Červená čočka se zeleninou

Kategorie: bez lepku, bez masa, bez mléčných, bez ořechů, bez vajec, sacharidy nad 15g, staré, strava s nižším GI, vegan, whole30

Prosím čekejte...
Čas přípravy
5 minut
Délka vaření
20 minut
Obtížnost
snadné
Podávání
1 porce
Jídlo

hlavní jídla

Přidal
Přidáno
60 g
červená čočka
100 g
paprika
100 g
pórek
2 PL
olivový olej
dle chuti
koření
1 špetka
sůl
Červená čočka se zeleninou

Červená čočka obsahuje spoustu železa, selenu, fosforu, zinku a vitamínu B6. Díky vysokému obsahu železa a bílkovin je vhodná pro vegetariány, schopnost rovnoměrného uvolňování glukózy do krve zase ocení diabetici a lidi, kteří řeší nadváhu. Obsahuje také velké množství vlákniny. Její největší kladnou vlastností je to, že skoro vůbec nenadýmá a je výborně stravitelná, je proto vhodná i pro kojící matky.  Nadýmání u luštěnin většinou způsobuje slupka; ta obsahuje látky, jež se ve střevech štěpí na škroby, které začnou kvasit. Červená čočka se obvykle prodává loupaná, a proto je lépe stravitelná. Při vaření se nemusí namáčet a je rychle uvařená.

  1. Na olivovém oleji na teflonové hlubší pánvi lehce orestuji cibuli a nakrájený pórek. Hlídám si, aby se olej nepřepaloval, ale spíše jen pomalu ohříval zeleninu. Po chvilce přidám papriku a opět chvilu restuji. Nesmí se to připalovat, kdyžtak přidejte trošku vody.
  2. Potom přidejte čočku a zalejte vodou, aby byla čočka zakrytá. Přidejte koření a nechte cca 10 minut dusit. Hlídejte, aby se voda nevyvařila, ale není žádoucí, aby bylo vody nadbytek. Veškerá voda by se měla do čočky tzv. vsáknout. Po 10 minutách ochutnejte, zda je čočka již hotová ( může být i lehce tužší) a nechte ji ještě zakrytou chvilku dojít.
  3. Nakonec přidáme na ochucení umeocet. Jedná se o velice zdravou náhradu octa - vzniká při fermetaci švestek umeboshi. Obsahuje velké množtví minerálních látek, enzymů a vitamínů. Pomáhá odkyselovat tělo. Posiluje trávení, stimuluje funkci střev a pomáhá při kožních problémech.

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

Zatím žádné komentáře, buďte první!

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*