12 letá Lenka sportovala a nehubla

Přináším Vám další inspirující příběh z výživové poradny. Tentokrát se o výživu zajímala 12 letá Lenka a její maminka. Lenka se dlouhodobě potýkala s mírnou nadváhou. Denně poměrně dost výkonnostně sportovala, a přesto pomaličku tloustla. S maminkou jsme se potkaly v létě na jedné akci, kde jsem analyzovala klienty a radila jim se správným stravováním. Nechala Lenku náhodně přeměřit a její výsledky nebyly zrovna nejlepší. Proto se maminka po rychlém rozhovoru rozhodla, že mě po prázdninách navštíví.

Jak se hubne ve 12 letech?

Za tři měsíce našeho společného výživového programu maminka Leničce naprosto změnila jídelníček. Zachovaly jsme pouze obědy, aby mohla se třídou i nadále navštěvovat školní jídelnu. Vyřadila veškeré sladké a nezdravé potraviny. Nahradila je kvalitními potravinami. Jídla měla dostatek, aby v pohodě zvládala tréninky a spokojeně rostla. Na sladké úlety neměla díky vyváženému jídlu vůbec chuť.

Maminka mne velice překvapovala svojí pestrostí jídelníčku, který Lence vymýšlela. Po prvním měsíci už nebylo co radit, všechno skvěle zvládaly. Navíc výsledky byly každý měsíc lepší a lepší.

Odměnou jim byl vynikající úbytek tuku 2,6 Kg. To u 12tileté slečny, která měří 145 cm je opravdu dost. Viditelně se Lence zmenšilo bříško a musela posunout pásek o další dírku.

Její tukový poměr se změnil z 25,7 % tuku na 20,4 % tuku.  Na její výsledky z dětské analýzy na InBody230 se podívejte na konci článku.

A jak vypadal Lenky jídelníček? Dovolím si zveřejnit jeden den z naší online komunikace.

6.45 51 g žitný chléb+máslo +17 g lučiny, 53 g červená paprika, 77 g okurka, ovocný čaj-neslazený
10:30 79 g celozrn. chléb +šunka +máslo, 88 g jablko, Chleba prý snědla najednou a jablko má rozkrájené a to jedla postupně celé dopoledne
12:45 bramborová kaše+sekaná, zelenin.salát. – škola
15.15 119 g hroznové víno, 15 g mandlí
19:00 90 g natural rýže + tuňák, 200 g ledový salát

Věřím, že toto bude motivace pro všechny mladé slečny a Lenička si zaslouží ohromnou pochvalu. Od maminky mi následně přišel e-mail, ve kterém popisuje své pocity. Přeji jim, aby i nadále vydržely u zdravého stravování.

Hanka

 

„Vážená paní Brychová,

ráda bych se s Vámi podělila o svůj názor na naši spolupráci.

Moje dcera denně sportuje, ale bohužel to nám nestačilo, aby neměla nějaké to kilo navíc. Naše pokusy s hlídáním jídelníčku vždy ztroskotaly a neshledaly se s úspěchem.

Na jedné akci jsem náhodou objevila stánek, kde se provádělo měření  InBody . Ze zvědavosti jsme se zúčastnily měření a výsledky mé 12tileté dcery Lenky nebyly pro mě uspokojivé. Možná právě to bylo tím pravým a posledním signálem, který mě přesvědčil o tom, že náš jídelníček není úplně v pořádku a že se vyplatí vyhledat odbornou pomoc. Po dohodě s dcerou jsme se rozhodly, že s tím zkusíme něco udělat.

Po první návštěvě u Vás jsem měla seznam „správných surovin“. Byla jsem rozhodnutá, že když jsme se toho daly, tak to zvládneme. Druhý den jsem jela nakupovat ty „správné a zdravé“ suroviny. Přiznávám, že některá jídla jsem do té doby vůbec neznala.  Díky novým receptům, které ráda hledám na Vašich stránkách, jsme doma zkusili úplně nová jídla. A musím říct, že se k našemu jídelníčku s úspěchem a dobrovolně přidal i zbytek rodiny. To mi udělalo skutečnou radost.

Výsledky se dostavily překvapivě za velmi krátkou dobu a to určitě podpořilo chuť Léni do správného stravování. Za pár dnů Léňa přestala mít chuť na sladké a už ji vůbec nevadí, že si někdo vezme vedle ní sušenku. První kontrolní měření nám potvrdilo pocity Léni a obě jsme byly překvapené, a hlavně spokojené, jak změna stravy zabrala.

Závěrem musím především moc pochválit dceru, protože je to hlavně její zásluha. Vzorně dodržovala jídelníček a jedla moje výtvory (někdy ne moc povedené). Další kontrolní měření už jen potvrzovalo naše úspěchy a já jsem cítila uspokojení, že moje námaha ohledně přípravy jídla stojí za to a přináší úspěchy.

Ještě jednou Vám moc děkuji, že jste nám ukázala správnou cestu a po celou dobu našeho učení správného stravování jste nám byla nápomocna.

Přeji Vám mnoho krásných dnů a spokojených klientů.

Ivana a Lenka „

 

Lenka_prosinec    Lenka_zari

Pro větší náhled, klikněte na obrázek pravým tlačítkem na myši a dejte otevřít odkaz v novém panelu. Následně si můžete obrázek ještě více zvětšit.

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*