• Vepřové koleno nejlépe z ověřeného zdroje
  • sůl
  • pepř
  • cibule
  • česnek
  • sádlo

„Měla jsem k večeři výborné vepřové koleno“. Umíte si představit výrazy tváří kolem mě, když jsem tuto větu řekla, když všichni věděli, že dělám výživové poradenství. Hlavně muži byli zaskočeni, že takové věci jím a ještě je k tomu schvaluji. Už to tak je dlouho. Tučných jídel se nebojím, mám je ráda a doporučuji je i svým klientům.  Tuky nám byly mylně několik desítek let zakazovány, až jsme to dopracovali do neobéznějšího období, protože jsme začali jíst více sacharidů a cukrů. Glykemie nám stoupá, inzulín proudí v těle stále, leptin nepozná, že máme dost a my tloustneme a tloustneme. Udělějme to obráceně. Když omezíme ve stravě sacharidy a začneme si pochutnávat na tučných jídlech, budete hubnout. Ano, čtete dobře, hubnout. Při LCHF – nízkosacharidové vysokotukové stravě si užíváme klidně pečená kolena a váha jde dolů.

Při přípravě masa používám nejraději mého kuchyňského kamaráda a  pomalý hrnec opět nezklamal. Vykouzlil naprosto měkkoučké, rozpadající se a šťavnaté vepřové koleno.

Přípravou v pomalém hrnci po dobu 8 hodin se koleno naprosto rozpadlo a stal se z něj zdroj potřebných živin, vitamínů a  kolagenu. Jako přílohu jsem zvolila housku bez mouky a kvašenou zeleninu pickles. 

Pokud se stravujete běžnou stravou, doporučuji dát si koleno také jen se zeleninou nebo kvašenou zeleninou, prostě bez chleba. Kombinace tuků a sacharidů je pro většinu lidí nevhodná, způsobuje obezitu a mnoho nemocí.

Recept na koleno z pomalého hrnce

Orestujeme na pánvi na sádle jednu cibuli a dáme do pomalého hrnce.

Nařízneme kůži a koleno důkladně prosolíme, opepříme a potřeme  rozmačkaným česnekem. Vhodnější by bylo udělat to den předem.

Dáme na 8 hodin pomalit na LOW.

Po ukončení pomalení vložíme asi na 30 minut do vyhřáté trouby  (220 stupňů). V troubě poléváme výpekem z pomalého hrnce a necháme upéct kuží do křupava.

 

pecene-koleno-i

 

 

Mohlo by vás zajímat :

Co jíst při ketogenní stravě

Co je to low-carb a ketogenní strava

Moje cesta k low-carb stravě

FACEBOOK – skupina – KETO a LOW-CARB STRAVA – RECEPTY A ZKUŠENOSTI