Přišlo emailem …

Dobrý den paní Brychová, 

konečně jsem se dostala k tomu, abych se ozvala, jak funguje změna jídelníčku podle Vašich doporučení.

Zařadila jsem do jídelníčku více olejů, semínek a ořechů, užívám omega 3, místo vitaminu C v podobě pilulek si dávám 100% rakytníkovou bio šťávu, drcená lněná semínka si dávám k snídani na pomazánky, téměř jsem vyřadila kravské mléko a mléčné výrobky z něj si dávám jenom výjimečně. Z pečiva jím pouze domácí žitný kváskový chléb a doma dělané celozrnné buchty ořechové, ovocné atd. úplně bez cukru, sladím pouze stévií, popř. zřídka medem nebo agávovým sirupem.

Špenátové smoothie se stalo mojí oblíbenou dopolední svačinou, je výborné, můj syn ho má také rád, ale dcera ještě neochutnala, nejdřív musí získat důvěru, nelíbí se jí ta barva, obzvláště špenát s jahodami vypadá jako žabinec :-).

Vždycky jsem se bála tuků, abych nezačala tloustnout, ale teď vidím, že i po zařazení tuků netlousnu a jsem opravdu víc sytá.

Problémy s vlasy se pomalu lepší, dokonce vidím, že mi začínájí na skráních dorůstat hustěji. Bolesti kolen se zlepšily, udělala jsem pauzu i se cvičením, abych to bolestivé koleno tolik nezatěžovala, ale teď už je to dobré, tak se do toho zase pustím, docela mi cvičení už chybí.

Asi měsíc piju ženský čaj na úpravu menstruace od bylinkářky, asi před týdnem se objevila velmi slabá menstruace, takže to vypadá, že se tělo dává pomalu dohromady. Uvidím, jak to bude pokračovat.

Nevím, jak moc důvěřujete stravě podle krevních skupin, hubnout se podle toho s největší pravděpodobností nedá, ale když jsem si pročítala potraviny, které se nedoporučují pro krevní skupinu 0, zjistila jsem, že mnohým z těchto nedoporučovaných potravin se buď vyhýbám, protože mi nechutnají nebo je občas zařadím, ale nevyhledávám je, spíše je zařazuji z toho důvodu, že se o nich ví, že mají nějaké prospěšné látky. To jenom takový můj postřeh.

Děkuji Vám moc za rady a věřím, že teď už je vše na dobré cestě ke získání rovnováhy v těle. Člověk musí vyzkoušet, co mu dělá dobře a po čem se cítí špatně a já už to teď, i díky Vám, vím. Bohužel naši známí si myslí, že je to všechno o tom, nic si nedopřát, jíst jídlo bez chuti, dokonce se najdou i takoví, kteří odsuzují, že nechceme jíst jako oni, někteří se ptají, jak to děláme, že vypadáme dobře a když jim to chceme říct, tak neposlouchají. Kamkoli přijdeme, všude se pro naše děti najde nějaká sladkost, bohužel nejvíc se takových sladkostí najde vždycky u prarodičů a pokud se ozveme, tak to zavání hádkou a další neblahý důsledek to má takový, že děti dostávají sladkosti tajně, teď jsou ještě malé a řeknou nám o tom, ale až budou větší, tak se obávám, že je to přinutí lhát, s čímž se neumím a nechci smířit. Úplně jim sladkosti neodpírám ani já, ale chci mít přehled o tom, kolik toho sní, ovšem u babiček je to samozřejmě spíš o množství než o chuti. Marně navrhuji alternativy v podobě vysokoprocentní čokolády, čerstvého nebo sušeného ovoce … Člověk musí změnu ve stravování zkusit, aby pochopil, málokdo ale chce.

Takže ještě jednou děkuji a budu se těšit na další skvělé rady a výborné recepty. 

Hezký den

Jaroslava S.

 

Paní Jaroslava si nechala on-line překontrolovat a doplnit svůj nový jídelníček. Kvůli zdravotním problémům jsem doporučila i běžně dostupné výživové doplňky. 

Moc děkuji za milý e-mail a přeji mnoho úspěchů.

Hanka

 

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*