Skvělá limonáda z kustovnice čínské (goji)

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, paleo strava, raw strava, sacharidy 6 - 10g, strava s nižším GI, vegan, whole30

Prosím čekejte...
Čas přípravy
15 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
4 porce
Jídlo

nápoje

Přidal
Přidáno
50 g
goji (kustovnice čínská)
20 g
zázvor čerstvý
1 ks
citron
1 l
voda
Skvělá limonáda z kustovnice čínské (goji)

Kustovnice čínská je klenotem čínské medicíny a běžně se nazývá „čínské zlato“. Patří mezi nejsilnější antioxidanty a mezi nejvýživnější plody na naší Zemi. Podporuje imunitní systém, snižuje krevní tlak, podporuje krvetvorbu. Zpomaluje stárnutí buněk, zvyšuje sexuální potenci a působí jako afrodiziakum. Pomáhá okysličovat buňky a tak účinně bojuje proti rakovině. Zlepšuje zrak, ochraňuje játra, a tak bych mohla jmenovat další a další výhody této  bobulky.

Proč ji tedy nezařadit pravidelně do jídelníčku a nezískat tak minerální bombu pro své tělo a pro tělo našich dětí? Z tohoto pohledu mi přijde jako vynikající tento recept na limonádu, který dodala kolegyně Monika.

 1. Sušené plody kustovnice si namočíme do vody, minimálně na hodinku.
 2. Pak i s máčecí vodou nalijeme do mixéru s kouskem zázvoru a šťávou z jednoho citrónu. Rozmixujeme do hladka.
 3. Z mixéru přelíváme přes sítko, abychom se zbavili zrníček, které jsou v kustovnici. Přidáme čerstvé snítky máty, případně kapku stévie a dáme chladit.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

2 komentářů

 1. TerezieZV řečeno Září 2, 2014 Odpovědět

  Tak jsem zkoušela. na mě dost intenzivní chuť. ředila jsem si ji trochou vody. bohužel jsem ji dělala chvíli před stěhováním, hoši mi ji dali do některé z posledních tašek a bohužel nevyndali. po pár dnech přišel přítel, že asi někdo nezvládl višňák a poblinkal vrata. přišlo mi to divné protože vrata jsou od chodníku dost daleko. za asi dva dny jak postupně mizely hory věcí do pokojů jsem zjistila, že bouchla kustovnice 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Září 7, 2014 Odpovědět

   Pobavila jste mě Terezko 🙂

   Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*