• Na dvě palačinky:
  • 1 domácí vejce
  • 40g mascarpone
  • 10 - 15g smetany

Jen tři suroviny vám stačí , abyste si udělali tyto naprosto bezmoučné palačinky. Pokud se vám povede vychytat přesné množství smetany, budou krásně tenké a nebudou se lámat. Sama jsem udělala více dávek, abych vám mohla předat zkušenosti.

Mascarpone jsem nejdříve měla z Lidlu, s ním se mi palačinky povedly pokaždé. V jedné dávce jsem pak použila jiné, bylo hutnější a palačinky praskaly. Muselo by se tedy přidat asi ještě více smetany.

Smetanu jsem použila 33% v množství mezi 10 – 15g na jedno vejce. Záleželo totiž na velikosti vejce. Méně smetany znamená hustší těsto a palačinky pak praskaly a nedaly se otáčet. Těsto musí být spíše řidší.

low-carb-palacinky

Recept na nízkosacharidové palačinky

Vejce, mascarpone a smetanu dáme do misky a šlechačem rozmícháme do tekutého těsta. Nesmí tam být nerozmíchané kousky mascarpone.

Dávka z jednoho vejce je na dvě palačinky na pánvi o průměru 28 cm.

Pánev vymažeme kokosovým olejem nebo máslem. Rozpálíme, snižíme oheň na menší a nalejeme těsto.

Těsto krouživým pohybem rozlejeme po celé pánvi.

Až začnou kraje lehce zlátnout, palačinku otočíme a uděláme i z druhé strany. Pokud je těsto správné, jde otočit skoro jako běžná palačinka

Podáváme s nízkosacharidovou náplní. My máme rádi lehké potření domácí marmeládou a zakysanou smetanu creme fraiche nebo tvaroh se lněným olejem.

Výživové hodnoty na dvě palačinky S – 2g, B – 9g, T – 24g.

palacinky-bez-mouky

 

 

Mohlo by vás zajímat :

FACEBOOK – skupina – KETO a LOW-CARB STRAVA – RECEPTY A ZKUŠENOSTI

Co jíst při ketogenní stravě

Co je to low-carb a ketogenní strava

Moje cesta k low-carb stravě