Mandle plné enzymů

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, paleo strava, raw strava, sacharidy do 6g, strava s nižším GI, vegan

Prosím čekejte...
Čas přípravy
5 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo

snídaně

Přidal
Přidáno
30 g
mandle
voda
Mandle plné enzymů

Věřím, že až vyzkoušíte tyto namočené mandle, budete je stejně jako já zařazovat do jídelníčku velmi často. Běžné mandle jsou vynikajícím zdrojem minerálů, vápníku, hořčíku, vitamínu E a mnoha jiných potřebných živin. Jsou zdrojem bílkovin, vlákniny a zdravých tuků. Když mandle necháte tzv. nabobtnat, probudíte v nich navíc enzymy.  Mandle se namočením stanou skvěle stravitené a hlavně moc dobré.

Příprava je jednoduchá.

Tip: Vhodnější by bylo použít mandle v co nejpřirozenějším stavu. Když vyzkoušíte BIO mandle, budete překvapeni, jak jsou velké a sladké.

 1. Večer do mističky nasypeme neloupané mandle a zalijeme filtrovanou vodou. Ráno vodu vyměníme. A pak si je můžeme dát třeba hned k dopolední svačince. Namočením jde velice dobře sloupnout i slupka. Pokud Vám ale nevadí, jezte mandle i s ní.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

4 komentářů

 1. FrEeEkGirl řečeno Říjen 28, 2014 Odpovědět

  Taky jsem zkusila – je az neuveritelne, jak proste namoceni zpusobi vlacnost a prijemnou mekkost a chut mandle 🙂 Super 🙂

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Říjen 29, 2014 Odpovědět

   Také nám doma moc chutnají 🙂

   Prosím čekejte...
 2. TerezieZV řečeno Leden 9, 2014 Odpovědět

  ráno vodu vyměníte… a k dopolední svačince ji slijem nebo to má být pořád namočené v té vodě? popř jak často se ta voda musí měnit aby to ještě bylo zdraví prospěšné a ne škodlivé.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Leden 10, 2014 Odpovědět

   Mandle si namočím večer, ráno vodu vyměním a nechám je v ní do spotřebování. Sním je během dne buď dopoledne nebo odpoledne. Déle bych je tam asi nenechávala. Ale nevím, nezkoušela jsem to. Jsou totiž tak dobré, že je vždycky hned sníme 🙂

   Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*