Chřestové tagliatelle

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, ketogenní strava, lowcarb strava, paleo primal, paleo strava, sacharidy do 6g, strava s nižším GI, vegan

Prosím čekejte...
Čas přípravy
10 minut
Délka vaření
10 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo

přílohy

Přidal
Přidáno
200 g
chřest zelený
5 g
olivový olej
Chřestové tagliatelle

Tento recept přináší velmi zdravou alternativu běžných těstovin. Chřestové tagliatelle mám moc ráda sypané parmezánem a čerstvou bazalkou. Ale upravit si je po uvaření můžete dle své chuti a svých receptů. Chřest má výborné léčebné účinky, např. snižuje hladinu cholesterolu, upravuje krevní tlak, zlepšuje látkovou výměnu, upravuje hladinu cukru v krvi, harmonizuje ženské hormony, zmírňuje premenstruační syndrom a menstruační bolesti, brání zadržování vody v těle a omezuje tvorbu křečových žil.

 

Přeji dobrou chuť a pohodové hubnutí!

Hanka

  1. Z chřestu odlomíme hlavičky (můžete je přidat do oblíbené směsi na těstoviny nebo je ráno zamíchat třeba do vajíček).
  2. Pokud je chřest starší, musíte ho před použitím nejdříve oloupat.
  3. Stonek po celé délce nakrájíme na tenké plátky tak, že chřest položíme na prkénko a škrabkou na brambory postupně odkrajujeme.
  4. Do vroucí vody ochucené troškou citronu a olivového oleje a dáme asi na 10 minut vařit chřestové tagliatelle.
  5. Po vyjmutí a odkapání vody je použijeme jako běžné těstoviny a ochutíme dle svého receptu.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*