LCHF nanuky s omega3

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez ořechů, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, sacharidy do 6g, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
3 minut
Délka vaření
2 hod 0 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
6 porcí
Jídlo

snídaně

dezerty

snack

pro děti

Přidal
Přidáno
125 g
tvaroh tučný
2 PL
lněný olej
250 ml
smetana ke šlehání
30 g
borůvky
xylitol
LCHF nanuky s omega3

Venku se objevily první tropické teploty a jistě jste začali okukovat zmrzlinu a nanuky. Pokud se stravujte LCHF, je tento problém lehce řešitelný. Domácí nanuky máte rychle hotové a díky smetanové složce chutnají výborně – prostě smetanově. Navíc si tímto nanukem doplníte potřebnou denní dávku tuku a dokonce omega 3.

Do tohoto receptu jsem použila kombinaci tvarohu a lněného oleje, tzv. sirnou patlaninu. Na této směsi je založena léčebná strava Dr. Budwiga, která touto směsí doplňovala lidem potřebné tuky omega 3 a léčila „nevyléčitelné nemoci“.

Dávkování je na 6 nanuků a jeden kus má  2 g sacharidů,  2,5 g bílkovin, 15 g tuku. Samozřejmě můžete mít jinou velikost nanukových formiček, pak musíte množství uzpůsobit.

 

LCHF-zmrzlina

 

 

  1. Všechny suroviny, kromě borůvek, dáme do mixéru nebo šlehače. Šleháme tak dlouho (cca minutu), dokud se lněný olej důkladně nespojí s ostatními surovinami. Nesmí zůstávat na stěnách.
  2. Na závěr přidáme borůvky a případně sladidlo (např. xylitol). Promixujeme. Mně bohatě stačí oslazení pouze borůvkami.
  3. Nalijeme do formiček na nanuky a dáme zamrazit.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*