• Na jednu porci:
  • 100g losos v konzervě
  • 50g pórku
  • 150g rukola
  • 3ks sušená rajčata

Mnoho klientů, kteří se mi objeví v poradně, mají nedostatek času. Díky své pracovní vytíženosti nestíhají základní lidskou potřebu, připravení jídla. Nevěří, že zdravé jídlo je většinou rychleji připraveno, než klasická česká kuchyň.

Dnes přináším takový záchranářský recept. Když se přiženete večer z práce domů a odmítli jste si dát po cestě fast food či bagetu na benzínce. Pak je ideální rychlá kombinace zeleniny a nějaké ryby v plechovce ve vlastní šťávě.

Možná někteří z vás namítnou, že přeci plechovkové ryby nepatří mezi kvalitní. Ano, asi s tím musím ve většině případů souhlasit, ale učím klienty vybírat tu nejlepší volbu. A volba mezi fast foodem, houskou se salámem nebo plechovkou ryby je naprosto jasná.

Recept na teplý rukolový salát s lososem a rajčátky.

Doma mám vždy v zásobě tuňáka a lososa ve vlastní šťávě. Lososa v konzervě jsem objevila asi před půl rokem a překvapil mne svoji chutí. Sušená rajčátka mám také stále připravená.

Lososa i se šťávou nalejeme na pánev.

Přidáme pokrájený pórek a počkáme než změkne.

Přihodíme 3 sušená rajčátka nakrájena na kousky.

Nakonec přisypemě rukolu a jen lehce podusíme, aby rukola zůstala krásně šťavnatá.

A máte hotovo.

Saláte si k večeři můžete dát samotný nebo s porcí celozrnného žitného chleba. Ochutit můžete i strouhaným parmezánem.

Máte také nějaký recept na rychlé jídlo?

Přeji pohodové hubnutí

Hanka

Chcete se naučit více zdravých receptů? Ochutnat je? A zhubnout jednoduše svá první kila? Přidejte se ke mně na víkend plný cvičení a seminářů „NASTARTUJ HUBNUTÍ“.