• 10g kokosu
  • 10g mandlí
  • malé jablko
  • 75g bobulovin
  • 10g konopného proteinu
  • čistá voda

Každý, kdo intenzivně cvičí nebo posiluje ví, že strava je základ udržení svalové hmoty. Běžně se ve fitkach nabízejí po sportu tzv. gainery, které pomáhají doplnit ztracenou energii. Nejsem úplný zastánce používání různých instantních surovin, kde většina z nás vůbec netuší, co tam je. A že tam je často dost zajímavých přísad.  Na druhou stranu pokud opravdu nemáte čas, no spíše nechcete převzít zodpovědnost, za to, co jíte, dejte si i ten instantní. Pátrejte ale po složení, po sladidlech a po výrobci.

Naštěstí již mnoho lidí zajímá, co jedí a pijí, a rádi si chystají jídlo doma. Ono se jim to za pár let několikanásobně vrátí v podobě zdraví, energie a vitality. Tak pro nás takové je ideální dát si po sportu doma umixované smoothie. Získáte tak potřebné sacharidy a bílkoviny. Vše v čerstvé podobě, tedy plné enzymů, antioxidantů, vitamínů a minerálů. Ihned se vše rozprchne do těla a pomůže celkové regeneraci svalů a kloubů. Pomůže s odkyselením těla, které je po sportu značně překyselené. A navíc žádná přebytečná chemie potřebná ke konzervaci většiny výrobků nebude nikde v těle dělat neplechu.

Toto smoothie obsahuje kolem 9g bílkovin, 30g sacharidů a 15g kvalitních tuků.

 

Recept a smoothie po tréninku

Mandle a kokos by bylo vhodnější namočit si předem do čisté vody. Lépe se pak mixují a navíc se probudí enzymy a jsou lépe stravitelné.

Do mixéru dáme mandle, kokos, konopný protein, malé jablko nějaké bobuloviny. Tím mám na mysli např. borůvky, maliny, rybíz. Já jsem použila mražené.

Přidáme asi třetinku vody a vše důkladně mixujeme.

Po tréninku pijeme pomalu, aby se postupně vstřebávaly veškeré živiny.

 

Dobrou chuť a pohodové hubnutí

Hanka