Danča má zdravější štíhlé tělo

Dnes přináším jeden příběh, který se stále vyvíjí, ale posunuje se tím nejlepším směrem. Směrem ke zdraví. Čtyřiadvacetiletá Daniela mě navštívila poprvé v září roku 2013. Seděla proti mně velice skromná milá mladá žena s krásným úsměvem. Hlavním cílem její návštěvy bylo zhubnout. Stejně jako ostatním klientům jsem i jí provedla podrobnou analýzu těla a vyzpovídala jsem ji. Byla dle mého názoru ve velice špatném zdravotním stavu. Trpěla silným atopickým ekzémem po celém těle. Alergická byla na ovoce a některou zeleninu, často mívala bolesti hlavy. Hlásila mi, že celou zimu užívala antibiotika. K tomu všemu se denně objevovala častá a řídká stolice.

Vážím si lidí, kteří si řeknou „dost“ a převezmou odpovědnost za své zdraví do svých rukou. A tušila jsem, že Daniela je jedna z nich. Když mi řekla, že vysadila před časem sama i kortikoidy, protože už se nechce ničit, věděla jsem, že je odhodlaná ke změně.

Jídelníček jsme nasměrovaly na bezpšeničnou a bezmléčnou stravu. Je to první krok, který doporučuji všem. Navíc zařadila velké množství probiotik a probiotických potravin, aby antibiotiky zničená střeva osídlila zdravými bakteriemi. Byla to pro ni ohromná změna. Původní jídelníček se skládal z běžných potravin, pečiva, sýrů, ochucených jogurtů.

Začala zařazovat pouze celozrnné žitné pečivo s kváskem. Mléčné výrobky co nejvíce omezila. Po pár dnech cítila úlevu, zmizel pocit nafouknutí. Získala příliv energie.

„Jinak se cítím plná energie a mám lepší náladu, doma si tančím a zpívám. Jsem moc ráda, že jsem k Vám zašla.“

Přestaly jí bolesti hlavy. Stále ale nedocházelo ke změně v zažívání a v pozitivní reakci ekzému, proto jsme postupovaly do přísnější stravy. Daniela vypozorovala, že jí nedělá dobře večerní syrová zelenina. Vyměnila ji tedy za vařenou. Dále začala omezovat i žitné výrobky, abychom co nejvíce vyřadily ze stravy lepek. I když dle lékařů nebyla na lepek ani laktózu alergická.

Tříměsíční poradenství uteklo rychle, Daniela perfektně zhubla, ale po stránce zdraví jsme nebyly spokojené. Proto jsem Daniele navrhla, že jí i nadále budu ráda pomáhat. Věděla jsem, že se chce uzdravit a jen je potřeba čas. Miluji tyto klienty, kteří se snaží, a pro mě jsou tím nejlepším studijním přínosem.

Ekzém se trošku uklidnil, zmizely bolesti hlavy a lehce se upravila stolice. Stále byl v těle ale nějaký problém. Poprvé v říjnu jsem Danielu naťukla s GAPS dietou. Znala jsem veškeré informace a byla jsem přesvědčena, že to je směr, kterým by měla Danča jít. Poslala jsem jí odkazy a nechala ji přemýšlet. Neviděla to jako reálné.

Na tu GAPS dietu jsem se trochu dívala, ale moc si nedovedu prakticky představit jíst celý den pouze vývar a hlavně vzít si ho do školy? Musí se jíst opravdu celý den pouze vývar? Navíc jsem koukala, že tam je i kefír atd., to bych asi zase měla vynechat.“

Koncem listopadu se problémy zhoršily, protože se přidal ještě stres ze zkoušek ve škole. Navštívila lékaře, aby získala ještě nějaké odborné rady z řad mediků. Bohužel dostala jen léky. Sama věděla, že ty jí nepomohou a že nechce ve 24 letech zůstat s takovými problémy.

„Tak jsem vyfasovala jen Lexaurin a Reasec na průjem.“

Začala také sama pátrat na internetu. Snažím se, aby klienti co nejvíce pátrali a pochopili své tělo. Informace se jí začaly objevovat, začaly jí do sebe zapadat souvislosti. Ekzém – střeva. Špatná střeva, špatná kůže, špatné tělo. Koncem listopadu navštívila lékaře a nechala si udělat veškerá střevní vyšetření. Výsledky byly naštěstí v pořádku. Ano, po lékařské stránce byla v pořádku. Ačkoliv byla osypaná od hlavy až k patě a měla denně několik řídkých stolic.

