Příběh paní Zuzany  – 33 let

Paní Zuzana se u mě objevila v červnu a měla jediný cíl. Zhubnout a upravit své zažívání a problémy s ekzémem. Je lékařka a musím přiznat, že k lékařům mám při konzultaci určitý respekt, protože ne každý lékař přijme rady ohledně stravování. Navíc, když řeknu, že za většinu problémů může jídlo a léky bychom měli brát, jen pokud nám jde o život, tak je většinou na cestě výměna názorů. Zuzana byla jiná. Nadšená. Mezi svými klienty jsem dlouho neměla nikoho tak natěšeného na novou stravu. Její nový jídelníček byl skoro hned bezchybný, pestrý, používala veškeré nové zdravé potraviny. Vymýšlela skvělé kombinace a recepty. Nadšeně měnila stravování i svým dětem. Hubla a nevěřila tomu. Každé kontrolní vážení jí dávalo další energii na zdravé vaření.

Kožní mastocytóza a histaminová intolerance u dětí

V srpnu se mi ozvala, že si neví rady, protože její malé roční dcerce Melince zjistili lékaři kožní mastocytózu. Skoro nepřibývala na váze a měla flíčky po těle a na hlavičce. Nikdo z lékařů jí neuměl poradit, co má a nemá jíst. Většinou dostala jen léky na potlačení alergické reakce. Byla nešťastná jako každá milující matka.

„Co se týká obdržených dietních doporučení od lékařů – nejsou žádná !!!! Až na ‚nedávejte jí mořské plody a asi mořské ryby…‘ A to jsem mluvila s jedním kožním a dvěma dětskými lékaři.“

Protože závažnější formu této nemoci, systémovou mastocytózu, máme v rodině a dlouho jsem se zajímala o dietní stravu pro toto onemocnění, nabídla jsem paní Zuzce pomoc. Od dalších specialistů měla strohé omezení na to, co má vyřadit – borůvky, banány, mořské plody, potraviny s obsahem kyseliny benzoové. Při schůzce jsme zasedly a daly do kupy vše, co víme z různých zdrojů. Vzaly jsme seznam všech potravin a vyškrtávaly jsme ty nevhodné. Sepsaly jsme všechny reálné suroviny. Čerpaly jsme ze zahraničních zdrojů antihistaminové diety. Braly jsme ohledy na bezlepkovou dietu, bezmléčnou stravu a celkově zdravou stravu. U dítěte, které je z velké časti na umělé mléčné stravě Nutrilonu a mléčných kaší, je to velký oříšek. Protože skoro všechny alergie mají základ v bílých jedech – cukru, mléku ( přečtěte si článek) a v lepku, bylo nutné vyzkoušet reakci po vyřazení. Melinka navíc měla příznaky, že mléko nesnáší.

„Například tolik pediatričkou doporučovaný jogurt nebo kefír jí projede jako blesk a pak má vodnatou stolici.“

Zuzana byla odhodlaná vše změnit. Věřila jsem jí a ona věřila tomu, co dělá. Ze dne na den vyměnila Nutrilon za obilné mléko vařené podle makrobiotických doporučení. Nadšeně mi hned psala, že Melince moc chutná a vypije ho mnohem více než Nutrilonu. Vyřadila veškeré výrobky s lepkem a zároveň si hlídala potraviny s vysokou histaminovou reakcí. Věřte, že to vůbec v začátku nebylo jednoduché.

„Melince obilné mléko i nadále chutná, dokonce se stává, že vypije celou lahvičku a volá ještě, ještě.“

S Melinkou navštívila ještě další lékaře a odborníky. Jasné rady jí neuměl dát nikdo.

„Bohužel musím říct, že paní doktorka mě tedy nepřesvědčila. Po cca 5 minutách rozhovoru s ní jsem zjistila, že toho o mastocytóze vím víc než ona a na moje dotazy ohledně diety, očkování, molekulárního vyšetření mi nebyla schopná vůbec odpovědět.“

Pravidelně mě informovala o stavu Melinky a já její zprávy četla se slzami v očích. Melince bylo lépe a lépe. Začala přibývat na váze, flíčky se ztrácely. Po dvou měsících měla o 80% menší projevy mastocytózy. Nový dietní jídelníček jí plně vyhovoval a chutnal.

Hubnutí paní Zuzany šlo sice maličko do pozadí, protože upřednostňovala svoji dceru, přesto zhubla vynikajících 8 kg tuku a i nadále hubne. Zuzana se mi stala velice blízkou osobou a vždy nadšeně čtu její zprávy. Dovolila mi také zveřejnit její příběh a úryvky písemné komunikace a věří, že tak pomůže i jiným maminkám, protože mastocytóza a antihistaminová alergie u dětí jsou stále častější.

