Ovoce v čokoládě

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, paleo primal, sacharidy nad 15g, staré, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
20 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
6 porcí
Jídlo

dezerty

snack

pro děti

Přidal
Přidáno
200 g
ovoce dle výběru
100 hrnek
hořká čokoláda 85%
1 PL
máslo
Ovoce v čokoládě

Přidávám jeden recept, který jsem nafotila o vánočním volnu. Tuto dobrůtku jsem připravila, když jsme čekali návštěvu. Jsem vždycky ráda, když dokážu lidi zdravým jídlem překvapit. Všechny přítomné  ovoce v čokoládě nadchlo nejen odlišným vzhledem od všeho cukroví, ale hlavně chutí a čerstvostí. Zmizelo ze stolu jako první. A přitom je to kombinace jen hořké čokolády a ovoce. Nebo právě proto. Minimální množství surovin a přirozená čerstvá chuť prostě nikdy nezklamou.

Jen s přípravou je trošku piplání. Ale třeba na dětskou oslavu je to moc chutný a hlavně zdravý zákusek. Použít můžete  i jahody, kiwi, ananas či jiné ovoce.

vino_v_cokolade_I

Nejlepší na ztuhnutí mi přišla obyčejná proložka od vajec.

vino_v_cokolade_II

výborná dobrota

 

  1. Ovoce omyjeme, případně nakrájíme na menší kousky.
  2. V hrnečku rozehřejeme hořkou čokoládu a přidáme máslo. Máslo přidávejte raději po trošce. Regulujete si tak hustotu čokolády.
  3. Víno napíchněte na párátko nebo špejli a namočte do čokolády. Nechte v obracené poloze ztuhnout. Přemýšlela jsem, kam ta párátka zapíchat a nejlépe mi z toho vyšla obyčejná proložka od vajec.
  4. Po dokončení odložte asi na hodinu do lednice. Pak už jsou pevné a můžete je servírovat na stůl.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Jeden komentář

  1. emilka řečeno Leden 20, 2014 Odpovědět

    Mňamka. Hned jsem to doma zkoušela.

    Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*