„Moc Vám děkuji za rady, které jste mi doposud dala. Člověk si neuvědomí, kolik do sebe pumpuje chemie a jak mu škodí. Třeba ohledně toho ekzému kortikoidy sice pomohou a uleví, ale dlouho jsem o jejich škodlivosti neměla ponětí a žádný lékař mi nikdy neřekl, že je nějaký problém uvnitř těla a ekzém je pouze jeho projevem. Díky Vám jsem si uvědomila, že člověk se musí zajímat sám a je třeba se starat o své tělo a dávat mu ty správné látky, aby fungovalo. Musí se nad tím přemýšlet. A doufám, že se mi podaří dát se dohromady a zvítězit nad ekzémem a průjmy.

Před Vánocemi byla rozhodnutá, že od nového roku najede na GAPS dietu. Ekzém se jí zhoršil. Bylo jasné, že běžně zdravá strava na něj nestačí. V tu dobu jsem Danču alespoň částečně podpořila a vrhla jsem se do částečné GAPS diety – PALEO diety.

„Jsem už vážně nešťastná, v noci se budím a škrábu se, nechce se mi ani chodit do školy, protože jak se obléknu do oblečení, které nevětrá, tak se mi to horší. Nemůžu se namazat, kůže je vysušená, bolí a svědí.“

Už mezi svátky začala zařazovat GAPS recepty. Každodenní vývar a pravé kysané zelí plné probiotik. Od 2. 1. 2014 začala Daniela psát nový životní příběh.

První dny ji potrápily silné detoxikační projevy. Ohromné bolesti celého těla. První pozitivní věc nastala 10. 1. Stolice začala být pevnější, přešly bolesti těla a začala se cítit lépe. Čekala ji oslava vlastních narozenin. Věřila, že si už nic nedá, že směr GAPS je pro ni ten správný.  Protože se v GAPSU tělo učí jíst postupně veškeré potraviny. Zjistila, že nesnese vajíčko. Opět to nebylo potvrzené lékaři. Po vajíčku byla vždy stolice řídká. Po 20 dnech na GAPS dietě mi Daniela shrnula svůj příběh. Poprosila jsem ji o to. Možná její příběh pomůže i někomu z vás.

„Když jsem si poprvé přečetla, v čem spočívá dieta GAPS, tak jsem článek za prvé ani nedočetla a za druhé jsem si pomyslela: „Tak to v žádném případě“. A už jsem na této dietě 20 dní. Zkrátka jsem musela kvůli mým letitým problémům s průjmy, alergií, ekzémem a náběhem na astma. GAPS dieta je takový vyšší level Paleo stravy. Z počátku diety se jedí pouze vývary a postupně se přidávají další potraviny. Snadno se tak dá zjistit, které potraviny člověku nedělají dobře. U mě to k mému překvapení je vaječný bílek.

První fáze byla nejtěžší, protože jsem nevěděla, co mě čeká. Jedla jsem pouze vývar, k snídani, k svačině, k obědu, k večeři a čtvrtý den jsem ho měla plné zuby. Zpočátku se mi problémy zhoršily, ale asi po týdnu se problémy s průjmy začaly mírnit. Vývary mi zklidnily střeva a k tomu každý den užívám probiotika, abych pomohla zdravé mikroflóře. Také přišel detox těla, kdy jsem si připadala, jako bych měla hroznou chřipku. Třeštila mě hlava, bolely mě klouby a ledviny, prostě celé tělo. Byla jsem hodně unavená a spala skoro 10 hodin denně. Ale takto silný detox trval pouze dva dny. Detoxikaci těla jsem pomohla koupelemi v mořské nerafinované soli. Je důležité, aby byla sůl nerafinovaná, protože jenom ta v sobě obsahuje potřebné minerály. Vůbec celá GAPS dieta je založena na tom, aby všechny potraviny byly co nejvíce BIO. A tak si připravuji doma kefír a fermentovanou zeleninu a je to mnohem chutnější a tisíckrát zdravější, než to, co koupíte běžně v obchodě. Jsou přísně zakázány konzervanty a chemické přísady v jídle a samozřejmě cukr. Ani jedna z těchto látek nic potřebného tělu nedodá, naopak ho zatěžuje.

Dieta je opravdu hodně náročná a je potřeba se na ni připravit. Chce to hodně odhodlání. Musíte si na přípravu jídla vyhradit více času a vynaložit i větší peněžní částku, než na kterou jste zvyklí.

