Palačinky úplně bez mouky (včetně ořechových)

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez ořechů, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, sacharidy do 6g, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
5 minut
Délka vaření
6 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo
snídaně
Přidal
Přidáno
1 ks
vejce
40 g
mascarpone
10 g
smetana ke šlehání
4 g
kokosový olej
Palačinky úplně bez mouky (včetně ořechových)

 

Jen tři suroviny vám stačí , abyste si udělali tyto naprosto bezmoučné palačinky. Pokud se vám povede vychytat přesné množství smetany, budou krásně tenké a nebudou se lámat. Sama jsem udělala více dávek, abych vám mohla předat zkušenosti.

Mascarpone jsem nejdříve měla z Lidlu, s ním se mi palačinky povedly pokaždé. V jedné dávce jsem pak použila jiné, bylo hutnější a palačinky praskaly. Muselo by se tedy přidat asi ještě více smetany.

Smetanu jsem použila 33% v množství mezi 10 – 15g na jedno vejce. Záleželo totiž na velikosti vejce. Méně smetany znamená hustší těsto a palačinky pak praskaly a nedaly se otáčet. Těsto musí být spíše řidší.

  1. Vejce, mascarpone a smetanu dáme do misky a šlechačem rozmícháme do tekutého těsta. Nesmí tam být nerozmíchané kousky mascarpone. Dávka z jednoho vejce je na dvě palačinky na pánvi o průměru 28 cm.
  2. Pánev vymažeme kokosovým olejem nebo máslem. Rozpálíme, snižíme oheň na menší a nalejeme těsto. Těsto krouživým pohybem rozlejeme po celé pánvi.
  3. Až začnou kraje lehce zlátnout, palačinku otočíme a uděláme i z druhé strany. Pokud je těsto správné, jde otočit skoro jako běžná palačinka
  4. Podáváme s nízkosacharidovou náplní. My máme rádi lehké potření domácí marmeládou a zakysanou smetanu creme fraiche nebo tvaroh se lněným olejem.

ZKUS TO S KETO – online kurz hubnutí s ketogenní stravou

Více info

Jeden komentář

  1. Irena řečeno Říjen 26, 2018 Odpovědět

    Palacinka napoprvé uzasna. Potreno jogurtem skyr s trochou domaci marmeladou.

    Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*