Štítky:  maso

Home » Články označené "maso"
kureci-maso

Šťavnatá prsa se sezamem a pečenými bramborami

V Obědy a večeře 10.5.2016 Nekomentováno

I z obyčejných suchých kuřecích prsou se dá spolu s bylinkami připravit výborný oběd.  Opět jsem si vzala na pomoc Davídkovo koření, tentokrát směs Davídkův zátar . Davídkův zátar obsahuje :… Zobrazit více »

SUSENE-MASO

Sušené maso – Jerky

V Paleo dieta, Slané pochutiny, Svačinky 1.11.2015 2 Komentářů

Hodně dlouho jsem obcházela kolem receptu na sušené maso. Zjišťovala v okolí, kdo má jaké zkušenosti, ale nenašla jsem nikoho, kdo si ho dělá sám. A protože doma… Zobrazit více »

nejlepsi_hovezi

Měkké šťavnaté hovězí

V GAPS dieta, Maso, Obědy a večeře, Paleo dieta, Whole30 15.7.2015 2 Komentářů

Vaření hovězího masa odrazuje mnoho kuchařek právě proto, že výsledný efekt se často nepovede a maso zůstává tužší. Sama mám z dětství zafixovanou tu žvejkavou chuť a střežící… Zobrazit více »

pecena-husa-stehna

Pečená husí stehna

V Maso, Obědy a večeře, Paleo dieta, Whole30 9.11.2014 Nekomentováno

Myslíte, že se dá husa upéct dietně? No po pravdě řečeno, pokud se na to podíváme podle klasických dietologických pravidel, tak prostě nedá. Husa je tučná a tuk… Zobrazit více »

mlete-maso-s-fenyklem

Mleté hovězí maso s fenyklem

V Maso, Paleo dieta, Whole30 2.10.2014 Nekomentováno

Nevidím důvod, proč si nedávat občas k jídlu mleté maso. Mnoho klientů se zalekne, protože mají dojem, že je to něco nevhodného. Ano, souhlasím, že je potřeba dodržet některé… Zobrazit více »

krevety

Krevetové špízy

V Obědy a večeře, Ryby 10.9.2014 Nekomentováno

aneb když vaří manžel … Víkend byl ve znamení tepla a na mnoha zahradách se grilovalo. Mně se tentokrát povedlo z kuchyně utéct a o večeři se postaral… Zobrazit více »

panenka-s-hermelinem

Vepřová panenka s hermelínem

V Maso, Obědy a večeře, Paleo dieta 16.2.2014 2 Komentářů

Myslíte si, že když potřebujete zhubnout, že si musíte zakázat tučnější jídla? Opak je pravdou. Tuk naše tělo potřebuje. Dokonce některé poslední studie dokazují, že kvalitní živočišný tuk… Zobrazit více »

teply_rukolovy_salat

Teplý rukolový salát

V Obědy a večeře, Ryby 9.2.2014 Nekomentováno

Mnoho klientů, kteří se mi objeví v poradně, mají nedostatek času. Díky své pracovní vytíženosti nestíhají základní lidskou potřebu, připravení jídla. Nevěří, že zdravé jídlo je většinou rychleji… Zobrazit více »

domaci_sunka_V

Domácí kuřecí šunka

V Domácí výroba, Maso, Snídaně 29.1.2014 12 Komentářů

Napadlo vás někdy vyzkoušet si doma udělat pravou šunku? Tak jestli s tím jen trošku koketujete, moc vám to doporučuji, protože si opravdu pochutnáte. Už dlouho mne to… Zobrazit více »

masove_koule_III

Masové koule – jednohubky

V Obědy a večeře, Paleo dieta, Slané pochutiny, Whole30 23.1.2014 Nekomentováno

A zase jeden paleo recept tentokrát na masové jednohubky, které jsem připravovala na Silvestra. Veškeré jednohubky s pečivem vyvolávají další chutě na další jednohubky. A vy uzobáváte a… Zobrazit více »

kroupoto-s-kurecim-masem

Kroupoto s kuřecím masem

V Obědy a večeře, Obiloviny - jáhly, quinoa, bulgur. 2.1.2014 7 Komentářů

Abych sem nedávala stále jen jídla bez masa, tak dnes zařazuji kroupoto neboli rizoto z ječných krup. O víkendu jsme čekali rodinnou návštěvu a tak jsem se snažila… Zobrazit více »

bio_jatra_s_omackou_III

Kuřecí bio játra s omáčkou

V Maso, Obědy a večeře 10.10.2013 2 Komentářů

Musím přiznat, že v dětsví patřila játra k mému oblíbenému jídlu. Mnoho uplynulých let jsem je ale nejedla, protože ten pocit, že jím vnitřnosti nějakého chemického kuřete mě… Zobrazit více »

Kruti-medailonky-s-zampiony

Krůtí medailonky se žampiony

V Maso, Obědy a večeře 26.9.2013 Nekomentováno

Občas se mi podaří zakoupit krůtí maso z domácího chovu, kde mám záruku, že krůty pobíhaly venku a byly poctivě krmeny jejich přirozenou stravou. Takovému masu se snažte… Zobrazit více »