Momentálně jsem ve třetí fázi této diety s tím, že nejím bílek, a pomalu se chystám na fázi čtvrtou. Nechci nic uspěchat a toleranci každé potraviny pečlivě sleduji. Po zdravotní stránce se mi lepší stolice, zbytek snad přijde později. Úplně mi zmizela chuť na čokoládu a já čokoládu milovala! Občas mám chuť na kuskus se zeleninou nebo na mé milované sushi, ale ty chutě mě přecházejí. Na této dietě je nutné jíst hodně tuku, aby člověk neměl hlad, a když není hlad, tak ty chutě taky odezní. A jakmile jsem se přehoupla přes tu první vývarovou fázi, tak je mi mnohem lépe. Jsem odhodlaná dietu držet dál a zůstat na ní, co nejdéle.“

Poslední únorová zpráva, myslím, mluví za vše. Po mnoha letech problémů zažívá Danča pohodu. Ještě ji čeká dlouhá cesta, ale ona to zvládne. Z takto rozjetého vlaku se již nevystupuje.

„Dobrý den,

mám pro Vás dobré zprávy. Radikálně mi začal ustupovat ekzém navzdory stresu a pocení při cvičení. 5. a 6. fázi GAPS diety jsem spojila dohromady, takže jsem začala jíst ovoce a zeleninu naráz a bylo to bez problému. Jsem strašně šťastná, protože je mi mnohem lépe. Od začátku piju každý den i jaterní a ledvinový čaj, to mi asi taky pomáhá. Zlepšila se mi i pleť, prý jsem taková rozzářená.

Moc moc moc děkuji, že jste mě na dietu navedla a přeji krásný den.“

I vy máte na výběr. Nenechte se uchlácholit léky a vezměte odpovědnost za své zdraví do svých rukou. Je přece báječné žít ve zdraví, bez bolesti, bez léků. Tělo má neuvěřitelnou schopnost samoléčení, jen se mu musí dát ta správná šance. Pro někoho je to bezlepková strava, pro někoho třeba vegetariánství nebo raw strava a pro jiného například GAPS. Přečtěte si i příběh malé Melinky a její boj s kožní mastocytózou.

Níže přináším výsledky Daniely z analýzy těla ze září a prosince 2013. Zhubla nádherně, ale moje největší radost je, že opět kvete a může se bezbolestně smát. Dančo, přeji Vám mnoho úspěchů a síly v cestě za zdravím.

daniela_zari       daniela_prosinec

Pro větší náhled, klikněte na obrázek pravým tlačítkem na myši a dejte otevřít odkaz v novém panelu. Následně si můžete obrázek ještě více zvětšit.

Pusť se i Ty s námi do pohodového hubnutí a k cestě ke zdraví.

Hanka

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

4 komentářů

 1. lucinkan řečeno Duben 20, 2014 Odpovědět

  Daniela je baječná, když se do taho takto pustila. Mám kamarádku a ta má podobné problémy. Několikrát za den utíká na wc, protože má průjem. Je z toho nešťastná. Jak dlouho se musí ta GAPS dieta držet?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Duben 21, 2014 Odpovědět

   Gaps dieta se drží až 2 roky. Záleží na stavu každého těla. Průjmy často způsobuje lepek a mléko. Někdy stačí jen důkladné vyřazení těchto potravin a GAPS dieta není nutná.

   Prosím čekejte...
  2. daniela řečeno Květen 25, 2014 Odpovědět

   Lucinko, výsledky stojí za to snažení :-). Člověk si to musí nastudovat, nechat pořádně projít hlavou a uklidnit psychiku. Důležitá je podpora rodiny a blízkých. Nejsem vždy úplně vzorná, je to těžké. Ale i tak jsem se dietou po dvou měsících na 90% zbavila pylové alergie, kterou jsem mívala od 5 let v březnu – květnu. Letos jenom pár pčiknutí a byla jsem úplně bez léků :-). celkově se můj zdravotní stav lepší :-). Rozhodně je to skvělé řešení pro všechny alergiky a atopiky a většinu zažívacích problémů, které způsobují přemnožené kvasinky.

   Prosím čekejte...
   1. Hana Brychová řečeno Květen 26, 2014 Odpovědět

    To je moc milý komentář Danielo. Jsem ráda, že se zdravotní stav stále lepší :-).

    Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*