• tuňáková nebo jiná pomazánka
  • okurka
  • celozrnný žitný chléb

Jak vymyslet zdravější oslavu? Co si vzít na oslavu narozenin, když chcete jíst zdravěji a víte, že tam nic správného nedostanete? Také tyto otázky často řeším a naučila jsem se, přinést hostitelce vlastní jednohubky. Často je nakonec nejím jenom já, ale pochutnávají si na nich všichni. A protože z pohledu hubnutí bychom měli ve večerních hodinách se sacharidy šetřit, volím ráda zdroje bílkovin v kombinaci se zeleninou. Dobře zasytí, nevyvolávají chutě na různé brambůrky a můžete je klidně celý večer uzobávat. Další nápady na zdravou oslavu najdete pod štítkem Zdravá oslava.

Stačí tedy tuňákovou pomazánku (recept najdete ZDE) namazat na plátky okurky a ozdobit malým kouskem dobře omytého citrónu. Aby okurka získala pruhovaný vzhled, po omytí ji okrájejte do pruhu. Odkrojíte tedy jen kousek slupky po celé délce a pak kousek slupky necháte. Nakonec ji rozkrájíte na kolečka. Můžete také pomazánku dát na pravý celozrnný žitný kváskový chléb. Má mnohem nižší glykemický index a je tedy mnohem vhodnější při hubnutí než různé večky. S množstvím snědených jednohubek na celozrnném chlebu to ale už moc nepřehánějte. Pořád je to zdroj sacharidů.

Máte také nějaký svůj recept na zdravé občerstvení? Podělte se o něj pod článkem v komentáři.

tunakove_jednohubky_II

Tuňáková pomazánka vypadá na pruhované okurce zajímavě :-)

tunakove_jednohubky_I

Žitný chléb nakrajený na čtverečky krásně nahradí nevhodné veky a rohlíky

Tentokrát jsem zvolila jako malé občerstvení i kousky lososa. Stačí jen lososa nakrájet na kostky, posypat nejlépe čertsvým rozmarýnem a udělat ho v parním hrnci ( ten já ráda na ryby používám) nebo v troubě. Pak ho jen naskládat na tác a nezapomenout vzít párátka.

zdrave_jednohubky

Lososové kousky jsou příjemným a chutným pohoštěním.

tunakove_jednohubky

 

Přeji pohodové hubnutí i při oslavách

Hanka