Nemléčné kokosové řezy

Kategorie:

Prosím čekejte...
Čas přípravy
20 minut
Délka vaření
30 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
5 porcí
Jídlo

snídaně

dezerty

pro děti

svátky

na cesty

Přidal
Přidáno
150 g
kokosová mouka
400 g
kokosové mléko
6 ks
vejce
100 g
kokosový olej
60 g
hořká čokoláda 90%
40 g
ghí
10 g
vinný kámen
1 špetka
sůl
dle chuti
vanilka
100 g
marmeláda
Nemléčné kokosové řezy

Kdo má občas chuť na něco sladkého, pak toto je výborná low carb sladkost. Recept dodala Markéta ze skupiny KETO  a LOW CARB – životní styl. A jak úspěšně hubnout s low carb stravou vás zaručeně naučí online kurz ZKUS TO S LOW CARB. 

Od Markéty : Tyto řezy jsou velmi jednoduché, rychlé a neobsahují žádné mléčné výrobky.  Do těsta jsem nepoužila žádné sladidlo – kdo chce, může použít stévii či erythritol. Co se týče kokosového mléka, použila jsem Real Thai Light – což nebyl úplně záměr, ale prostě bylo ve výprodeji 😉 .  Podle toho jsou počítána i makra v receptu. Pokud máte plnotučné kokosové mléko, můžete jej naředit vodou 1:1, případně pokud chcete tučnější výsledek, nic neřeďte.

Přečtěte si skutečné příběhy a přeměny –  jak se hubne s nízkosacharidovou stravou. 

  1. Smícháme kokosovou mouku s bezfosfátovým práškem do pečiva.
  2. Rozpustíme kokosový olej a vyšleháme jej s celými vejci a kokosovým mlékem, přidáme vanilku, špetku soli.
  3. Suchou i tekutou směs smísíme v hustší těsto - těsto by mělo být husté a konzistentní, ale stále vláčné. Pokud je směs příliš hustá, přidáme 0,5-1 dcl vroucí vody a dobře promícháme.
  4. Rozetřeme na plech vystlaný pečícím papírem a pečeme cca 30 min při 180 C,
  5. Hotový korpus necháme vychladnout a zatím si připravíme polevu: ve vodní lázni rozpustíme čokoládu a tuk a dobře smísíme dohromady. Já jsem použila ghí, lze také použít kokosový olej nebo máslo.
  6. Vychladlý korpus nakrájíme, lehce potřeme 100% marmeládou (vyrábí např. Relax a je k dostání ve všech supermarketech), slepíme a polijeme polevou. Před podáváním necháme alespoň 1 hod ztuhnout v lednici.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*