• Na 4 porce:
  • 1 kg brokolice
  • 5 vajec
  • 200g jáhel
  • sójová smetana 50ml
  • 20g mletých lněných semínek
  • česnek
  • sůl
  • vegeta bez glutamátu

Tomuto snad neodolá ani nejedlík brokolice. Špatně se přeci odmítají srdíčka, když vám je někdo dá na talíř. Brokolice patří mezi zelenou zeleninu a protože vy už víte, že je při hubnutí potřeba myslet zeleně, tak ji zařazujte co nejčastěji.

Blíží se vánoce a já jsem  vytáhla vykrajovátka a napadlo mě, vytvarovat placičky do tvaru srdíček. A ono se to povedlo. Držely hezky pohromadě a krásně si udržely tvar i při pečení.

Srdíčkové placičky byly výborné. Na talíři vypadaly skvěle. Udělala jsem jich jen jeden plech a na druhý jsem směs nalila a udělala placku. Srdíčkové placičky zaujaly mnohem více a hned se snědly. Není potřeba již přidávat přílohu, protože obsahují sacharidy. Podávala jsem se zdrojem probiotik s kysaným zelím.

Recept na brokolicové placky – srdíčka

1. Brokolici naporcujeme na růžičky a uvaříme v páře nebo ve vodě. Ale nerozvaříme.

2. Jáhly namixujeme na sucho v mixéru a uděláme z nich mouku. Tady moc neumím poradit, zda se to povede v obyčejném mixéru. Mám doma jeden z nejvýkonnějších, který rozmixuje naprosto všechno. Rozmixované jáhly spaříme horkou vodou a necháme okapat. Asi by šly použít i jáhly celé, ale to jsem nezkoušela. Když vyzkoušíte, podělte se, jak to dopadlo.

3, Brokolici rozmačkáme, přidáme vejce, smetanu, namleté jáhly a semínka. Promícháme a ochutíme rozmačkaným česnekem, solí a vegetou a kořením dle chuti. Místo sójové smetany můžete dát i klasickou a nebo zakysanou. Záleží na tom, jak hodně se bráníte mléčným výrobkům.

4. Tvarujeme do srdíček, placiček a nebo vylyjeme na plech a uděláme jednu velkou placku, kterou pak rozkrájíme.

Srdíčka jsem tvarovala tak, že na pečící papír jsem položila srdíčko, naplnila směsí a pomalu vykrajovátko sundala.

Přeji dobrý srdíčkový oběd

Hanka

 

brokolicove_placicky_II

Srdíčka z každé strany vypadají jinak

 

 

brokolicove_placky

Tady je vidět struktura jáhel, semínek a brokolice

brokolicove_placky_II

A když nechcete vykrajovat, nalejte na plech. Ale srdíčka jsou srdíčka …

 

 

Líbí se Vám recept. Pak ho sdílejte a lajkujte na Facebooku . Můžete si také ZDARMA stáhnout nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začít hubnout.

 

Mohlo by Vás zajímat:

Chcete být zdraví? Pak nepijte mléko.

Paní Monika zhubla 9 kg

Vegetariánský prejt