Co se stane po vypití dietní koly?

„Lidé si užívají chuť Coca-coly více než 129 let. Podobně jako všechny nealkoholické nápoje je její konzumace naprosto bezpečná a můžeme jí tak zařadit do našich jídelníčků. (Mluvčí společnosti Coca-cola)“ Je to skutečně pravda?

Kokain?

Než byl zakázán, byl kokain nedílnou součástí výrobků společnosti Coca-cola. Přidával se do každé plechovky a způsoboval lehkou závislost. Dnes, aby byla zachovaná návykovost, musela Coca-cola přijít s něčím, co kokain nahradí. Nový recept na dietní kolu se nijak neliší. Způsobuje závislost a má mnoho vedlejších a škodlivých účinků.

Pravidelné pití koly může být spojené s vysokou pravděpodobností vzniku

 • srdečních onemocnění
 • mrtvice
 • cukrovky
 • metabolického syndromy
 • vysokého krevního tlaku
 • přispívá k nárůstu tělesné hmotnosti

Co se děje v našem těle po vypití jedné plechovky dietní koly?

V prvních 10 minutách dochází k napadení zubní skloviny a zmatení chuťových receptorů. Kyselina fosforečná způsobuje zubní erozi a umělá sladidla jako aspartam napadají přirozenou schopnost našeho těla. Způsobují zmatení chuťových buněk, které mylně aktivují tělo do stavu přijímání cukru.

Po 20 minutách dochází k aktivaci inzulínu, který zahájí ukládání tuku. Umělá sladidla a cukerné alkoholy (jiný typ nízkokalorického sladidla) negativně reagují se střevními bakteriemi, které tvoří součást imunitního a trávicího systému.

40 min po konzumaci vzniká závislost. Potenciálně smrtící kombinace kofeinu a aspartamu vytváří stupeň závislosti podobný tomu, který způsobuje kokain. Na tomto procesu se podílí především náš dopaminový systém.

Po 60 minutách dochází k čerpání živin a vytváří se pocit hladu. Dietní kola zbavuje vaše tělo nezbytných minerálů. Nehasí žízeň, ale způsobuje dehydrataci, což vede k neschopnosti se soustředit, únavě a pocitu podráždění. Umělá sladidla také ovlivňují leptin, tedy hormon, který řídí naši chuť k jídlu. Výsledkem je pocit hladu a následné menší uspokojení s běžným množstvím stravy.

Když konzumujete více a více chemikálií, vaše tělo přirozeně není schopno je odvádět. Vytváří si tak více tuku, aby udrželo škodlivé chemikálie od vnitřních orgánů. Tuk se ukládá především v oblasti stehen a břicha.

Podrobnější informace najdete v článku na webu http://therenegadepharmacist.com/

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

2 komentářů

 1. Janysek13 řečeno Červenec 22, 2019 Odpovědět

  Dobry den, Prosím je možné sestavit jídelníček na míru? Děkuji Jana

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Červenec 25, 2019 Odpovědět

   Dobrý den, nabízím online kurzy – https://www.receptynahubnuti.cz/online-kurzy, kde pochopíte, jak si jídelníček sestavit a následně ho můžete se mnou zkonzultovat a poradit se. Online podporu máte v ceně kurzu.

   Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*