Zázvorový čaj

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, staré, vegan

Prosím čekejte...
Čas přípravy
15 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo

nápoje

Přidal
Přidáno
10 g
zázvor čerstvý
250 ml
voda
1/2 ks
citron
1 ČL
med
Zázvorový čaj

Věřím, že většina z vás tento zahřívací nápoj a zná. Ale protože se sem tam objeví někdo, kdo prostě ještě zázvorový čaj neochutnal, tak jsem raději připravila recept. Zázvorový čaj je vhodný k pití hlavně teď v zimě. Zázvor totiž patří mezí potraviny, které zahřívají. V kombinaci s citrónem a medem je vynikající při prvních náznacích nachlazení. Zázvor koupíte dnes již běžně v každém obchodě.

 

zazvorovy_caj

 

 

 1. Na jeden hrnek používám zázvor velikosti asi jako první článek palce. Ale každý má rád jinak silný čaj. Proto si svoji dávku musíte otestovat. Čaj vám musí chutnat a nesmí hodně pálit v krku, jen tak příjemně. Kousek zázvoru tedy okrájejte a nastrouhejte a nebo nakrájejte na menší kousky. Dejte do hrnku a zalijte horkou vodou. Nechte louhovat cca 10 - 15min. Čím déle, tím bude silnější. Přidejte citrón a případně med (pokud sladíte) a pijte ho teplý a nebo vlažný.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

2 komentářů

 1. TerezieZV řečeno Prosinec 5, 2013 Odpovědět

  Toto množství dávám na asi tak litrovou konvici. Ze začátku jsem tam na plátky nakrájený zázvor nechávala dokud se čaj nevypil, ale ke konci už to nebylo dobré. A protože nemám žlučník těžko snáším celodenní popíjení tohoto čaje. Na nachlazení jsem zkoušela do malé sklenky proložit vrstvy plátků citronu a zázvoru a zalít medem.Po odpočinutí dát lžičku medu na jeden šálek horké vody.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Prosinec 5, 2013 Odpovědět

   Děkuji za doplnění. Opravdu při problémech se žlučníkem nemusí zázvor vyhovovat. Vždycky je potřeba řídit se vlastními pocity. Ten návod s plátky citrónu myslíte tak, že jste si udělala takový citrónovo zázvorový med?? Chápu to dobře? To zní skvěle 🙂

   Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*