Teprve v listopadu byla Melince lékařsky prokázána alergie na mléčnou bílkovinu a vejce. Kdoví, jak by na tom Melinka byla, kdyby Zuzana neudělala zásadní životní změnu a veškeré mléko nevysadila Melince už v srpnu.

„Chtěla bych Vám poděkovat za obrovskou podporu a pomoc, bez Vás (a to bez nadsázky) bych to opravdu nedokázala, ani u sebe, natož u Melinky. Děkuji, děkuji moc. Přeji Vám spoustu dalších spokojených klientů. Mějte se co nejlépe, s pozdravem Zuzana.“

Takto svůj příběh popsala sama Zuzana: melinka

Jaký je můj příběh? Je mi 33 let, měřím 165cm a do těhotenství jsem vážívala kolem 63kg. Mám dvě děti, které se narodily s odstupem necelých dvou let. Po druhém těhotenství jsem zhubla na 69kg, ale pak postupně jsem se vlastní pohodlností dostala a ustálila na 75kg. Protože jsem se sebou nebyla spokojená, začala jsem cvičit, zkoušet různé vyčtené diety. Navštívila jsem poprvé Salon Hatea, ale pouze kvůli jednorázovému měření na InBody. Bod zlomu pro mě nastal po oslavě prvních narozenin mé dcery, když jsem si prohlížela pořízené fotografie z oslavy. Nemohla jsem uvěřit, jaká příšerná změna se se mnou za pouhé tři roky stala. Okamžitě jsem se objednala do Salonu Hatea do výživové poradny, protože po třech měsících cvičení a různých nárazových osvědčených diet jsem vážila 80kg! Což potvrdilo i další měření na InBody. Necítila jsem se dobře, bolely mě klouby i záda, často mi bylo těžko od žaludku, trpěla jsem na bolesti hlavy, měla jsem vleklou zácpu, zhoršil se mi ekzém na předloktích, styděla jsem se nejen před svým mužem, ale i přáteli, nejlépe jsem se cítila doma. Po poradě s paní Brychovou jsem ze dne na den zcela změnila jídelníček. Vyřadila jsem klasický cukr, bílou mouku, kravské mléko. Začala jsem vařit lehčeji, jednodušeji, výrazně se mi zkrátila doba strávená přípravou jídel. Cvičení na orbitreku jsem kombinovala s procházkami s kočárkem. Již v průběhu prvních dvou týdnů zmizel můj letitý problém se zácpou. Po dvou měsících mi zcela vymizel ekzém na předloktích, začala jsem se cítit dobře, podařilo se mi zhubnout pár kilogramů tuku. V této době u mé dcerky diagnostikovali kožní formu mastocytózy. Je to vzácné onemocnění, které
s sebou nese celou řadu omezení, je nutné dodržovat poměrně přísnou dietu. Po zhlédnutí seznamu zakázaných potravin jsem měla záchvat paniky, co vlastně dcera bude jíst. Měla jsem obrovské štěstí, že jsem se dostala k paní Brychové, protože ta mi byla schopná pomoci a nasměrovat mě správným směrem. Po prvních měsících, kdy je malá na „jiné“ stravě, musím s úlevou prohlásit, že jí rozhodně svědčí. Projevy onemocnění se velmi utlumily, malá má navíc daleko větší chuť k jídlu, lepší tráví, přibývá na váze. To je mojí největší odměnou a zároveň motivací pokračovat.

Vím, že zdraví dítěte je mnohem přednější a výše napsané řádky jsou již samy ohromným zázrakem mateřské lásky a zdravé stravy. Přesto se podívejte na vynikající hubnoucí výsledky paní Zuzany zdokumentované při analýze na InBody230.

Pokud se Vám příběh líbí podpořte Zuzanu a lajkujte či sdílejte příběh na facebooku. Jen tak se dostanou informace i k jiným maminkám. Máte-li dotazy, ptejte se v diskuzi pod článkem.

 

zuzka_cerven  zuzka_srpen

Pro větší náhled, klikněte na obrázek pravým tlačítkem na myši a dejte otevřít odkaz v novém panelu. Následně si můžete obrázek ještě více zvětšit.

Stáhněte si  ZDARMA  nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začněte hubnout.

 

Mohlo by Vás zajímat :

Chcete být zdraví? Pak nepijte mléko

Zdravá stolice aneb diagnóza z wc

Zamilovaná brokolicová srdíčka