Existuje mnoho různých detoxikačních metod, které pomáhají vyčistit tělo. Jsou-li prováděny správně, jsou pro naše tělo velkým přínosem. Pomáhají radikálně čistit střeva, obnovovat střevní mikroflóru, likvidovat kvasinky a zlepšovat veškerá onemocnění. Je ale nutné dodržovat některé body, a hlavně je potřeba vydržet. Detoxikace typu večer se pořádně najím, protože druhý den budu pít jen vodu, nemá s detoxikací nic společného, a jen se trápíte. A když detoxikaci začnete ráno, večer už nevydržíte a nacpete se, tak za to vám tělo také nepoděkuje. V poradně si vyslechnu spousty pokusů o očisty a často žasnu, co jsou schopni lidé všechno „vytrpět“. Pak se diví, že detoxikace nefunguje.

Tuto melounovou očistu provádím pravidelně několik let a nedám na ni dopustit. Jedná se o velice chutnou a dobře zvládnutelnou očistu i pro začátečníky. Meloun je vynikající sladká potravina, dá se tedy v pohodě baštit po celý den.

Proč zrovna melounová dieta? 20581973_s

Tak tento červený zázrak přírody se v těle chová velmi zásaditě, a to je jeho největší přednost. Pokud ho jíte celý den, skvěle odkyselujete tělo. A možná už správně tušíte, že většina zdravotních problémů pramení v překyseleném těle. To samé můžete vyzkoušet i s okurkami, ale to už mi nepřijde tak chuťově zajímavé. Že se vaše tělo stává zásaditější, si můžete sami ověřit otestováním moči papírky na měření pH.

Melouny jsou silně močopudné, což se využívá při léčení ledvinových potíží I tato očista je brána jako ledvinová očista. Téměř 92% obsahu je voda, zbytek jsou velice důležité vitaminy a minerály.

Melouny jsou take prokazatelně protizánětlivé a neutralizují škodlivé radikály. Živiny nejsou jenom v červené části melounu, ale důležitá je také ta vnitřní bílá kůra. Ta má koncentraci živin největší.

Mají vysoký podíl vitamin A, dále pak vitaminy řady B, vitamin C a další minerální prvky. Některé další studie ukazují, že melouny mají blahodárný vliv i na stimulaci krevního oběhu, uklidňují organismus. Jemná vláknina dužniny pak posiluje stěny střev. Díky vysokému obsahu vody pomáhá stabilizovat poměr vody a soli v organismu. Mezi další nejdůležitější antioxidanty v melounu patří například lykopen.

Melounová detoxikace

Tato melounová očista přivede vaše tělo více k zásaditosti. Tak se začnou z těla odplavovat škodliviny. Meloun skvěle vyčistí ledviny a zažívací trakt. Pomáhá redukovat alergie, záněty, bolesti kloubů. Melounová očista je vhodná i při problémech s dnou nebo cévními problémy. Právě při dně někteří klienti potvzují okamžitou úlevu. Dalším velkým pozitivem je, že zhubnete i nějaké kilo. 

Jak na ni? Je to jednoduché. Kupte si dva zralé melouny a celý den je jezte v neomezeném množství. K tomu se občas napijte obyčejné čisté vody, není to ale podmínkou. To je vše.

Jen nezapomínejte :

Den předem si dejte lehkou večeři nejlépe v podobě zeleniny a ryby, vajec nebo rostlinné bílkoviny.

V den detoxikace :

 • Naplánujte si klid a relax ( chodit do práce plné stresu je nesmysl, to není detox, ale hladovka )
 • Neomezujte se a opravdu jezte, kolik potřebujete.
 • Nepijte kávu a nekuřte. Ani to nepatří k detoxu.
 • Navečer si naplánujte detoxikační koupel. Nasypte do vany mořskou sůl nebo nějakou detoxikační směs. Relaxujte.
 • Jděte brzo spat.
 • Máte-li žízeň, pijte čistou vodu.
 • Naplánujte si procházku, pomalé cvičení, jógu. Snažte se být co nevíce na vzduchu.
 • V případě bolesti hlavy, si jděte lehnout. Zmařit detoxikaci práškem, je také hloupost.
 • Poslouchejte své tělo, nedělejte nic, co je vám nepříjemné.

Následující den

Moje osobní postřehy

 • Za jeden den sním přibližně 7 – 10 kg melounu. Wau, no je to dost.
 • Vypiji asi litr čisté vody. Nejsem moc zvyklá na sladkou chuť a mám tedy potřebu pít i obyčejnou vodu.
 • Baštím i semínka. Nikde jsem nevyčetla, zda se jedí nebo ne. Ale odhaduji, že matka příroda do všech semínek schovává ty nejlepší živiny, tak proč je vyhazovat.
 • Skvělé je, že máte jídlo hned přichystané. Neřešíte nádobí, zašpiníte jen misku, vidličku a nůž. Máte tedy čas na sebe.
 • K večeru mě vždy začne pobolívat hlava, ačkoliv na bolesti hlavy vůbec netrpím.
 • Druhý den ráno vám bude báječně. V detoxu můžete pokračovat i několik dní ( i 5 až 7 dnů).  Já vydržela maximálně dva dny.

A podělte se o své pocity a zkušenosti.

Hanka

 

Mohlo by Vás zajímat :

Viscerální břišní tuk – skrytý zabiják

Zdravá stolice aneb diagnóza z wc

Klub pohodového, trvalého a zdravého hubnutí on-line

Líbí se Vám článek. Pak ho sdílejte a lajkujte na Facebooku . Můžete si také ZDARMA stáhnout nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začít hubnout.