Tvaroh plný omega3 – podle Budwig

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez ořechů, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, rychlovky, sacharidy 6 - 10g, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
10 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo

snídaně

hlavní jídla

snack

Přidal
Přidáno
250 g
tvaroh tučný
2 PL
lněný olej
1 g
lněné semínko čerstvě pomleté
Tvaroh plný omega3 – podle Budwig

Slyšeli jste někdy o léčivé dietě dr. Johanny Budwigové založené na pojídání tvarohu smíchaného se lněným olejem? Pokud ne, tak doporučuji toto téma nastudovat například v knize „Lněný olej – účinná pomoc proti arterioskleróze, infarktu a rakovině“ . Tento “ zázračný tvaroh“ je totiž vysokým zdrojem omega3, které mají velikou léčebnou sílu.

Lněným semínkem proti rakovině a mnoha nemocem.

Autorem jednoho z velice důležitých a fatálních medicínských objevů 20. století v roce 1951 je německá biochemička Dr. Johanna Budwigová, PhD, patřící mezi významné evropské autority v oblasti tuků a výživy. Byla 7x nominována na Nobelovu cenu, kterou ovšem v rámci „vyšších nezadatelných zájmů“ farmaceutického lobby nikdy nedostala. Doktorka Budwigová pozorně studovala vzorky krve svých pacientů a hledala nějakou spojitost mezi jeho kvalitou u nemocných a zdravých lidí. Po prostudování tisíců krevních vzorků objevila rozdíl, spočívající v tom, že zdraví lidé měli v krvi vyšší obsah tuků omega-3 než nemocní, tuků nezbytných pro správnou činnost organismu.  Po mnoha experimentech zjistila, že vynikajícím zdrojem tuků typu omega-3 jsou droboučká lněná semínka.

Přírodní cesta
Symptomy rakoviny, tak i dysfunkce jater a diabetes 2. typu se u nemocných pacientů zmírnily. Dieta Dr.Budwigové pomohla po více než deseti letech klinické aplikace tisícům lidí, dokonce bylo dokázáno, že byla úspěšná i tam, kde selhal ortodoxní způsob léčby.

Protirakovinové látky se ve lněném semínku nacházejí nejen ve slupce, ale i uvnitř semínka, proto ho musíme semlít, (ve mlýnku na mák nebo kávu) a ihned konzumovat (Pozor – nemlít do zásoby), maximálně do 2 hodin po rozemletí.

Tajemství lněného semínka:

Lněné semínko je složeno ze 42 % tuky a 28 % vlákniny, je vynikajícím zdrojem omega-3 mastné kyseliny, lignanů a vlákniny. Všechny tyto tři složky jsou důležité a společně přispívají k zachování zdraví. Omega-3 jsou klíčem k využití dalších mastných kyselin v těle. Recept na lněnou směs u nás nazývané i jako „sirná patlanina“. Sama mám tuto sirnou patlaninu velice v oblibě. Nejvíce mi chutná s česnekem.

 1. Veškeré suroviny dáme do mixéru nebo do šlehače a mixujeme tak dlouho, dokud se vše nespojí na kompaktní hmotu. Postupně přidáváme trošku vody, aby směs byla příjemně vláčná
 2. Směs je hotová, když se Vám netvoří na nádobě mastný prstenec. Pak je totiž olej důkladně spojen s tvarohem a není v tvarohu cítit mastnota. Na obrázku vidíte, že směs je krásně vláčná bez mastných ok.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

4 komentářů

 1. Marcela Pániková řečeno Listopad 28, 2022 Odpovědět

  Mám dotaz, lečím se se stitnou žlázou – snížená funkce. Mam rozsáhlé divertikly tlustého střeva a tim horší vstřebávání. Snazim se jist zdravě, užívám doplňky stravy, vitamíny a minerály a přesto mi stále v hojné míře padají stále vlasy. Nové mi hodně rostou, takže zatím nemám pleš. Jiné problémy nemám. V létě jsme byli 3 tydny v Termalnich lázních Harkany v Maďarsku a co mi vrtá hlavou, že od druhého dne mne vlasy přestaly padat . To trvalo do konce pobytu. Ve vodě jsem byla každý de 4-5 hodin. Voda kromě jiných prvků obsahuje síru v plynne podobě , což je světový unikát.Neni to nikde na světě. Asi po 3 dnech mi začaly vlasy padat stejně jako před tim. Hledám, co by mi mohlo pomocí. Zkusím užívat tu patlaninu a uvidím. Jen dotaz kolik se toho má jíst, aby to pomohlo ?

  Prosím čekejte...
 2. Petr řečeno Srpen 27, 2020 Odpovědět

  Vážená paní Hanko. S hrůzou jsem zjistil, že mám v pase pod žebrama 106 cm při váze 80kg a výšce 173 cm. Okamžitě jsem se začal stravovat podle Vašeho návodu a začal pěšky chodit do 9. podlaží, ale to bude trvat asi pěkně dlouho, abych se dostal aspoň na těch 86v pase. Kolik, prosím stojí ta knížka? Jinak lněný olej s tvarohem a lněné semínko už asi 4 roky užívám, mám výbornou imunitu, cvičím, jezdím na kole, ale měl jsem rád sladkosti a největší chuť na jídlo jsem měl večer, a těch 106cm je odplata za nevědomost a nezřízené chutě. Prosím, poraďte, jak co nejefektivněji zaútočit na viscerální tuk. Předem děkuji za vyslyšené prosby. S úctou Petr Smuž.

  Prosím čekejte...
 3. emilka řečeno Leden 20, 2014 Odpovědět

  Knížku jsem si stáhla na internetu a jsem z ní hodně překvapena. Kde se dá koupit ten lněný olej? V obchodě jsem ho nenašla. Děkuji

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Leden 20, 2014 Odpovědět

   Lněný olej koupíte ve zdravé výživě. Mají ho v chladícím boxu. Nechlazený nekupujte. Teplem se kazí.

   Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*