Sója, tofu, tempeh

Home » Podle surovin » Výpis z rubriky "Sója, tofu, tempeh"
tofu-pomazanka-4

Brokolicová tofu pomazánka

V Pomazánky, Snídaně, Sója, tofu, tempeh, Svačinky, Vegetarian 26.3.2015 4 Komentářů

Pomazánky jsou v jídelníčku naprosto nenahraditelné a díky ním se podaří udržet při stravování pestrost. Pomazánky chutnají hlavně dětem, proto bychom se měli snažit do nich zamixovat jen… Zobrazit více »

hotové-tofu-tyčinky

Tyčinky z domácího cizrnového tofu

V Sója, tofu, tempeh, Svačinky, Vegetarian 23.2.2015 Nekomentováno

Podle posledního receptu jste si mohli vyzkoušet udělat domácí tofu.   a pokud hledáte recepty na jídlo bez masa, tak tento recept nabízí velice chutnou a rychlou svačinku.  K výrobě… Zobrazit více »

saat-s-tempehem

Teplý salát s tempehem

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh, Vegetarian 21.9.2014 2 Komentářů

Tempeh tady na stránkách často doporučuji a řadím ho ze sójových výrobků mezi ty nejlepší. Pokud nejíte nebo omezujete maso, je tempeh nejlepší zdroj rostlinných bílkovin. V uzené… Zobrazit více »

výsledek-po-vychladnutí-nakrájíme

Výroba domácího seitanu

V Domácí výroba, Sója, tofu, tempeh 25.6.2014 Nekomentováno

Co je to vlastně seitan? Čistá pšeničná bílkovina a je klasickým doplňkem jídelníčku nejen makrobiotiků. Je lehce stravitelná. I když je seitan vyroben z pšenice, má jen málo společného… Zobrazit více »

dobacky-s-fazolkami

Ďobáčky s fazolkami

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh, Vegetarian 18.3.2014 Nekomentováno

Pokud jste ještě neochutnali ďobáčky, tak je co nejdříve vyzkoušejte. Jedná se o ochucené sójové maso připravené ihned ke spotřebě. Koupíte je třeba ve zdravé výživě nebo i… Zobrazit více »

tempeh_s_porkem

Tempeh s pórkem

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh 27.2.2014 2 Komentářů

Chuť uzeného tempehu naprosto zbožňuji a zařazuji ho do jídeníčku velice často. Navíc dle posledních studií je ze sójových výrobků nejvhodnější, protože prošel fermentací a je dobře stravitelný…. Zobrazit více »

zapeceny tempeh s cuketou

Bramborový nákyp s tempehem

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh 27.12.2013 5 Komentářů

Po těch všech vánočních „přežíračkách“ by to chtělo něco lehkého, dietního a něco bez masa. U nás zvítězil bramborovo – cuketový nákyp. Pro doplnění bílkovin jsem tam přidala… Zobrazit více »

zelnacka_polevka

Zelňačka s uzeným tempehem

V Polévky, Sója, tofu, tempeh, Vegetarian 25.10.2013 6 Komentářů

Také milujete klasickou českou zelňačku? S kouskem uzeného masa, slaninou a zahuštěné smetanou. Je sice dobrá, ale pokud se snažíte omezovat maso a tíhnete více k vegetariánství, pak… Zobrazit více »

tofu_placicky_V

Tofu placičky

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh, Vegetarian 12.10.2013 27 Komentářů

Jestli patříte k těm lidem, kteří tofu nemají rádi, tak pak vyzkoušejte tento recept. Věřím, že v něm tofu vůbec nepoznáte a že si pochutnáte. Nebraňte se kreativitě… Zobrazit více »

tempeh_se_zampiony_III

Tempeh se žampiony

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh 1.10.2013 Nekomentováno

A zase můj oblíbený tempeh. Rychlé jídlo, skvělá náhrada masa. Bez problému si ho můžete nakoupit do zásoby a sáhnout po něm, když nemáte čas na vaření. Díky… Zobrazit více »

Sojova_sekana

Sójová sekaná

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh 27.9.2013 2 Komentářů

Když poprvé přinesla kolegyně Alča domácí sójovou sekanou, nevěřila jsem ,že je ze sójového masa. Vyzkoušejte ji. Můžete také, pokud doma předěláváte zatvrzelého jedlíka, vyměnit u klasické sekané… Zobrazit více »

tempeh-s-porkem

Tempeh s pórkem a mrkví

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh 25.9.2013 3 Komentářů

Tempeh je náhrada masa, drůbeže i ryb – může tak představovat důležitý zdroj bílkovin pro vegetariány. Stejně jako tofu je vyráběn ze sójových bobů, ale tempeh je zcela… Zobrazit více »

Tempeh_s_rapikatym_celerem

Tempeh s řapíkatým celerem

V Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh 25.9.2013 2 Komentářů

O tempehu a jeho pozitivních vlastnostech jsem již psala v jiném receptu, tak dnes se zaměřím na řapíkatý celer. Ráda kombinují v každém jídle co nejvíce výživných složek…. Zobrazit více »

dobacky_ryze

Ďobáčky s rýží

V Obědy a večeře, Obiloviny - jáhly, quinoa, bulgur., Sója, tofu, tempeh 24.9.2013 2 Komentářů

Když potřebuji uvařit co nejrychlejší a bezpracné jídlo, velice často volím kombinaci s ďobáčky. Ďobáčky koupíte dnes již ve většině supermarketů nebo ve zdravé výživě a jedná se… Zobrazit více »

cizrna-s-tofu

Cizrnová směs s tofu

V Luštěniny, Obědy a večeře, Sója, tofu, tempeh 24.9.2013 2 Komentářů

Cizrna je luštěnina příbuzná hrachu. Je velice dobrá a chutná po oříškách. Obsahuje velké množství minerálů převážně železa, vápníku, hořčíku, draslíku. Obsahuje také omega3 mastné kyseliny, které jsou… Zobrazit více »