Rukolový salát

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez ořechů, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, paleo strava, rychlovky, sacharidy 6 - 10g, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
5 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo

přílohy

snack

saláty

Přidal
Přidáno
200 g
rukola
30 g
parmezán
1 ks
sušená rajčata
1 ČL
lněná semínka
ocet balsamico
olivový olej
Rukolový salát

Rukola patří do čeledi brukvovitých, je tedy příbuzná s kapustou, brokolicí, ředkvičkami, růžičkovou kapustou, kedlubnami, ale i řeřichou nebo hořčicí. Všechny rostliny z této čeledi jsou zdrojem isothiokyanátů, které mají antikarcinogenní účinky. Konzumací těchto rostlin tedy chráníme tělo před rakovinou. Pokud jde o vitamín C a betakaroten, obsahuje rukola mnohem více těchto látek, než jiné listové zeleniny. Její listy působí proti únavě a posilují imunitu. Konzumace rukoly zvyšuje chuť k jídlu a pomáhá detoxikovat játra a pročišťovat krev, kromě toho má rostlina i mírně močopudné a projímavé účinky.

Rukola má zvláštní hořkou chuť. Buď si ji zamilujete, a nebo Vám prostě nebude chutnat.

Rukolu velice často zařazuji k večeři. Je rychle připravená a já bych ji mohla jíst klidně denně. Pokud na ni nejste zvyklí, může Vám připadat nahořklá. Ale právě ta nahořklá chuť signalizuje, že je prospěšná pro naše játra.

Dobrou chuť!

Hanka

Sledujte nás na Facebooku a získejte tak nové recepty a návody jako první. Můžete si také ZDARMA stáhnout nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začít hubnout.

  1. Rukolu zakapeme olivovým olejem a balsamikovým octem.
  2. Posypeme strouhaným parmezánem, nakrájeným rajčátkem a mletými lněnými semínky.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*