou masáží a další ošetření řešit vacupressem nebo ruční masáží proti celulitidě.

Ruční masáž proti celulitidě je intenzivní masáž celulitických „bouliček“. Masérka se zaměří na důkladné prokrvení a následné rozmasírování problematických míst. Následuje ozónový zábal, který podpoří prokrvení. Masáž je někdy vnímána jako bolestivá, ale účinky jsou vynikající.

Pohyb

Jaký pohyb je na celulitidu nejvhodnější? Protože potřebujeme tělo prokrvit, odkyselit a detoxikovat, účinný bude jakýkoliv pohyb na čerstvém vzduchu. Díky dýchání při něm dochází k přirozenému odkyselování. Chůze, pomalý běh, skákání a pobíhání s dětmi nebo třeba rychlá chůze s kočárkem. Je to levné, rychlé, zábavné a hlavně účinné.

Pusťte se do toho, léto je za dveřmi a věřte, že celulitida sama nezmizí. Je potřeba máknout. A my Vám rádi pomůžeme.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*