Červená řepa s domácím balkánem

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, lowcarb strava, paleo primal, sacharidy nad 15g, strava s nižším GI

Prosím čekejte...
Čas přípravy
10 minut
Délka vaření
2 hod 0 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
4 porce
Jídlo

snack

Přidal
Přidáno
600 g
červená řepa
1 PL
Divočina - mleté koření
1 ČL
sůl
2 x
šťáva z citronu
10 g
olivový olej
400 g
balkánský sýr
Červená řepa s domácím balkánem

Červená řepa je výborným zdrojem mnoha důležitých živin. Obsahuje v hojném množství betain, který brání rozvoji kornatění tepen a podporuje činnost jater. Barvivo červené řepy rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic. Z jejích přímo léčivých účinků jmenujme též účinky močopudné, vylučuje sůl z těla, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči. Při ateroskleróze se doporučuje léčivá kúra: syrová šťáva z červené řepy v dávce 50-100 ml denně po dobu alespoň 10 dní. Podporuje růst buněk a opravuje jejich jádra. Aktivuje tvorbu červených krvinek, a tím zásobování buněk kyslíkem. Vyvolává optimističtější náladu. Zbavuje střeva jedovatých látek, odstraňuje zácpu. Dodává pružnost a lesk pleti, vlasům a nehtům. Neutralizuje a zároveň odstraňuje jedovaté látky, zvláště v mozku. 

Červená řepa v kombinaci s balkánským sýrem vykouzlí lahodnou chuť. Recept na domácí balkánský sýr najdete tady.

 

 

Dobrou chuť!

Hanka

  1. Červenou řepu omyjeme a dáme do hrnce s vodou vařit ve slupce. Dochutíme kořením a solí. Vaříme 1,5 - 2 hodiny. I přes slupku se koření a sůl do řepy natáhne.
  2. Vodu slijeme a po vychladnutí řepu oloupeme a nakrájíme na kousky nebo nastrouháme nahrubo. Na toto množství bych doporučila ochutit šťávou ze dvou citronů a přidáme i olej. Osolíme podle chuti, promícháme a necháme chvilku proležet, aby se chutě lépe spojily.
  3. Servírujeme posypané nadrobeným domácím balkánem.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*