Kouzlo doteku

„Nejvzácnějším ze všech smyslů je hmat, protože v něm sídlí duše. Čím více se dotýkáme, tím více zároveň roste také duše…“

Charaka Samitha

S různými druhy doteků máme všichni zkušenosti od nejútlejšího dětství. Nejprve jsou to láskyplné doteky maminky, které dávají pocit bezpečí, přijetí a jsou nezbytné pro správný vývoj dítěte. Později zažíváme doteky od dalších členů rodiny, kamarádů, partnerů… Fyzický kontakt je nezbytným předpokladem pro duševní zdraví i dobrý tělesný stav.

Přestože máme v  rukou tak obrovskou léčivou moc, využíváme ji minimálně. Řekla bych, že v dospělosti si obvykle něžných, laskavých doteků a pohlazení dopřáváme velmi málo. Přitom pokožka těla je velice citlivá, vnímavá a doslova touží po doteku. V běžném životě se dotek většinou omezí na podání ruky, maximálně krátké objetí. Větší kontakt bývá společensky nepřijatelný. A co doteky mezi partnery? V období zamilovanosti jsou k sobě dvojice přímo magicky přitahovány a nevynechají žádnou příležitost k tomu, aby se mohly navzájem dotýkat. Z dlouhodobých vztahů se ale bohužel upřímné, láskyplné doteky často vytrácejí. A to je velká škoda.

Jednoduchý způsob, jak si v životě užít více doteků a fyzického kontaktu je dopřát si masáž.  Cílený, pozorný dotek je základem všech typů masáží a má léčivé účinky na naše tělo i duši. Kvalitu doteku je možné neustále rozvíjet a prohlubovat a tak zdokonalovat i samotnou masáž. Ve východních kulturách je naprosto běžné, že každý zná alespoň základní masážní techniky. Mladší členové rodiny se je učí od starších a navzájem si jsou schopni pomoci a ulevit od bolesti. Zároveň častý fyzický kontakt posiluje rodinnou soudržnost. V naší společnosti je toto zatím bohužel spíše výjimkou. A proto je čas to změnit!   Na těchto stránkách budete mít možnost osvojit si postupně jednoduché masérské hmaty a začlenit tak masáže do svého života.

Můžete také využít služeb profesionálních masérů či masérek. Při masážích velmi záleží na tom, kdo a jakým způsobem se Vás dotýká. Možná budete muset vyzkoušet i několik masérů než najdete toho pravého pro Vás. Někoho, jehož dotek Vám bude opravdu příjemný, kdo se dokáže skrze fyzické tělo dotknout i Vašeho srdce a duše. Vy, kteří už nějaké zkušenosti s masážemi máte a jste vnímaví, možná z doteku maséra ledacos poznáte. Vycítíte, zda je během masáže uvolněný a plně koncentrovaný pouze na Vás a každý tah svých rukou. Po takové masáži se pak cítíte dobře nejen fyzicky, ale jste doslova nabiti novou pozitivní energií, kterou Vám masér svými doteky předává a odcházíte s dobrou náladou. Pokud je masér během masáže unavený, ve stresu a hlavou se mu honí, co všechno má ještě ten den stihnout a zařídit, velmi to ovlivní kvalitu masáže i Váš výsledný pocit.

Pokud máte chuť svěřit se do rukou šikovných masérek, které se Vás budou dotýkat profesionálně, s láskou a péčí, můžete si vybrat z široké nabídky masáží v salonu Hatea v Pardubicích. Těšíme se na Vás!

 

Štítky:

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*