LCHF – keto těstoviny za 3 min

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez ořechů, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, paleo strava, sacharidy do 6g, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
3 minut
Délka vaření
2 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo
pro děti
Přidal
Přidáno
1 ks
vejce
20 g
mascarpone
1 ČL
psyllium
1 špetka
sůl
LCHF – keto těstoviny za 3 min

Měli bychom si ty LCHF recepty shrnout, už máme recept na KETO KNEDLÍK, KETO PRECLÍKY a ještě chyběl ten na těstoviny. Proto jsem pátrala všude možně na anglických webech a snažila se najít recepty. Všechny však byly takové zdlouhavé a já mám raději, když jsou jednoduché a rychlé. Můj hlavní požadavek byl, aby se těstoviny daly udělat na pánvi a nemusela se kvůli tomu rozpékat trouba. Pak bylo jasné, že musí obsahovat vejce, psyllium a pro jemnější chuť mascarpone. Stačilo to tedy párkrát vyzkoušet a měla jsem vychytaný ten správný poměr surovin. Je úžasné, že i při KETOGENNÍ a LOW CARB stravě si můžete vychutnat pocit jíst těstoviny. Já je měla s domácím LOW CARB KEČUPEM sypané strouhaným čedarem.

 

 

low-carb-keto-pasta

Mohlo by vás zajímat :

Co jíst při ketogenní stravě

Co je to low-carb a ketogenní strava

Moje cesta k low-carb stravě

FACEBOOK – skupina – KETO a LOW-CARB STRAVA – RECEPTY A ZKUŠENOSTI

  1. Vejce, mascarpone, sůl a psyllium dáme do misky a šlehačem důkladně vyšleháme. Je potřeba, aby mascarpone bylo úplně jemné a nedělalo ve směsi hrudky.
  2. Rozpálíme pánev lehounce potřenou máslem a těsto na ni nalijeme. Pánví zakroužíme, aby se těsto rozlilo po celém dně. Používám pánev velikosti 28 cm a zakryje se celá.
  3. Ihned jak je omeleta hotová (asi za minutu), obracečkou ji otočíme a chviličku doděláme i z druhé strany.
  4. Omeletu dáme na prkýnko a ostrým nožem krájíme tenké proužky.
  5. Podáváme na jakýkoliv způsob jako těstoviny.

Již brzy spouštím on-line kurz hubnutí Zkus to jinak.

Již brzy

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*