Polévka z medvědího česneku na indický způsob

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, lowcarb strava, paleo primal, paleo strava, sacharidy 6 - 10g, strava s nižším GI, vegan

Prosím čekejte...
Čas přípravy
10 minut
Délka vaření
10 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
3 porce
Jídlo

polévky

Přidal
Přidáno
medvědí česnek
50 g
červená čočka
200 ml
kokosové mléko
2 PL
Tandoori Masala - směs koření
1/2 ČL
kurkuma
sůl
20 g
máslo
sójová omáčka Tamari
voda
Polévka z medvědího česneku na indický způsob

Medvědí česnek se stává mezi Čechy stále oblíbenější. Pokud s ním nemáte zkušenosti, určitě ho doporučuji vyzkoušet. Je to hlavně přírodní antibiotikum, antioxidant a zdroj vitaminu C. Podporuje trávení, snižuje krevní tlak a pomáhá proti parazitům. Působí pozitivně na celé tělo. 

Nedávno jsem byla obdarována od rodičů velkou hromadou čerstvého medvědího česneku, ale z časových důvodů jsem potřebovala uvařit jen něco rychlého. Padla tedy volba na polévku. A aby byla trošku víc hutnější a zasytila, obohatila jsem ji červenou čočkou. A od čočky už byl jen kousek k indické kuchyni. Proto jsem použila koření Tandoori Masala. Pokud ho nemáte, můžete použít i jiné indické koření.  Výjimečná je právě kombinace indického koření, medvědího česneku, čočky a kokosového mléka.

Přeji dobrou chuť!

Hanka

 

  1. Na ghí nebo másle chvilinku (cca 30 vteřin) orestujeme koření Tandoori Masala nebo jiné indické koření. Pro veganskou verzi receptu použijte kokosový olej.
  2. Medvědí česnek opláchneme a dáme do hrnce. Polévku jsem vařila v 3-litrovém hrnci a naprosto celý jsem ho medvědím česnekem zaplnila. Polévka tak byla opravdu vydatná a hustá.
  3. Zalijeme 1,5 litrem vody, přidáme kurkumu, čočku a dáme vařit.
  4. Vaříme asi 10 minut do změknutí čočky a medvědího česneku.
  5. Poté rozmixujeme ponorným mixérem do hladka.
  6. Přidáme kokosové mléko, pravou sójovou omáčku a dochutíme solí. Povaříme.
  7. Podáváme nejlépe posypané čerstvým medvědím česnekem nebo semínky.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*