Vstoupila jsem do druhého týdne a s radostí a elánem pokračuji. Po prvním týdnu se cítím fantasticky. Po celý den dostatek energie, i když intenzivně a silově sportuji. Mnohem lépe odhadnu velikost porcí na zasycení, které jsou spíše o trošku menší než na začátku. Pokud mám přes den hlad, a to je opravdu výjimečně, dám si kokos nebo kokosový olej.

Pokud o Whole30 uvažujete, přečtěte si info Pojď s námi do detoxu od mléka a obilovin. Inspirujte se jídelníčkem z prvního týdne nebo mými tipy na stravování z doporučených webů plných receptů.

 

 

8. den 

Whole30 - 8.den

Míchaná vajíčka na kokosovém oleji s cibulkou a baby karotka

Pečený králík s restovaným květákem

Hrášková polévka (mražený hrášek – pozor, musí být s lusky viz.dodatek, voda, kokosové mléko, bylinky, sůl) a kuřecí steak. 

Pocity: při sportu ohromný příliv energie a síly. Čeká mě náročnější týden, ale určitě vše zvládnu.

Dodatek a přiznání: Opravdu jsem polévku dělala z mraženého hrášku a byla to chybka. Ten napatří do Whole30. Je úžasné, jak jste všímaví a hned jste mě na to upozornili. Petunie v komentáři pod článkem a na facebooku jsme dlouho diskutovaly s Luckou z webu https://paleosnadno.wordpress.com , která má knihu skvěle nastudovanou. Ono ohledně hrášku je to v knize dost zmatečně přeložené a já si neuvědomila, že je to jen hrášek císařský a cukrový, tedy ten s lusky. Jako velká pomoc nám může posloužit odkaz na otázky ohledně nejasných potravin. http://whole30.com/2013/06/the-official-can-i-have-guide-to-the-whole30/. A teď co s tím? Protože má Whole30 opravdu přísná pravidla a já dodržuji celý program ( tedy nejím jen paleo, nebo něco částečného) a  chci si po ukončení otestovat svoje alergeny, musím začít od začátku, jak to doporučují. Tedy i nadále budu pokračovat ve focení následujících dnů a jen si to pak o týden protáhnu. Je mi tak dobře, že mi to ani nevadí.

 

9. den

Whole30 - 9.den

Pečené batáty, vaječný salát, okurka

Pečené kuře na bylinkách, zeleninový salát s olivovou zálivkou

Restaurace : vajíčko, hovězí a vepřový steak, grilovaná zelenina

Pocity: I po včerejší Whole30 chybě s hráškem se cítím dobře. Ty batáty ke snídani jsem si připravila večer a i tak byly výborné a hlavně přišly hodně k chuti. Večeře byla v restauraci, kde jsem vybírala z masové mísy pro dvě osoby. Bez problémů odolávám vínku a sladkým zákuskům.

 

10.den

Whole30 - 10.den

Vaječný salát s batáty

Vepřové maso, rajčata,cibule s fazolkami na slanině

Lososvý špíz s velkým rukolovým salátem s čekankou

Pocity: I dnes jsem zopakovala stejnou snídani, moc mi kombinace s batáty chutná. K večeři jsem měla osvědčený losový špíz. Vše stále super.

 

11.den

Whole30 - 11.den

 

Míchaná vajíčka na kokosovém oleji, mrkev

Velký salát s lososem přelitý olivovým olejem

Cuketové loďky na thajský způsob

Pocity: Sice mám každé ráno vajíčka, ale stále mi chutnají a vyhovují. Začíná mi chutnat káva bez mléka …

 

12.den

Whole30 - 12.den

Míchaná vajíčka, kedlubna, mrkev

Kuře na bylinkách, květáková kaše

Restaurace – steak s restovanými fazolkami 

Pocity : Dnes jsem odpoledne musela přidat kokos a oříšky. Objevil se trošku hlad. Možná kvůli rannímu tréninku.

Pozoruji, že často jím v restauraci. Nevím, zda mě okolí jen zkouší, zve mě a láká na víno a sladkosti, a nebo je to prostě náhoda. Každopádně v pohodě odolávám a díky uvedeným alergenům se dobře vybírá. Fotka pátečního steaku se v mobilu nepovedla, proto jsem použila jednu ze starších.

Ranní silový trénink opět proběhl skvěle s dostatkem energie. Ale raději si ráno přivstanu a nasnídám se před cvičením. Na lačno jen třeba s oříšky, tak na to se necítím.

 

13.den

Whole30 - 13.den

 

Vaječné muffiny s cuketou, jahody

Pstruh pečený v troubě, červená řepa, rukolový salát

Restaurace – Hovězí steak, zeleninový salát, pár pečených brambor

Pocity: vše bezva. Jen ty restaurace už chci omezit :-)

 

14.den

Whole30 - 14.den

 Vaječné muffiny, okurka, mrkev

Brokolicový salát s fenyklem a tuňákem, borůvky

Pomalu pečené hovězí maso, hořčice, křen, zelí

Pocity: Po 14 dnech se cítím opravdu fantasticky. Spím tvrdým spánkem až do svítání, dříve jsem se budila několikrát za noc. Nemám pocit, že by mi něco ve stravě chybělo, snažím se o pestrost v zelenině a v mase. Co mi chybí je víno, ale to si sama dráždím těma návštěvama restaurací, kde všichni popíjí. Na kávu bez mléka jsem si zvykla.

Hodně často přidávám do hotového jídla ještě kokosový olej. Mám dostatek energie na sport, na tůry, na kolečkové brusle. Zmizela mi suchost pat. Ačkoliv jsem nepociťovala dříve zahlenění, nyní se mi znatelně lépe dýchá. Prostě s radostí pokračuji dál.

 

Co vy? Jak pokračujete? Nebo se teprve chystáte přidat?

Hanka