• hroznové víno cca 150 - 200g
  • hořká čokoláda 100g
  • lžíce másla

Přidávám jeden recept, který jsem nafotila o vánočním volnu. Tuto dobrůtku jsem připravila, když jsme čekali návštěvu. Jsem vždycky ráda, když dokážu lidi zdravým jídlem překvapit a pochválí ho i pojídači fast foodu a mléčných čokolád. A musím uznat, že se to povedlo. Všechny přítomné  ovoce v čokoládě nadchlo nejen odlišným vzhledem od všeho cukroví, ale hlavně chutí a čerstvostí. Zmizelo ze stolu jako první. A přitom je to kombinace jen hořké čokolády a ovoce. Nebo právě proto. Minimální množství surovin a přirozená čerstvá chuť prostě nikdy nezklamou.

Jen s přípravou je trošku piplání. Ale třeba na dětskou oslavu je to moc chutný a hlavně zdravý zákusek. Použít můžete  i jahody, kiwi, ananas či jiné ovoce.

Recept na sladké jednohubky z ovoce

Hroznové víno omyjeme, oddělíme od stopky.

V hrnečku rozehřejeme hořkou čokoládu a přidáme máslo. Máslo přidávejte raději po trošce. Regulujete si tak hustotu čokolády. Čokoládu jsem použila 70% Lindt, ale asi by to šlo i z jiných druhů.

Víno napíchněte na parátko nebo špejli a namočte do čokolády.

Nechte v obracené poloze ztuhnout. Přemýšlela jsem, kam ta párátka zapíchat a nejlépe mi z toho vyšla obyčejná proložka od vajec.

Po dokončení odložte asi na hodinu do lednice.

Pak už jsou pevné a můžete je servírovat na stůl.

Další recepty na zdravou oslavu najdete v rubrice zdravá oslava

Dobrou chuť a pohodové hubnutí

Hanka

 

vino_v_cokolade_I

Nejlepší na ztuhnutí mi přišla obyčejná proložka od vajec.

vino_v_cokolade_II

výborná dobrota

Pokud se Vám recept líbí,  lajkujte či sdílejte recept na facebooku. Stáhněte si  ZDARMA  nový e-book „10 TAJEMSTVÍ O HUBNUTÍ z výživové poradny“ a úspěšně začněte hubnout.

 

Mohlo by Vás zajímat :

Proč tloustneme?

Zdravá stolice aneb diagnóza z wc

Tvaroh plný omega3