Aromaterapie jako podpora při hubnutí

Netvrdím, že je aromaterapie zázračný lék, kdy si jednou přičichnete a ihned zhubnete a nebudete mít chuť na jídlo. Ale je to něco, co můžete použít jako podpůrný prostředek, který vám pomůže zpříjemnit hubnoucí proces, může pomoci udržet na uzdě touhu po jídle, pomoci nám s odhodláním začít s dietou a utišit úzkost. Také vám pomůže při pochybnostech a detoxikaci. A ještě k tomu krásně voníte a cítíte se lépe.

V případě, že byste chtěli podpořit proces hubnutí, můžete oslovit aromaterapeuta, aby vám pomohl namíchat směs éterických olejů nebo si ji můžete připravit sami, dle návodu níže.

Už víme, že ztráta váhy souvisí s vůněmi. Inhalace éterických olejů působí na části mozku, konkrétně na hypotalamus ( mezimozek), který kontroluje pocit sytosti a žízně. Při inhalaci éterických olejů přenášíme molekuly éterických olejů do mozku, a pokud to je správný éterický olej, tak začne signalizovat, že jsme najedeni a pocit hladu se zmenší nebo zmizí na nějakou chvíli. Jíst samozřejmě musíte, ale pomůže vám to zmenšit chuť.

Jistě jste si všimli, že když vaříte a čicháte vůni jídla celý den, pak také méňě jíte. To je podobný efekt jako u éterických olejů. Pokud inhalujeme vůni oleje, který nám připomíná nějaké jídlo, pak nemáme takový hlad.

Nejlepší oleje podporující hubnutí jsou: Grapefruit (Citrus decumana), Santal Bílý ( Santalum Album), Citron ( Citrus Limon) , Zázvor (Zingiber officinalis) , Benzoe (Styrax benzoe), Vanilka (Vanilla Planifolia), Levandule (Lavandula angustifolia) a další.

Grapefruit  využíváme pro jeho vlastnosti jako jsou podpora imunity, rozpouštění tuků – rychlejší odbourávání tuků, odvodňování, detoxikace organismu a působení na lymfu. A je to vhodný éterický olej pro ty, kteří hledají útěchu v jídle.

Santal Bílý působí na lymfatický systém, tudíž je také vhodný při lymfodrenážích, kde pomáhá při splaskávání otoků a jako vedlejší účinek pomáhá při celulitidě. Dále podporuje trávení, pomáhá se odreagovat a posiluje nervy.

Citron má čistící účinky, také pomáhá detoxikovat, pomáhá rozproudit lymfu a odstraňovat celulitidu.

Pokud se zaměříme na psychické působení éterických olejů, pak nám jistě pomůže Zázvor, který dodává odvahu a vede nás k výkonu. Vanilka, která nám pomáhá navodit pocit domova, pohody a zklidnit nás.

Nebo Benzoe, která nás zabaluje do teplé deky, uklidňuje nás a laská nás a pomáhá při úzkostech.

 

Jak používat oleje pro hubnutí?

Buď je můžeme inhalovat – namícháme si požadovanou směs a z hluboka dýcháme. Pokud chceme oleje inhalovat, pak doporučuji inhalovat před jídlem, můžeme to opakovat před každým pokrmem. Nebo namíchnou směs přidáme do nosného oleje ( slunečnicový, olivový, mandlový olej) a natíráme na oblasti, kde si přejeme zhubnout. V případě této možnosti nepřekračujeme dávkování 25-30 kapek éterického oleje do 50 ml nosného oleje. Aplikujeme na pokožku a vmasírováváme olej alespoň 2 minuty.  Můžeme opakovat 2x denně.

Další možností je přimíchat směs éterických olejů do medu, smetany, mléka nebo hydrofilního oleje a používat jako směs do koupele.

Příklad masážního oleje pro podporu hubnutí:

  • 50 ml nosného slunečnicového oleje (Helianthus annus )
  • 10 kapek Grapefruitu
  • 10 kapek Citronu (Citrus Limon)
  • 5 kapek Zázvoru ( Zingiber officinalis)

Aplikovat ráno na stehna a masírovat minimálně 2 minuty a večer po koupeli nanést a masírovat opět minimálně 2 minuty. Před použitím oleje s ním raději zatřste, aby se oleje pořádně promíchaly. Poté doporučuji provádět cviky na požadované oblasti  ( sedy lehy, dřepy,…) Pomůže to cirkulaci krve.

Jedna z příjemnějších věcí, které můžeme přidat do svého hubnoucího plánu jsou masáže, dnes si již můžete vybrat z mnoha masážních technik podporujících hubnutí, jako jsou Aromamasáž, Lymfordenáže, Antilelulitidové masáže, Baňkování,  a mnohé další.

Jakkoli jsou tyto oleje účinné tak nenahradí pestrou stravu a cvičení, musíte mít na paměti, že to je jen podpůrný prostředek k hubnutí. A základem k úspěchu je pravidelnost, pokud je budeme používat jen jednou týdně tak se velkého úspěchu nedočkáme.

Ráda odpovím na vaše dotazy.

Lucka

 

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*