Cuketová polévka s fenyklem

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, lowcarb strava, paleo primal, paleo strava, sacharidy nad 15g, strava s nižším GI, vegan

Prosím čekejte...
Čas přípravy
5 minut
Délka vaření
10 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
2 porce
Jídlo

polévky

Přidal
Přidáno
300 g
cuketa
300 g
fenykl
dle chuti
koření
20 g
máslo
0 kapek
olivový olej
Cuketová polévka s fenyklem

Při zdravém stravování je potřeba myslet co nejvíce zeleně. Zelená barva by měla v jídelníčku převládat. To je nejrychlejší rada na zdravé stravování. Cuketa v kombinaci s fenyklem vykouzlí lahodnou chuť. Polévka je rychlá, chutná a dietní. Je moc vhodná i pro děti. Cuketu a fenykl bych doporučovala zařazovat i postupně mezi první příkrmy.

 

 1. Cuketu omyjeme a nakrájíme na kostky. Používám ji i se slupkou. Ale pouze, pokud je cuketa mladá. Velké cukety mají slupky tvrdé a musí se oloupat.
 2. Nasypeme do hrnce s vodou. Vody dejte tolik, aby veškeré suroviny byly těsně pod vodou. Jinak by byla polévka řídká a museli byste ji zahušťovat. A tomu je vhodnější se vyhýbat. Přisypeme pokrájený fenykl a přidáme 20g másla (pro veganskou variantu zvolte kokosový olej).
 3. Přidáme koření podle vlastní chuti. Kmín, polévkové koření, zeleninovou bujonovou kostku bez glutamátu. Já dávám ještě do každé polévky kus mořské řasy.
 4. Vaříme do změknutí.Pak rozmixujeme. Před podávání zakapeme olejem lisovaným za studena a posypeme čerstvými bylinkami

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

5 komentářů

 1. kevin řečeno Duben 6, 2020 Odpovědět

  Výborná polévka ,moc chutnala.

  Prosím čekejte...
 2. Jari řečeno Květen 25, 2014 Odpovědět

  Jednoduché a rychlé jídlo. Neměla jsem fenykl, dala jsem tedy řapíkatý celer, ale i tak byla výborná.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Květen 26, 2014 Odpovědět

   Dobrý nápad s řapíkatým celerem 🙂

   Prosím čekejte...
 3. lenicka řečeno Leden 19, 2014 Odpovědět

  tak tuhle polévku jsem si dnes dělala už po několikáté,bezvadná večeře přes zimu,zahřeje mě večer,když už nemůžu čaje ani vidět..jednoduchá ale lahodná..ta se ti Hani povedla.

  Prosím čekejte...
  1. Hana Brychová řečeno Leden 19, 2014 Odpovědět

   jsem ráda, že chutná 🙂

   Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*