Whole30 – 3.týden

Vstupuji do třetího týdne se stravou Whole30. A určitě v ní hodlám pokračovat, protože mi moc vyhovuje. Věřím, že i vy, až budete připraveni, tento typ stravovování vyzkoušíte a podělíte se dodatečně o svoje pocity.

Inspirujte se jídelníčky na našem webu

první týden

druhý týden

nebo mými tipy na stravování z doporučených webů plných receptů.

 

Whole30 - 15.den

Míchaná vajíčka, mrkev, ledový salát

Hovězí na houbách, brokolice, jahody

Kuřecí křidýlka naložená v bylinkách, limetce a v pomeranči, chřest na ghí, paprika

Pocity: Ranní vajíčka asi přestanu fotit, protože je mám pořád stejná. Ale stále mi chutnají. Občas se slaninou, někdy na ghí, někdy s kokosovým mlékem. Odpoledne hrst kokosových plátků, ráno jsem měla trénink, tak to se pak někdy odpoledne objeví menší hlad.

 

16.den

Whole30 - 16.den

 

Míchaná vajíčka se slaninkou, mrkev, kedlubna

Kuřecí stehno, restovaný strouhaný celer se strouhanými batáty na kokosovém oleji

Míchaný listový salát, vařená červená řepa a lososové kouskyavokádo, olivový olej

Pocity: Trošku nestíhám fotit, tak někdy používám starší fotky. Kuřecí stehna jsem napekla o víkendu, zamrazila, v týdnu se budou určitě hodit. Také jsem dnes naložila pickles, tak nějak jsem na kvašenou zeleninu zapomněla.

17.den 

Whole30 - 17.den

Vajíčka na měkko, mrkev, okurka

Krůtí maso s fenyklem a kurkumou

Grilovaná vepřová krkovice, červená řepa, cibulka a čerstvá zelenina

Pocity: Whole30 se dobře dodržuje při grilování. To mě moc potěšilo, protože teplé večery jsou před námi.

 

18.den

Whole30 - 18.den

 

Vajíčka s domácí šunkou , mrkev

Restaurace – Salát s kuřecím masem s olivovým olejem

Restaurace – Grilovaný losos s grilovanou zeleninou

Pocity: Celý den jsem byla na výletě a hodně toho nachodila. Kolem 16 hodiny se objevil hlad, tak jsem si dala hrst ořechů a malý zeleninový salát. Večeři jsem v zápalu povídání a zážitků zapomněla vyfotit,  je tedy použita starší fotka. Super bylo, že naprosto  vůbec nepřišla únava a měla jsem dostatek energie. Domácí šunka byla dělaná bez cukru.

19.den

Whole30 - 19.den

Vajíčka s domácí šunkou , mrkev

Játrová paštika, zelný salát s koprem a červenou řepou

Kuře na bylinkách, dušená zelenina

Pocity: Na oběd jsem neměla v tom teple vůbec hlad, tak jsem volila jen játrovou paštiku ( Alnatura)  se salátem.  Večer jsme byli na pardubické Perštýnské noci, všude spousta stánků s hromadou vonícího jídla. Samá vůně trdelníků a bramboráků. Naštěstí jsem se dostatečně najedla doma (rozmražené kuřecí stehno), tak chutě nebyly. Zobla jsem si je pár plátků pečených brambor. No nemělo by se, já vím … Na co jsem opravdu měla chuť, bylo pivo a přitom jsem ho nikdy skoro nepila.

20.den

Whole30 - 20.den

Zapečená vaječná miska, okurka

Hovězí vývar s masem, zeleninový salát, meloun

Grilovaní –  ražniči – vepřové maso, rajčata, cibule, žampiony, cuketa, červená řepa

Pocity: Celodenní sobotní polehávání u bazénu a odpočinek. Rodinné grilování s dostatkem zeleniny. Káva s ledem mi nahradila ledovou kávu.

