• Na jednu porci:
  • 50g čerstvého špenátu
  • voda
  • banán

Což takhle dát si špenát? A navíc v syrové raw podobě? Čerstvý špenát je výnikající živina pro zažívací ústrojí, které dokonale čistí a regeneruje. Je bohatý na sodík, vápník, draslík a hořčík. Zejména v syrové podobě je skvěle stravitelný a súspěšností ho využívá většina detoxikačních diet a kůr. Tento nápoj chutná i dětem, jen nesmí být zkaženy cukrem. To už pak většinou dětičky zelené pití nechtějí. Je to ale veliká škoda, v jídelníčku by měla být barva zelená  hojně zastoupena. Smoothie je vlastně takový mixovaný nápoj, do kterého můžete dát veškeré dobroty, které Vám budou chutnat. Zelenou zeleninu nejraději kombinuji s banánem nebo broskvemi, protože díky jejich přirozené sladkosti je smoothie vynikající.

Na mixování smoothie by jste měli mít výkonný mixér. Nebo alespoň takový, aby jste špenát rozmixovali úpně na tekutinu.

Špenát propláchneme pod vodou a dáme do mixéru. Přidáme studenou až ledovou vodu dle potřeby (tím budete řídit hustotu nápoje). Mixováním se voda mírně ohřívá, někdy přihazuji i kostky ledu. Nejdříve rozmixujeme špenát a pak přidáme banán.

Ačkoliv se většina lidí „zhrozí“ nad barvou nápoje a odmítá ochutnat, tak zatím chutnal naprosto všem. Je to vynikající náhrada svačinky.

Sledujte nás na Facebooku a získejte tak nové recepty a návody jako první. Můžete si také ZDARMA stáhnout nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začít hubnout.