Jak vyléčit nachlazení

Zimní počasí je obdobím, kdy se vyskytuje mnohem více onemocnění dýchacích cest a různých virových onemocnění. Ani když jíte naprosto zdravě, nejste stoprocentně chráněni proti těmto neduhům a třeba jednou za tři roky na vás prostě nějaký bacil přeskočí. Jaké mám osvědčené recepty pro boj se začínajícím nachlazením? Je jich pár a na mě a moji rodinu zabírají. Jak jsem psala už v článku cesta ke zdravé rodině, naprosto neznáme, co to jsou antibiotika. Na nachlazení nám stačí pár dní klidu a dodržování těchto bodů.

Osvědčené babské rady na kašel, rýmu a nachlazení

1. KLID

První, co je důležité při prvním náznaku nemoci, je dostat tělo do klidu a do postele. Vím, že nikdo dnes nemá čas a je skoro nemožné si lehnout. Ale myslete na to, že nic není důležitějšího než vlastní zdraví. Proto klidně počká vaření, žehlení, nákupy a šup do postele nebo alespoň na pohovku pod deku. Nezapomeňte ani na své nemocné dítko. Opravdu nepatří do školky, ale do postýlky. Věřím, že je to komplikované s hlídáním, ale myslete na to, že odměnou vám bude zdraví dítěte a v budoucnu nebudete řešit jeho narušenou imunitu.

2. DOSTATEK TEKUTIN

Tím mám na mysli opravdu velký příjem tekutin. Dcera vždycky hudruje, že už ty čaje nechce ani vidět. Odhaduji, že se dostaneme až k nějakým 4 litrům tekutin denně. A jaké tekutiny jsou nejlepší? Jako hlavní dělám zázvorový čaj. Výborně chutná, prohřívá a pomáhá od zahlenění. Pak používám různé bylinky, jako je třeba šípek nebo lípa. Dále namíchané směsi z lékárny, například průduškové, na chřipku, na kašel a jiné.

3. VITAMÍN C

Mega dávky vitamínu C. Tuto informaci píši jako svůj osvědčený nástroj proti nachlazení a možná s tím ne každý bude souhlasit. Ale pokud si přečtete knížku Vitamín C a megaskorbická léčba (ke stažení zdarma na internetu), tak možná pochopíte. Co to tedy znamená? Každé 2 hodiny sním minimálně 1 – 2 g vitamínu C. Moje děti jsou dospělé, čili i ony dostávají stejnou dávku. Předávkovat vitamínem C se nemůžete.

4. HORKÁ KOUPEL

Opět se asi budu rozcházet s některými doporučeními. Ale jak na nás něco leze, šup do horké vany doplněné o kapičky eukalyptu a mořskou sůl. To jsem praktikovala, i když byly děti malinké. Nerady se potily, ani já se ráda nepotím v posteli. Vana mi tak krásně pocení nahradí.  Za chvíli se potíte na čele, pod vlasy, prostě celé tělo se hřeje. Podle studií teplo pomáhá při nachlazení, protože zvyšuje teplotu těla a tím vytváří falešnou horečku a zabíjí bakterie. Ve vaně mějte ponořené kotníky a celé ruce. Pomáhá to uvolňovat rýmu. Z vany vylézejte pomalu, aby se vám nezamotala hlava. Po koupeli si lehněte do postele. Pozor, horká voda není vhodná, pokud už máte zvýšenou teplotu nebo horečku.

5. HOREČKA, TEPLOTA

Když máte teplotu či horečku, snažte se ji udržet co nejdéle bez jakýchkoliv léků. Čím déle vydržíte, tím více tělo bojuje s bacily a posiluje se vaše imunita. Já osobně při srážení horečky nejdříve zkouším studený zábal na ruce a na nohy. Případně se mi osvědčila vlažná sprcha. Takto jste schopni teplotu srazit dolů až o jeden stupeň.

6. ZÁBAL NA KRK

Nejlepší je Priessnitzův obklad. Pomůže od bolesti v krku, od zahlenění. A jak ho provádíme u nás doma? Připravíme si šátek, kapesník a mikrotenový sáček. Částečně složený kapesník namočíme ve studené vodě a dáme na krk, přiložíme mikrotenový sáček, aby překrýval celý kapesník. Nakonec zabalíme celý krk do šátku. Necháme působit zhruba 2 hodiny. Dělám ho několikrát denně, ale vždy asi s 2 hodinovou pauzou. Když jsem ho dělávala bez pauzy, občas se objevila na krku vyrážka, asi ze zapaření.

7. CIBULE, ČESNEK  cibulovy_sirup

Cibule pomáhá skvěle odhleňovat a zabraňuje množení hlenu. Nakrájejte najemno cibuli, zalijte 2 lžícemi medu a nechte v lednici, aby pustila šťávu. Podávejte několikrát denně cca jednu lžíci.

Česnek míchám naprosto do všeho. Nejlépe do polévek, které u nás doma v době nemoci spolu s čerstvými šťávami převládají.

 8. CO JÍST?

Snažte se co nejvíce poslouchat svoje tělo. Někomu vyhovují vlažné či teplé zeleninové polévky, pravý vývar nebo jen ovoce či ovocné šťávy. Když budete dělat polévky, vymačkejte do talíře stroužek česneku, který působí proti bakteriím.

V době nemoci bych nedoporučovala do jídelníčku zařazovat mléčné výrobky, sladké a mouku. Nechte tělo, ať si nemoc vyřeší samo. Vaše imunita je ten nejdokonalejší lékař, ale musíte jí dát šanci. Nesmíte jen vypnout kontrolku nějakou tabletkou.

Mudr. Hnízdil

Jeden z vynikajících českých lékařů Mudr. Jan Hnízdil to svým citátem řekl naprosto přesně. Jeho velice zajímavý pohled na nemoc si můžete přečíst v článku Nemoc dítěte bývá vzkazem rodičům: Málo se mi věnujete.

Podělte se také o své osvědčené rady na léčbu nachlazení.

Hanka

 

 

Štítky:

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*