Smoothie se špenátem

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, paleo strava, raw strava, rychlovky, sacharidy 6 - 10g, strava s nižším GI, vegan, whole30

Prosím čekejte...
Čas přípravy
5 minut
Obtížnost
snadné
Jídlo

snídaně

snack

nápoje

Přidal
Přidáno
50 g
špenát listový čerstvý
50 g
bobulovité ovoce
50 g
kokosové mléko
Smoothie se špenátem

Což takhle dát si špenát? A navíc v syrové raw podobě? Čerstvý špenát je výnikající živina pro zažívací ústrojí, které dokonale čistí a regeneruje. Je bohatý na sodík, vápník, draslík a hořčík. Zejména v syrové podobě je skvěle stravitelný a súspěšností ho využívá většina detoxikačních diet a kůr. Tento nápoj chutná i dětem, jen nesmí být zkaženy cukrem. To už pak většinou dětičky zelené pití nechtějí. Je to ale veliká škoda, v jídelníčku by měla být barva zelená  hojně zastoupena. Smoothie je vlastně takový mixovaný nápoj, do kterého můžete dát veškeré dobroty, které Vám budou chutnat. Zelenou zeleninu nejraději kombinuji s banánem nebo broskvemi, protože díky jejich přirozené sladkosti je smoothie vynikající.

Na mixování smoothie by jste měli mít výkonný mixér. Nebo alespoň takový, aby jste špenát rozmixovali úpně na tekutinu.

 

 1. Špenát propláchneme pod vodou a dáme do mixéru. Přidáme kokosové mléko a studenou až ledovou vodu dle potřeby (tím budete řídit hustotu nápoje). Mixováním se voda mírně ohřívá, někdy přihazuji i kostky ledu. Nejdříve rozmixujeme špenát a pak přidáme bobulovité ovoce (borůvky, maliny, jahody, ostružiny, rybíz...).

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

3 komentářů

 1. Vendula řečeno Prosinec 14, 2018 Odpovědět

  Špenátové „smůtko“ miluju – vynikající je přidat ke španátu a avokádo …

  Prosím čekejte...
 2. TerezieZV řečeno Leden 9, 2014 Odpovědět

  může být i mražený špenát?

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Leden 10, 2014 Odpovědět

   To bych spíše nedoporučovala. Čerstvý špenát má jinou chuť a mnoho enzymů.

   Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*