• 1 balení - štíhlé nudle
  • 8 stroužků česneku
  • olivový olej
  • 6 sušených rajčátek
  • 40g parmezánu

Znáte štíhlé nudle? Takové jakoby těstoviny, ale s minimálním množstvím sacharidů a dostatkem bílkovin? Mají nízký glykemický index, nadlouho zasytí a nevyvolávají chutě na sladké, jako klasické těstoviny . Určitě bych Vám je doporučila vyzkoušet.  Na náš trh je přináší značka Smacker. Po rozbalení mi sice bylo jasné, že chuť těstovin chybí. Ale neodradilo mě to k vyzkoušení.  Nakonec se mi povedlo recept doladit, že si všichni kolem pochutnávali. Štíhlé nudle bych podávala pouze k večeři, protože u oběda by chyběla porce přílohy. Oni totiž tím, že nemají moc sacharidů, nemohou se řadit mezi klasickou přílohu – obilovinu. Na večeři je vhodnější přílohu zmenšovat nebo vyřazovat a v tom nám štíhlé nudle skvěle pomohou. Štíhlé nudle nabízejí některé supermarkety v chladících boxech. Já je kupuji v Makru.

Recept na štíhlé nudle

Na oleji lehce orestujeme na plátky nakrájený česnek. Můžeme použít i olej ze sušených rajčátek. Česnek mám ráda a tak s ním vůbec nešetřím. Na restování stači chvilinka, aby se česnek nepřepálil a nezhořknul. Přidáme pokrájená sušená rajčata a zamícháme. Pak přidáme štíhlé nudle a mícháme tak dlouho, až se nudle kompletně rozlepí, změknou a celé se obalí česnekovo rajčatovou směsí. Přisypeme nastrouhaný parmezán nebo třeba kozí syr a necháme ho rozpustit. Podáváme se zeleninovým salátem.

 

Sledujte nás na Facebooku a získejte tak nové recepty a návody jako první. Můžete si také ZDARMA stáhnout nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začít hubnout.