21.den

Whole30 - 21.den

 

Zapečená vaječná miska, mrkev

Pstruh na grilu, grilovaná červená řepa, cuketa, rukola, meloun

Okurkové závitky s domácí šunkou a avokádem, hovězí vývar

Pocity: Na oběd jsem neuhlídala množství tuku a měla jsem brzo hlad. Dala jsem si ke svačině lískové oříšky s kokosem. I po třech týdnech se stále cítím skvěle. Moje problematická káva bez mléka mi začíná chutnat a už zvažuji, zda u ní i po Whole30 nezůstanu. O teplém víkendu, kdy všichni kolem polehávali a usínali, jsem měla stále dostatek energie. Po fyzické stránce pozoruji stále více síly, a přitom mnohem protaženější svaly.

 

Jídelníček první týden

Jídelníček druhý týden

 

A co vy? Jaké Whole30 jídlo vám nejvíc chutná? Jaké máte pocity?

Hanka

ONLINE KURZY HUBNUTÍ – DOVEDU VÁS KE ŠTÍHLOSTI

VÍCE INFO

5 komentářů

 1. Hana Brychová řečeno Červen 5, 2015 Odpovědět

  Petunie – nebála bych se vůbec tuky přidat, podle mě je to také lepší než pak mít chutě. Hezky jste popsala ty pocity na akci. Naštěstí mě okolí bere asi jinak a mám výhodu v tom, že vše fotím a dávám online. Takže řeči typu „dej si, vždyť to nikdo nevidí … atd“ rychle odpálkuju, že Whole30 držím pro sebe ale i veřejně. Na druhou stranu, když všichni vidí, co mám energie, tak se začínají více o Whole30 zajímat. Lžička kokosové oleje dokáže dobře dodat energii, hlavně po ránu, ale i během dne. A přesně jak píše Arteppok, je potřeba u sportovců dodat i víc té sladší zeleniny – tedy kořenové a batáty.

  Prosím čekejte...
  1. Petunie212 řečeno Červen 8, 2015 Odpovědět

   Dobrý den, já se tuků moc nebojím, ale zase se bojím, že když se toho nebudu bát, tak to s nima budu přehánět… 🙂 V sobotu jsem byla na závodě v triatlonu – můj nejobávanější. Dala jsem si v pátek na večeři pečené batáty s kokosovým olejem, zbytek batátů ke snídani. Před závodem jsem si ještě dala hrst ořechů a banán. Zkrátka jsem to nechtěla podcenit. A musím uznat, že mi bylo během závodu skvěle. Dokonce i můj drahý mě pochválil, že takhle dobře běžet už mě dlouho neviděl, že to mělo šmrnc… 🙂 Před akcí se snažím zkrátka najíst, ať ty chutě eliminuju co nejvíc. O mně moc lidí neví, že tohle držím, tak se mi tam snaží vecpat spoustu „neškodných“ věcí se slovy: Co to piješ? Vodu? Probůh… Po závodech jsem si nedala těstovinový salát, který jsme dostávali a jedli ho všichni, ale měla jsem nachystanou svoji krabičku. Je Vám asi jasné, že si nikdo z přítomných neodpustil nějakou poznámku… Spíš si ve společnosti tímhle připadám jak exot a blb, každý si mě měří pohledem, jako kdybych právě spadla z vesmíru. V okamžiku, kdy se snažím jim nastínit, o co se teď snažím, tak přijdou na 100% dvě otázky: A co vlastně jíš? a Proč to děláš? A taková třešnička na tom všem je, že si všichni myslí, že jakmile mi skončí těchto 30 dní, tak zasednu k talíři s buchtama a celý ho spořádám… 🙂 Takže přijde fáze druhá, kdy budu všem vysvětlovat, že se k dřívějšímu stylu stravování rozhodně nehodlám vrátit. Tak tohle jsou pro mě největší úskalí tohoto programu… 🙂

