Houbové kyselo bez kvásku (keto, low carb, LCHF)

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez ořechů, lowcarb strava, paleo primal, sacharidy nad 15g, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
20 minut
Délka vaření
35 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
2 porce
Jídlo

polévky

hlavní jídla

Přidal
Přidáno
2 hrsti
houby
1 ks
cibule
30 g
sádlo
2 ks
vejce
180 g
kedlubna
200 g
zakysaná smetana 15%
1 ČL
kmín
1 špetka
sůl
3 PL
jablečný ocet
Houbové kyselo bez kvásku (keto, low carb, LCHF)

Houby letos rostou všude, kam se v lese podíváme. Nevím jak vy, ale já je mám moc ráda a při stravování LCHF je zařazuji často. Buď houby čerstvé lesní, mražené, sušené nebo kupované žampiony, či portobella. Jelikož jsem už hodně dlouho nedělala krkonošské kyselo, pokusila jsem se nyní o low carb verzi.

Koš hub jsme nasbírali ráno snad během hodiny. Tedy větší část jsem jen podusila a uložila do mrazáku na zimní časy. Zbylo mi pak spousta času na uvaření kysela.

Pokud se stravujete přísnou ketogenní stravou, nezapomeňte, že i houby a kedlubna mají sacharidy. Pokud by kyselo představovalo vaše hlavní jídlo, přidejte do talíře ještě navíc máslo, abyste měli dostatek tuku. Případně dejte více vajec.

  1. Do hrnce dáme sádlo a zpěníme na proužky nakrájenou cibuli.
  2. Přidáme pokrájené houby a dusíme do měkka.
  3. Mezitím si oloupeme kedlubnu a nakrájíme na kousky. Bude v polévce nahrazovat brambory. Kedlubnu přidáme k houbám a zalijeme vodou, aby vše bylo těsně zakryté. Přidáme kmín, sůl a vaříme asi 20 min do změknutí kedlubny.
  4. Na pánvi na másle si umícháme vejce. Rozklepneme je na pánev a mícháme, dokud nejsou hotová.
  5. Když je kedlubna hotová, přidáme vejce a vmícháme zakysanou smetanu. Použijte tu nejtučnější, kterou dostanete v obchodě, min. 15% (já používám 30 %, výživové hodnoty tohoto receptu jsou spočítány na nejběžněji prodávanou zakysanou smetanu 15% tuku). V případě potřeby naředíme ještě vodou, ale lepší je polévka hustší.
  6. Po odstavení ochutíme jablečným octem. Já dávám 3 lžíce. Případně ještě dochutíme solí.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*