Zapečené papriky s balkánským sýrem

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez ořechů, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, sacharidy nad 15g, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
15 minut
Délka vaření
50 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
2 porce
Jídlo

hlavní jídla

snack

Přidal
Přidáno
6 ks
paprika bílá
2 ks
vejce
250 g
balkánský sýr
Zapečené papriky s balkánským sýrem

V posledním příspěvku jsme se naučili, jak si doma jednoduše udělat domácí balkán (recept ZDE). No a pokud nevíte, co s ním, a běžný šopský salát už Vás nudí, můžete s balkánským sýrem začít vařit. Tento recept dodala kolegyně Monika. A protože přinesla hotové jídlo také ochutnat, tak ho mohu jen doporučit. Chuť slaného balkánu a paprik se skvěle doplňuje. Jídlo má dostatek bílkovin, a když k němu přidáte nějakou vhodnou přílohu, máte výborný oběd. Případně si můžete nechat kus na svačinku. Nezapomínejte, že se jedná o mléčný výrobek a měli bychom s ním ve zdravém jídelníčku trošku šetřit.

 

suroviny-na-pečené-papriky

 

náplň-z-tvarohu-a-vajíčka

  1. Papriky si očistíme od semínek a dáme nejprve upéct do trouby, aby se daly oloupat.
  2. Pečeme na 200 stupňů, dokud slupka nezačne hnědnout, tj. cca po 30 minutách. V polovině času je v pekáčku obrátíme. Poté vyndáme a přikryjeme utěrkou. Po vychladnutí jdou krásně sloupnout.
  3. Připravíme si náplň z domácího balkánu (pokud nemáme, stačí tvaroh, ale přidáme sůl) a dvou vajíček, vidličkou rozmačkáme a promícháme.
  4. Papriky si rozkrojíme a klademe na pekáček střídavě papriky a náplň, opakujeme dvakrát až třikrát.
  5. Opět dáme do trouby na 200 stupňů přibližně na 20 minut, okraje by měly zlátnout.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*