   Prosím čekejte...
 2. Petunie212 řečeno Červen 4, 2015 Odpovědět

  Dobrý den, tak jsem si na snídani přihodila do salátu ještě lžíci semínek a už dobrý, do oběda jsem zvládla vydržet celkem v pohodě. 😉 Odpoledne jsem si k obědu ještě nakrájela 1/4 avokáda a taky jsem se odpoledne cítila plná až do večeře. Sice toho tuku mám v jídlech víc, než je doporučováno v knize, ale jak píšou, každý je jiný a každý má jiné potřeby. Říkám si, že je to asi lepší si takhle dopřát na snídani a oběd, než pak vytahovat oříšky večer ze skříně… 😉 Jinak rybu zkuste, je to na snídani výborná věc. Oblíbila jsem si uzeného lososa, dám si ho na dvakrát (cca 60g na jednu snídani) a zbytek bílkovin doplním vajíčkama (1-2 ks). Já už jsem v té fázi, že mám po ránu takový hlad, že mi nevadí jíst skoro cokoliv… 🙂 Jen při delším běhu začínám cítit křeče v břiše, s tím se pořád nějak nemůžu srovnat. U ostatních sportů dobrý, ale mým střevům asi nedělá dobře to natřásání… 🙂 Jinak po včerejším lehkém klusu, ani ne 10km, mám pěkně namožené svaly… Ale tohle je spíš „otázka“ na paní „arteppok“. Přešly už Vás ty křeče nebo s tím ještě pořád zápasíte?

  Prosím čekejte...
  1. arteppok řečeno Červen 5, 2015 Odpovědět

   Dobrý den Petunie212, už se všechno srovnalo. Žádné potíže, žádné křeče, žádné chutě, žádný hlad. 😉 Bylo to jen dočasné a pár dnů. Také jsem řešila jak jíst před cvičením a během, protože chodím ráno a nalačno nebo vajíčka jsem se bála, ovoce není vhodné. Tak jsem hledala a dostala jsem tip od Lucie Grusové, která má prý načtenou knihu a zkušenosti s Whole30 (i naše paní Brychová ji zmiňovala). Doporučila mi dát si před výkonem lžičku kokosového oleje. Trochu mě to zarazilo, protože představa, že si dám olej jen tak a samotný mě děsila, ale riskla jsem to a byla jsem mile překvapená. Krásně voní a chutná a hlavně to funguje. :-D. Jestli jste takhle moc aktivní a běháte dlouhé tratě, tak je určitě třeba doplnit energii i sacharidy. V knize se píše a pí Lucie doporučuje, dát si sacharidovou zeleninu (mrkev, batáty), aby tělo nestrádalo…….. Jak se Vám jinak daří? Co ty protivné dny, už odezněly? 😉 Držím palce 😉

   Prosím čekejte...
   1. Petunie212 řečeno Červen 5, 2015 Odpovědět

    Vy jste hotová „reklama na spokojenost“ a to je dobře… 🙂 Moc ráda ty Vaše řádky čtu – dalo mi to chuť dál pokračovat s nadějí, že se to zlepší… Já si to musím s běháním ještě trochu vychytat. Dneska ráno jsem si před během dala pár mandlí (cca 10ks), které jsem si namočila přes noc ve vodě. A bylo to v pohodě. Já ten kokosový olej teď nějak samotný nemůžu. Dřív jsem si normálně dala sem tam lžičku, ale teď mi dělá jaksi zle. Tak na něm alespoň vařím a snad se to zase srovná… 🙂 Ty hnusné dny už snad pominuly. Pravdou je, že to může být i tím, že jsem si přidala trochu jídla, spíše tuku do jídla. Takže jsem už taky teď mnohem víc spokojená. 😉 Ale mám pocit, že ty porce jsou obrovské, už mi nějak nestačí běžná velikost talířů ani mísy na salát… 🙂 Včera jsme měli posezení u promítání fotek. Bylo tam tolik lákavého jídla – sýry, domácí bagetky, domácí tyčinky, sladkosti, i zelenina, víno… Tak jsem se doma před odchodem pěkně navečeřela a krom čisté vody si nedala nic. Ale bylo na mé psychice znát, jak jsem rozmrzelá a štve mě to. Jak se tam každý cpe a já krom toho, že nemůžu, tak poslouchám ještě ty blbé řeči, proč to dělám, apod… Představa, že mě do konce Whole30 čekají ještě dvě takové akce, tak mi bylo až do breku… Ale dneska jsem si dala pořádnou a vynikající snídani a už je mi zase líp… 🙂

    Prosím čekejte...

Napsat komentář

Komentáře na webových stránkách odrážejí názory svých autorů a ne nutně názory tohoto webového portálu. Tímto žádáme všechny členy, aby se zdrželi urážek, nadávek a vulgárního projevu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakýkoli komentář bez předchozího upozornění nebo vysvětlení.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadovaná pole jsou označena *

*
*