7 superzdravých potravin

7 superpotravin, které možná neznáte

Vaření z polotovarů se může zdát jako výhodné, ale pokud chcete udělat něco pro své zdraví,  je nejlepší začít od nuly, tedy vařit z čerstvých nezpracovaných surovin.
Pokud jíte přirozené potraviny – potraviny, které jsou co nejblíže k jejich přirozeném stavu, tak vlastně jíte super potraviny. Každé tělo potřebuje živiny a všechny důležité živiny jsou obsaženy v čerstvých syrových potravinách.
Abychom vás pro začátek mohli nasměřovat správným směrem, sestavili jsme seznam sedmi superpotravin.
pickles-II
Domácí pickles
  1. Domácí vývar z kostí Domácí vývar je základem, pokud chcete jíst zdravěji. Je to jedno z cenově dostupných jídel. Využijete kosti, které byste jinak vyhodili. Je výborný jako prevence proti onemocněním i pro urychlení zotavení. Obsahuje mnoho prospěšných tuků a spousty důležitých živin, jako je kalcium, magnesium, fosfor, křemík, síra a stopové prvky. Pokud se rozhodnete pro vývar, ať už z kuřecích kostí nebo z hovězích, je dobré, abyste se ujistili, že jde o zvířata z ekologických chovů. Recept na léčivý vývar najdete zde: PRAVÝ LÉČIVÝ GAPS VÝVAR.
  2. Naklíčená semínka – další snadný a levný způsob, jak zpestřit stravu, je přidávání naklíčených semen do zeleninových šťáv nebo salátů. Mohou lehce růst u vás v kuchyni po celý rok. Dr. Mercola uvádí, že slunečnicová semínka jsou jeho favorité,  a to jak z hlediska chuti, tak z hlediska nutriční výživy. Jakmile tato semínka naklíčí, obsahují až 30ti násobek zivin (proteinů, vitamínů a minerálních látek) než zelenina. Naklíčená semínka obecně obsahují cenné enzymy – až 100krát více enzymů než ovoce a zelenina. Inspirujte se JAK KLÍČIT MUNGO FAZOLKY
  3. Kvašená zelenina – fermentované potraviny mají dlouhou historii ve všech dietách. Jsou vysoce ceněny pro blahodárné účinky na zdraví. Proces kultivace, dává vzniknout důležitým mikrobům, které jsou důležité pro náš mikrobiom, a tím se zvyšuje imunitna organismu. Kvašená zelenina je vynikající detoxikační prostředek, pomáhá odplavit z těla toxiny i těžké kovy. Už půl hrnku jednou až třikrát denně může mít velmi pozitivní vliv na vaše zdraví. Kvašení vlastní zeleniny je mnohem jednodušší a levnější, než si možná myslíte. Recept na DOMÁCI PICKLES
  4. Avokádo – je vynikajícim zdrojem zdravých tuků, kterých mají lidé ve svém jídelníčku nedostatek. Obsahuje téměř 20 základních živin, včetně vlákniny, draslíku, Vitamíny E, B a kyseliny listové. Kromě toho avokádo pomáhá účiněji absorbovat živiny, které jsou rozpustné v tucích,  jako je karoten a lutein. Avokádo jezte syrové, při tepelném zpracování je náchylné k oxidaci. Další výhodou je, že avokádo nemusíte kupovat jen z ekologického zemědělství, protože jeho silná slupka ho chrání před pesticidy. Recept na AVOKÁDOVÝ PUDINK
  5. Kapusta – obsahuje vlákninu a antioxidanty a obsahuje  vitamín A, který podporuje zdraví očí a pokožky. Posiluje imunitní systém. Již jedna porce kapusty obsahuje tolik vitamínu C jako pomeranč nebo tolik vápníku jako šálek mléka. Je to prostě vynikající zdroj vitamínů a živin. KAPUSTIČKY V OMÁČCE
  6. BIO kokosový olej – kromě toho, že je vynikající pro funkci štítné žlázy a zažívání, je to olej bohatý na kyselinu laurovou, která má antivirové a antimikrobiální účinky. Kokosový olej je lehký pro naše zažívání, nezvyšuje hladinu cukru v krvi. Pokud potřebujete energii, můžete jednoduše sníst lžičku oleje nebo ho přidat do jídla. Je ideální volbou pro všechny druhy vaření, ve skutečnosti je to jediný dostatečne stabilní olej, který odolává tepelnému poškození. Lze ho použít i místo másla. Ujistěte se, že jste si vybrali organický olej, který není rafinovaný, bělený, tepelně zpracovaný.
  7. Čerstvé byliny – bylinky dělají více, než jen dodávají chuť. Je v nich mnoho cenných živin. Mnohé znich jsou známé pro své léčivé schopnosti. Kurkuma je jedním z příkladů koření, u kterého byly vědecky dokázány protirakoviné léčivé ůčinky.
vyvar_GAPS
Pravý léčivý vývar

 

Zdroj Mercola.com

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*